CZ P-07 Kadet

Krátké zbraně .22LR


tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#61 » pát 18. říj 2019, 13:46

Jo, tak zůstal jsem u těch SB Stadard (se starými Rexy jsem neexperimentoval ;) ) a zatím dobrý. Sice se to občas ještě opakuje, ale minimálně. Když už, tak na začátku střelby, po zahřátí - tím myslím tak po vystřelení dvou zásobníků po 10ks - pak už ne.



juanv
Příspěvky: 11

Příspěvek#62 » stř 20. kvě 2020, 20:28

Výměna mušky už se tady diskutovala a tak přidám ještě svojí aktuální zkušenost:

Na Kadetovi jsem měl mušku s číslem 1 (je to 5,25 mm z výroby) a pistole střílela na 10 metrech cca 6 centimetrů nahoru. Tak jsem zkusil výměnu svépomocí a byla to docela zábava. :shock: Muška v závěru z výroby je zajištěná imbus šroubem - odpovídající imbus klíč je 1,5mm. Překvapivě má nová náhradní muška z CZUB (dával jsem výšku 6mm) červíka na imbus 1mm a ještě je navíc červík krátký, takže když si nedáte pozor tak ho "prošroubujete" pod mušku. :roll: "Zachraňování" červíka pod muškou byl samozřejmě zážitek. :)
Nakonec jsem musel do prostoru pod muškou/červíkem přidat mini-plíšek, aby muška šla červíkem dotáhnoout. Správné řešení by asi bylo sehnat "červíka" M2x4, nebo M2x5, ale improvizovaná podložka zafungovala tady dobře.
Hlavní je ale výsledek celé akce: Na střelnici už to chodí tam kam mířím. :D



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#63 » čtv 21. kvě 2020, 08:54

Doplním svou zkušenost se střelivem. Nakonec mě přestalo bavit "zahřívat" zbraň, opustil jsem standardy od SB a přešel jsem na HV od SB. Vyměnil jsem vratnou pružinu za tu červenou co na HV je a funguje to zcela spolehlivě.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#64 » pon 25. kvě 2020, 07:48

tatra21: No konečně. Ale ti to trvalo. :lol:



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#65 » pon 25. kvě 2020, 08:53

no jo no :(



juanv
Příspěvky: 11

Příspěvek#66 » čtv 28. kvě 2020, 16:16

Včerejší zkušenost s “palivem” Magtech: Měl jsem kombinaci standard a HV (100+100).
Jeden standard šel až na druhou ránu a 2x nepodala (myslím, že to byly HVčka).

Dotaz nezkušeného: to nepřebití by mohla vyřešit jiná pružina? Nechají se koupit v CZUB? Půjdou pak standardy?


Sent from my iPhone using Tapatalk



akvak
Příspěvky: 140

Příspěvek#67 » pát 29. kvě 2020, 06:39

Nám se doma osvědčilo střelivo poválet po hadru napuštěným olejem. Od té doby jsou problémy s přebitím minimální a to s jakýmkoliv střelivem.



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#68 » pát 29. kvě 2020, 08:40

Psal jsem to o stránku dříve. Ano vratná pružina je různá pro různé střelivo. Pro standardní střelivo je primárně určena pružina na černém vedení, myslím tu vodící "tyčku" z plastu, tu černou tam dávají standardně. No a pak jsou ještě dvě - modrá je pro Subsonic a červená pro HV. HV jdou střílet i s tou černou, ale je to zbytečná kravina.



juanv
Příspěvky: 11

Příspěvek#69 » pát 29. kvě 2020, 08:55

Díky za odpověď. Asi to zatím opravdu nebudu řešit. Zatím to byly vyjímky, které (jako začátečník) dokonce beru jako tréning manipulace se zbraní v případě selhání výstřelu. S 9Luger bych si musel do zásobníku sám míchat školní náboje. :-)



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#70 » ned 31. kvě 2020, 07:42

Tak tady máme dalšího adepta na střelbu standardama, kterému bude asi chvíli trvat než pochopí, že spolehlivá a bezproblémová střelba z CZ P-07 KADET je zaručena pouze s náboji HV. ;)



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#71 » stř 17. úno 2021, 11:05

Tak jsem narazil na technické řešení, které by mohlo zajímat vlastníky KADETA pro použití dnes již legálního tlumiče.
https://www.tornado-technologies.com/product/CZ__0014/CZ-P-07-KADET-22-Conversion-Kit-threading-service/
Stojí to sice nějakou kačku navíc, ale problém by byl vyřešen.



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#72 » stř 17. úno 2021, 13:39

zajímavá hračka, otázka je jak to sem dostat a taky zda to jde nějak zkusit. Ona ta věta "Please send barrel and slide" mě dostala :lol:



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#73 » stř 17. úno 2021, 21:39

Spíš bych hledadal někoho v ČR, kdo by to uměl (nebo spíš chtěl) vyrobit. Ještě pořád jsme strojírenská velmoc.
Nejde o nic jiného, než o výrobu podobného adaptéru s těmi správnými závity:
Obrázek
který se na závit hlavně fixuje v našem případě pomocí imbusu:
Obrázek
Jen mi ale připadá, že ta fotka závěru s adaptérem je spíš z CZ P-09 Kadet, protože u P-07 Kadet ta hlaveň vyčnívá ven ze závěru a tam by to mělo vypadat trochu jinak (leda že by někdo nesmyslně a zcela zbytečně zkrátil hlaveň). Vzhledem k faktu, že hlaveň je silnostěnná, se toto řešení jeví jako technicky bezproblémové.
Nějak ty tlumiče na ty starší zbraně dostat musíme. ;)



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#74 » čtv 18. úno 2021, 09:49

Přiznám se, že zrovna na kadeta ten tlumič nepocituju jako prioritu :lol:



juanv
Příspěvky: 11

Příspěvek#75 » stř 15. úno 2023, 22:12

Po dlouhé době jeden dotaz pro majitele Kadetů: Pořád Kadeta nosím na střelnici "na zahřátí", ale v poslední době se mi stává (asi s jakýmkoliv střelivem - S&B Standard, HV, Magtech), že pistole nezasune náboj až do komory - zůstane na půl trčet z komory. Čím to může být? To mám tu komoru tak zašpiněnou od olova (i když čistím), nebo jenom časem zeslábla pružina? Mají jiní majitelé P-07 Kadetů zkušenosti?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů