CZ P-07 Kadet - Zkušenosti s pořízením stavitelných mířidel+světlovodné mušky

Krátké zbraně .22LR


Sooky
Příspěvky: 2

Příspěvek#1 » stř 17. led 2018, 23:35

Ahoj střelkyně, střelci a střelčata :-)

Rad bych se s vami podělil o zkusenosti s predelanim miridel a musky na CZ P-07 Kadeta (raze .22 LR), abyste pripadne neudelali stejne chyby jako ja a nestalo vas to zbytecne penize navic (kupoval jsem 2. musku). Tuto zbran jsem koupil jako celek (ne pouze samotny adapter). Z výroby ma nestavitelna miridla a cernou musku. Da se s ni strilet solidne i na 25m do mezinarodniho pistoloveho terce, a tak me napadlo ji prave takto jeste vylepsit. Stavitelna miridla vyrobce doporucuje pouzit z modelu CZ Shadow 2. Tato miridla, i když jsou sestelovana nadoraz v dolni poloze jsou oproti demontovanym vyrazne vyssi. Tedy je zapotrebi tomu prizpusobit vysku musky a zvolit vyssi nez standard. Zkousel jsem na prodejne vice vysek a pomoci laserove zamerne vlozene do hlavnea se nakonec ukazala nejlepší 8mm (označení cislici 10), coz je i nejvyssi co maji. Pro tuto musku je dostatecny prostor nastaveni pro oba smery. Sirku vlakna mam 1,5mm. Dodatecna aretace se resit nemusi, drzi 100 procentne. Tom
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#2 » úte 20. bře 2018, 03:03

Díky za radu. Při koupi mého kadeta jsem hledí nechal původní a vyměnil jsem pouze mouchu. Muška stejný typ jako máš na obrázku je stejně vysoká jako původní originál, světlovodné vlákno jsem zvolil průměr 1 mm (vhodné na větší vzdálenosti střelby a dobře čitelné). Pan Řehák při prodeji zbraně ochotně na počkání mušku vyměnil. Doma jsem přitáhl uvolněné hledí a prohloubil drážku záchytu závěru a od té doby nemá zbraň chybu. Střílím náboji HV (zatím cca 1000 ks) a zbraň je obdivuhodně přesná. Všechny poruchy při střelbě jsou způsobeny kvalitou nábojů. Kupoval jsem to jako zbraň pro rekreační střelbu pro ženy a děti v rodině. Jak manželka tak snacha spontánně pochválily příjemný úchop zbraně. Jen jsem zvědav jaká bude životnost závěru z hliníkové slitiny.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů