Beretta 71 vs. Walther PP .22lr

Krátké zbraně .22LR


jinda voyer
Příspěvky: 418

Příspěvek#1 » pon 7. říj 2013, 19:36

Vlákno o Berettě 71 tu je, ale zajímalo by mne její srovnání s PPčkem stejné ráže...máte někdo zkušenosti? Přesnost, spolehlivost, snadnost střelby, náročnost na údržbu...či cokoliv jiného, co je nutno vzít v úvahu při rozhodování o výběru.
Fakt je ten, že zatímco Beretta se dá koupit přesně za 3k (i když teda žádná uloženka to za tu cenu není), tak PPčko nejde pod 6k, takže za více jak dvojnásobek. Otázka tedy zní, zda se ta suma za PPčko vyplatí (je to fakt krasavec), či nikoliv.
Další věc je ten, že PPčko je údajně celkem vybíravé, pokud jde o střelivo...

Budu rád za každý názor 8-)

Uživatelský avatar
Matt007
Příspěvky: 216

Příspěvek#2 » pon 7. říj 2013, 20:46

Ahoj, bohužel nemám možnost osobního srovnání, ale když jsem v minulosti sháněl malorážkovou pistoli tak jsem po PPKáčku taky dost pokukoval. Podle vyjádření několika prodejců je PPK opravdu vybíravé na střelivo takže Berettě v tomhle konkurovat nemůže. Cena jak jsi psal je opravdu min 2x vyšší, proto když bych si kupoval PPK tak už v 7.65. Jsem rád za svoji Berettku 71 a neměnil bych jí.
Za sebe tedy kdybych v budoucnu požizoval PPK tak nějaký pěkný válečný kousek v 7.65.
Jo a prý je pak docela problém sehnat druhý 22lr zásobník a když, tak je to pěkná pálka.



jinda voyer
Příspěvky: 418

Příspěvek#3 » pon 7. říj 2013, 20:59

Zdar,

momentík, já ale nemluvil o PPK, ale o PP ;) PPK bych v malorážce nechtěl, ale PP je velikostně v podstatě jako Beretta 71...tak proto se ptám. PPK je menší a taky jej plánuju časem v klasické ráži 7,65 Br. Nicméně válečné jsou drahé a často v nic moc stavu...takže za mně to spíše bude nějaká poválečná uloženka z Ulmu 8-) ale to jsme už kapku OT.

Jinak k té Berettě...žere všechno, musíš náboje mastit, jak je to s přesností, když je taková lehká?

Jo a odkud ji máš? Nejradši bych nějakou uloženku...ale ty asi nejsou... :roll:

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#4 » pon 7. říj 2013, 21:06

Dle mých zkušeností:
cena za ošoupanou Berettu jak již bylo napsáno je tedy poloviční (já zaplatil 2950,-Kč), nicméně bych přidal info, že po koupi Beretty pokud jde o povrchovku, tak i s koupeným druhým náhradním zásobníkem, který oproti Watheru jde sehnat za částku cca 800,-Kč (můj stál 770,-Kč) se cena dostane podle mě (ještě jsem cenu povrchovku Beretty neřešil, jde pouze o můj odhad) na částku kolem 4.500,-Kč - 5000,-Kč, záleží na puškaři. Samozřejmě pokud si ji necháš načernit u puškaře. Já osobně se na domácí černění necítím.

- Beretta 71 se skládá z ocelového závěru a "hliníkového" rámu. Zde je doporučen gumový tlumič zpětného rázu, který je popsán a vyfocen v jiném vlákně. Z čeho Walther - nevím.

- Z Beretty rozhodně nedoporučuji střílet staré REXy, neb se trhají, létají střepinky (nejen) do očí, roztržená nábojnice může zůstat v komoře. Jinak víceméně bez problémů. Jak je mlsný Walther - nevím, nevlastním.

- Beretta má jednočinnou spoušť - před prvním výstřelem je třeba natáhnout kohout.

- u Beretty stříleno vždy po 100 nábojích American Eagle, vybalené, napáskované náboje. Žádné maštění, střílí bez jediného problému. Na tak krátkou zbraň hezky přesná :D

Uživatelský avatar
Matt007
Příspěvky: 216

Příspěvek#5 » pon 7. říj 2013, 21:15

Tak to se omlouvám nějak jsem si tam to K omylem přidal.
Jinak Brebera baští téměř všechno, vyzkoušel jsem několik druhů střeliva, ale budu do ní kupovat klasický SaB standardy cena/přesnost OK. Jediný problém jsem měl s červenýmí pistolovými Geco, první dva náboje v zásobníku mi vždy nepřetáhli závěr, ostatní v zásobníku pak OK tak nevím.
Nemažu, spolehlivost je u Beretty skvělá. Co se týče třeba HV nábojů tak i když mám O kroužek na pružině tak tím pistolku netrápím. Uloženku si myslím, že asi těžko seženeš, já ji sehnal od soukromého prodejce na inzerát, v krásném stavu za cenu 3500kč s dvěma zásobníky. Fotky a veškerý info je ve vlákně o týhle pistoli tak abychom tu nebyli OT.

Uživatelský avatar
Matt007
Příspěvky: 216

Příspěvek#6 » pon 7. říj 2013, 21:17

to Georg : ještě přidej tak cca 1300 za střenky od Klinského, když by si chtěl udělat z Beretty ještě větší fešandu než je :) já jí je do budoucna určitě pořídím



jinda voyer
Příspěvky: 418

Příspěvek#7 » úte 8. říj 2013, 09:41

Díky pánové,

já jsem viděl v Praze několik míst, kde ji mají za 3000 – 3200 CZK. Držel jsem v ruce jednu, když jsem ji ohmatával spolu s Waltherem PP. Subjektivně mi padla Beretta do dlaně o kousek lépe než PP, ale ne o moc…drží se mi dobře oba. Co se týká kvality, to nemohu jako zelenáč posoudit. Povrch byl kapku jetý, ale nebylo to nic hrozného. Ono se na tom černém matu docela dost věcí „ztratí“. Pokud jde o to černění…asi bych to neřešil, pokud bych vybral nějaký průměrně ošoupaný kousek. Byly by to zase další náklady navíc a ty radši dám do střenek od Klinského, díky kterým prokoukne o dost více. Jen nevím, zda ty normální, nebo anatomické…rád bych je vyzkoušel, ale to asi půjde jen těžko.
K té ceně zásobníku – bylo mi řečeno v obchodě, že druhý se dá dokoupit, tak zhruba za litr…což je docela dost, na to kolik stojí zbraň samotná tedy. Nevíte někdo, zda se nedá pořídit někde v zahraničí, třeba v USA? Nějaký tip na e-shop by se hodil. A ty střenky jakbysmet…kdyby byly lacinější než Klinsky…

Já myslel, že Beretta je z hliníku celá…btw…není to problém s odolností? Ostatně jsem skeptik ke slitinám a petflaškám…preferuji poctivou ocel. PP je právě celoocelové.

Jo, ty fotky jsem viděl ve vlákně k Berettě, jak vypadá ta roztržená nábojnice…jak kdyby to bylo z perníku:-( PP je údajně mlsné dost a taky je tam občas problém s vyhozením nábojnice, protože je v rámu jen takové malé výhozní okénko, jako u ráže 7,65 Br., zatímco Beretta tam má větší vybrání.

Aha, takže Beretta tedy není SA/DA, ale pouze SA…díky za info.

Pokud se u Beretty nemusí mastit náboje, tak to se mi líbí dost. Při představě, že budu pořád zamaštěnej se mi zrovna moc nelíbí. Jinak bych asi taky kupoval nějaké laciné SB, nic speciálního…přecijen to chci jenom na blbnutí. To přetažení závěru je pro mě vůbec záhada, že to takový maličký náboj vůbec dokáže…asi je tam měkká vratná pružina, co?

To s tím kroužkem si ještě musím nastudovat. Jinak mně teďka napadla jedna věc, existuje školní náboj .22 LR? Nebo jak trénujete nasucho? A jak u ní jde spoušť, je to měkké a plynulé, nebo se to v jednom bodě „zlomí“ tak, že člověk strhne do strany?

Uživatelský avatar
Matt007
Příspěvky: 216

Příspěvek#8 » úte 8. říj 2013, 10:35

Ahoj,
No čím začít. Tak třeba zásobník http://www.beareka.cz/beareka/eshop/7-1 ... a-71-plast
Co se týče střenek tak levnější asi neseženeš, nevím jak v zahraničí, ale tušim že v ČR asi ne.Ale zase co jsem slyšel tak Klinský je kvalita.
Jak už psal Georg tak Beretta 71 má ocelový závěr a tělo nějaká slitina či co. Pokud by se ti ale podařilo sehnat Berettu 70 tak ta je celoocelová, ale s tím, že ji seženeš asi moc nepočítej.
S tím O kroužkem je to opravdu dobře vysvětlené ve vlákně o Berettě. Sušilky se dají sehnat já kupoval tady. http://cs.strobl.cz/cvicny-naboj-hlinikovy-22-lr/
K sušení ještě takto O kroužky - vlákno o Berettě 71 str. 5 fotky je to tam pěkně vidět.
Spoušť jemná, bodová osobně mi vyhovuje.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#9 » úte 8. říj 2013, 11:20

Další příspěvek mám v jiném vlákně o Berettě, ať se to nedabluje. Jinak jseště k těm sušilkám, ta od Matt007 bude kvalitnější v místě dopadu zápalníku než ty co mám já (jsou staré, resp. staršího typu a byly primárně určeny pouze na zkoušku funkčnosti zbraně - chodu závěru v dlouhých zbraních).



peter ustinov
Příspěvky: 111

Příspěvek#10 » ned 27. říj 2013, 07:46

mma berettu 71 a i kdyz ji krmim vsim moznym, tak funguje jak ma a na 25 metru dava moje draha polovicka 33 rany se soustrelem 5cm ( a to na prvni strileni, po cca 100ranach)
walthera jsme mel v ruce, nedrzi se mi tak dobre jako beretta(ale mozna je to tim, ze mam male ruce), nebo mozna jina egonomie
co bych bral jako vetsi problem je, ze z cca 10 zasobniku (po 5 ranach, ruzne streliva: lapua, winchester HV, SB, Blasery atd) jsem mel dve zavady : nenatazeny zaver, ale hlavne: zustala mi strela v hlavni a musel jsme vyklepavat!
mohlo to byt strelive, ale na strelniic jsme mel vedle sebe oba kousky a beretta fungovala bez problemu
takze za me jasna volba
ale Walther se mi libi vic

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#11 » ned 27. říj 2013, 12:56

peter ustinov píše:mma berettu 71 a i kdyz ji krmim vsim moznym, tak funguje jak ma a na 25 metru dava moje draha polovicka 33 rany se soustrelem 5cm ( a to na prvni strileni, po cca 100ranach)


A teď tu o karkulce, jo :lol:



Růža
Příspěvky: 24

Příspěvek#12 » ned 27. říj 2013, 18:30

For ustinov.Přihlaš přítelkyni na jakýkoliv závod 5+30 - každý závod vyhraje :) Průměr
desítky na pistoláku je zrovna těch 5cm.Myslím,že by to mohl v ženské kategorii být i světový
rekord.
A teď k tématu:Pistole mám obě a musím konstatovat, že PP je podstatně vybíravější
na náboje.Jedině Blasery a světe div se-SB standard.Berretka baští opravdu vše.
Subjektivně se mi stříli lépe s Berretou ale PPK je vizuálně opravdu hezčí.



peter ustinov
Příspěvky: 111

Příspěvek#13 » pát 8. lis 2013, 18:01

Růža píše:For ustinov.Přihlaš přítelkyni na jakýkoliv závod 5+30 - každý závod vyhraje :) Průměr
desítky na pistoláku je zrovna těch 5cm.Myslím,že by to mohl v ženské kategorii být i světový
rekord.
A teď k tématu:Pistole mám obě a musím konstatovat, že PP je podstatně vybíravější
na náboje.Jedině Blasery a světe div se-SB standard.Berretka baští opravdu vše.
Subjektivně se mi stříli lépe s Berretou ale PPK je vizuálně opravdu hezčí.



sorac, mam tak dvojklik
melo tam byt ze dava 3 rany, do 5cm
celkem se ji to povedlo cca 3x ze 100ran



lekar.t
Příspěvky: 202

Příspěvek#14 » pát 8. lis 2013, 23:12

Zdar
Dle mého v ráži 22LR.
Walther je poctiví kus železa, spolehlivost vysoká, díly drahé včetně zásobníků.
Beretta 71 poctiví kus železa, spolehlivost chvalitebná, levné díly dražší zásobníky.

Nízko nákladová zbraň na pořízeni je Beretta jinak Walther.
Beretta 71 je krompač Walther PP, PPK je nezbytný doplněk gentlemana.
Nošení a sebeobrana tyhle.

Na sport bych zvážil Berettu cheetah 22LR, sice je to zinkoklihovej plast ze dřeva, nositelný a spolehlivý na 10 ran.
Cena je vyšší ale .........

Takže jako s botama, kup si podle velikosti a ceny. ;)



jinda voyer
Příspěvky: 418

Příspěvek#15 » pát 8. lis 2013, 23:17

Již jsem pořídil Berettu a nelituji. Při koupi hrála roli cena (Beretta víc jak dvakrát lacinější), pro mně osobně příjemnější úchop a taktéž doporučení, co se stran mlsnosti na střelivo týká...i když teda vizuálně vítězí Walther samozřejmě... :oops:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů