9x19 Luger



Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#196 » stř 22. kvě 2019, 17:50

Čím vyšší úsťový tlak, tím větší kravál. A i při použití stejné střely a jiného prachu nemusí být rozdíl kraválu úměrný úsťové rychlosti střely, je to závislé i na průběhu vývinu tlaku toho kterého prachu.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#197 » stř 22. kvě 2019, 21:06

To jo,ale berme to tak,že se jedná(nejspíše) i podle hylzen o nejběžnější dostupné tovární střelivo,což u SB je snad pouze 115grs vs 124grs a jedno z toho prostě dělá mnohem větší kravál než to druhé.Já to u sebe nemůžu takhle posoudit,protože ze svého compacta střílím od koupě pouze přebíjenky a 124grs FMJ,žádné jiné jsem nikdy nezkoušel.Rána je to vcelku normální,nic,co by rvalo uši ani hadí pšouk,každopádně nesrovnatelně tišší než ty jejich :lol:



Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#198 » stř 22. kvě 2019, 22:29

Pokud předpokládáš že jde pouze o porovnání dvou konkrétních, běžně dostupných nábojů, je problém to vyzkoušet? Nevím jak to zní od kávy, ale jako střelec jsem neměl pocit, že by mezi nimi byl citelný rozdíl v hlučnosti (se stále stejnou pistolí). Z různých míst to může znít jinak, než z pozice střelce... nepřipletly se tam při poslechu od kávy třeba subsoniky?



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#199 » čtv 23. kvě 2019, 03:44

To si nemyslím,subsoniky sice asi podle hylzny poznat nejdou,ale podle ceny si nemyslím,že by je střílela většina lidí. Toto není jen z jedné konkrétní situace,pozoruju to už delší dobu na různých střelnicích,krytých i venkovních,na těch venkovních to jde více rozeznat.Prostě někomu to řve jako prase,druhému ne a když mrknu na válející se hylzny nebo je pak pozobu,tak jsou to jednou vystřelené tovární SB hylzny.Tak by mě tedy zajímalo čím to je? Ten rozdíl je tak markantní,že si toho musel už někdy všimnout snad každý,ale nikde jsem nenašel odpověď.
Jak jsem psal,řve to ze všech stran a to i za střelcem.Pokud někdo někdy vystřelil nadupané NATO SB střelivo s modrým lakem kolem zápalky,přirovnal bych to k tomu

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#200 » čtv 23. kvě 2019, 06:46

Však ano, odpovědí už se ti dostalo. Konkrétně SB FMJ 115 gr je jeden z nejvýkonnějších nábojů na našem trhu, ale nijak nepřekračuje maximální tlaky podle CIP. Mezi civilním provedením a např. policejním se zeleně lakovanou zápalkou ( a podle insiderů i vojenským s modrou) není konstrukčně a balisticky žádný rozdíl, padá to ze stejné linky. A je to celkem logické, proč nějak složitě přestavovat výrobní linku, stačí jen přelakovat zápalku jinou barvou.

Ten náboj navíc musí splňovat zadávací a normované hodnoty složek které si jej objednávají. Tedy například, že musí spolehlivě za všech podmínek a teplot "utáhnout" nejen pistoli, ale třeba i HK MP5 apod.

To jsou věci, kterými se malí výrobci u nás nemusejí nijak zabývat.
Stejně tak jsou na tom některé provedení nábojů Fiocchi nebo kdysi Hirtenberger, co se daly u nás koupit.



Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#201 » čtv 23. kvě 2019, 07:41

Ty vojenské (SB 9x19 NATO 124 gr) mají, alespoň co jsem viděl, kromě modrého zalakování zápalky i trochu jinou ražbu na dně. Kromě označení výrobce, ráže a roku výroby je tam ještě taková malá značka, podle toho by mohly jít odlišit i v případě, že se třeba už nelakuje. A pocitově mi v G17 přišlo že kopou víc než běžné SB FMJ 115 gr. a snad byly i hlučnější, ale mám dobrá sluchátka, takže to tak moc nevnímám.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#202 » čtv 23. kvě 2019, 08:12

No mezi 115 a 124 SB nepociťuji rozdíl v kraválu nebo jen minimální. Mám pasivní Peltor Optime III. Střílím 115tky protože (a možná je to spíš v prackách) ale střílím s nimi přesněji.

Ale jestli je něco z produkce SB uřvané (a solidně kope), tak jsou to 100gr SP. Jestli na to ke všemu mělo vliv to, že je někdo několikrát prožene přes zbraň když je nosí, čímž by mohlo dojít k zasunutí střely do nábojnice.(mají teda docela silný crimp už od pohledu.) Hledal bych viníka tady.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#203 » sob 25. kvě 2019, 16:12

Vojenske, krom zmineneho modreho laku, maji na dne vyrazenou (asi) hvezdicku, ale jinak to jsou normalni 124gr, hlucne jako vsechno ostatni civilni



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#204 » pon 27. kvě 2019, 17:15

A mají ještě zalakovanou/zatěsněnou i střelu uvnitř nábojnice.Tyto nábojnice,když je proháním celoformátem mají o dost nafouklejší prdel než ostatní/civilní SB a celoformát to neumí dokonale pobrat.Číza & spol. je schroupe v pohodě,protože má místo komory komnatu,ale do kwerů s těsnější komorou nejdou skrz tu nafouklou prdel pořádně dorazit a jsou problémy.Proto usuzuji,že jsou našláplejší,než civilní 124grs,ty se totiž tolik nenafukují

Uživatelský avatar
Lala
Příspěvky: 39

Příspěvek#205 » čtv 31. říj 2019, 19:49

Měl bych dotaz ohledně značení nábojnic u SB. U 9mm luger je značen dvěma číslicemi rok výroby, je tomuto tak od jakživa, nebo až od určitého roku? A jak je to se značením u SB jiných ráží? např. u 9mm browning je jen nějaká značka, ale rok nikde... Mohl by mi to někdo osvětlit, co jsem hledal na netu tak jsem byl neúspěšný. Díky.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#206 » stř 29. dub 2020, 11:35

Netušíte někdo, kde ve východních Čechách prodávají střelivo alsapro prebijene 9x19 ? Nemůžu nic najít. Obchod munitop.cz (u vysokého mýta) už je v nabídce nemá.



frantisekkozisek
Příspěvky: 320

Příspěvek#207 » stř 29. dub 2020, 15:44

Kdysi jsem je kupoval u Dufka v Hradci, ale nějakej rok to už je. Leda tam zkusit zavolat, on nemá stránky

Uživatelský avatar
smety
Příspěvky: 155
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#208 » čtv 30. dub 2020, 09:38

Není to úplně z východních čech, ale rozvoz funguje výborně.
https://www.czechammunition.cz



Crawn
Příspěvky: 67

Příspěvek#209 » úte 2. čer 2020, 08:21

LIMIT 9mm Luger 124grs FMJ CuZn10 Přebíjené


Máte s ní zkušenosti?? Rozdíly oprozi S&B??

Uživatelský avatar
Shirako
Příspěvky: 212

Příspěvek#210 » úte 2. čer 2020, 09:07

Ahoj, hoď si klidně tady do fóra "limit" případně do googlu "přebíjenky limit". Moje zkušenost je taková (cca před 2 lety, kdy jsem začínal střílet, slyšel jsem že už se zlepšili), že z toho pytlíčku 100 nábojů byly minimálně 2-3 vadné (proražená zápalka, výstřel nevyšel), vystřílel jsem jich asi 500. Proti tomu AlsaPro, které mě stojí o 20 haléřů víc, mám na 2-3tis jednu závadu. Na netu je několik případů kdy jim to udělalo "pšouk" a za tím poslali druhou a zničili si zbraň.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů