9x19 Luger

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#181 » úte 4. dub 2017, 09:59

procentuální rozdíll průraznosti Ti může být ukradenej, jestli to FMJ RN prostřelí 2,6 nebo 2,7 chlapa je vcelku fuk.
o co má 124gr střelivo nižší vnímaný recoli- zpětný ráz o to má větší muzzle flip- zdvih ústí (což někomu připadá komfortnější, jiného to naopak zdržuje)
i kdybys měl nastříleno pár tisíc a náboje Ti prohážu, rozdíl nemáš šanci poznat, je to cca jako 1náboj v zásobníku navíc coby zátěž, nová vratná pružina působí citelněji.



h.ww
Příspěvky: 42

Příspěvek#182 » pát 23. úno 2018, 11:30

zdravím všechny, chtěl bych se zeptat jestli má někdo zkušenosti s náboji 9 mm luger STV z Poličky a případně jestli se nějak zásadně liší od nábojů SB, děkuji



Kovis
Příspěvky: 16

Příspěvek#183 » úte 27. bře 2018, 10:24

h.ww: Mel jsem jich ted 300 na kurzu. Kupovany 250kc krabicka. Zadna zavada, zbran strilelal stejne jako napr s SB, znecisteni stejny atd Za me zadny problem a klidne je koupim znovu.



h.ww
Příspěvky: 42

Příspěvek#184 » úte 27. bře 2018, 19:39

Děkuji, já jen, že v Praze je mají na prodejně a cena lítá někde kolem 4,70 až 4,50 Kč tuším, když SB většinou stojí kolem pětikačky a víc, ale musí se vzít nějaké větší množství, pokud by se nás slezlo víc

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#185 » úte 27. bře 2018, 19:49

Můžu vám lugry (S&B) nabídnout za 4,9 Kč (115 nebo 124 grs), když to bude po krabicích (1000 kusů), standardně je od 1000 kusů dávám za 5 Kč. K vyzvednutí v Holeškách, Tovární 10.



diha
Příspěvky: 28

Příspěvek#186 » úte 27. bře 2018, 21:04

to HawkCZ:

Minimální odběr tedy 1000ks ? + s jakým předstihem je nutné dát vědět + event. možná doba vyzvednutí?
Dá se tam někde rozumně parkovat nebo už má P-7 také modré zóny?
(omlouvám se, ale nechce se mi číst elaboráty MČ).

PS: a případné heslo bude ??? :mrgreen:

děkuju
D.

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#187 » stř 28. bře 2018, 09:16

Stačí dát vědět den předem. Modré teď nefungují na sedmičce (měšťáci nemají jak kontrolovat a autíčko Eltodo je rozbitý :D).

Heslo: Hlavně kvalitně :D

Jinak větší počty (nad 3k) nahlásit vždy do úterý, aby ve čtvrtek byly ready.



diha
Příspěvky: 28

Příspěvek#188 » stř 28. bře 2018, 15:31

OK, děkuju za odpověď. D.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#189 » pon 18. čer 2018, 18:45

Odolnost betonu, porobeton, cihla, střelba pod úhlem, vs náboj 9 luger civil a necivil provedení.
https://www.google.com/url?q=https://is ... QwFguvhd5x
Dále je řečeno, že Fmj neprostreli pneumatiku dle policejních testů. HS však ano.



gryphon
Příspěvky: 24

Příspěvek#190 » pon 16. črc 2018, 14:56

audis: FMJ pneumatiku samozřejmě prostřelí. Problém je v tom, že kvůli elasticitě gumy vznikne relativně malý otovr, který se za střelou zatáhne a nesplní účel (rychlé vyfouknutí pneumatiky). U HS slouží expanzní dutina současně jako prosekávací hrana. Okraj dutiny vysekne široký kulatý otvor a pneumatika se rychle vyfoukne.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#191 » stř 22. kvě 2019, 14:43

Měl bych dotaz na úkaz,který by mě zajímal a kterého jste si taky určitě někdo všiml

Když tak někdy sedím v mezipauze u kafe na střelnici,všiml jsem si,že některým devítkářům dělají jejich pistole úplně neskutečný kravál,zajímavé je,že některým se stejnými zbraněmi ne a u sebe jsem si toho taky nikdy nevšiml i když střílím přebíjené ve standartní laboraci podobné továrním. Ten kravál je tak brutální,že je to opravdu velmi nepříjemné i přes použitá sluchátka a dokonce i jiné,třeba i silnější ráže nejsou tak hlučné. Kravál je stejně brutální z různých úhlů a to i za střelcem. Tito různí střelci určitě střílí pouze tovární střelivo,podle posbíraných hylzen většinou SB v civilním provedení, hylzny nejsou nijak nafoukané,takže nějaké +P to taky nebude. Délka hlavně to taky neovlivňuje,kravál je to stejný jak u compacta,tak u dlouhých sportovních Čezet. Velmi by mě zajímalo,zdali tento kravál dělá 115grs nebo lehčí střela nebo je v tom něco jiného a co. Já střílím 124grs a žádný extrémní kravál z pohledu střelce nevnímám. Jen mě to tak čistě ze zvědavosti zajímá,co to ovlivňuje, neptal jsem se nikoho,co střílí :D

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#192 » stř 22. kvě 2019, 14:48

Mě to dělala 7,5g přebíjenky od Alsy. Strašná prda.. samozřejmě menší než z pušky :)

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#193 » stř 22. kvě 2019, 15:16

Nedělá to střela, ale "kravál" je způsoben sekundární expanzí vytékajících plynů o teplotě cca 2000°C a tlaku cca 2300 Barů a ta tvoří primární složku úrovně hladiny hluku při výstřelu. Neboli, větší objem spalných plynů pod vyšším tlakem, než náboj jiný, pro dosažení vyšší úsťové rychlosti střely. Těmito markanty je zrovna SB FMJ 115 gr velmi známý. ;) :)



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#194 » stř 22. kvě 2019, 16:41

Asi je to pravda, ale sam jsem nejaky kraval nepozoroval, neprislo mi, ze by to delalo nejak velky kraval a to strilim prakticky vyhradne SB.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#195 » stř 22. kvě 2019, 17:45

Jo,blbě jsem to formuloval,myslel jsem náboj laborovaný 115grs nebo lehčí střelou,kde je více prachu nebo 124grs,kde ho je méně.
Ten kravál je fakt strašný a pronikavý,puška v tunelu je oproti tomu jak výstřel z tlumičem

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů