9mm luger Subsonic poloplášť, nebo celoolovo ?

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#61 » pát 22. úno 2019, 20:59

Nebyla to chyba uzivatele? Ze si to pribrzdil? Jinak mi pride ze i u p10 to tam jde jinak, ale jde to vpohode, ale ten zvuk a pocit je jinej nez kdyz tam davam ogival... jako by se to tam na chvili trosku sprajclo



Vasin
Příspěvky: 54

Příspěvek#62 » pát 22. úno 2019, 21:11

Nebyla, ten určitý náboj, jsem pak "pro" test hryzl ještě jednou. Jinak u těch SB SP 100, jsem občas při střelbě měl pocit, když pracoval závěr, že to nejde buch (dozadu) buch (dopředu), ale buch (dozadu), hrc (něco se přes něco zadrhlo a povolilo, buc (dopředu).
Takhle, chybu uživatele (moji) nemohu samozřejmě 100% vyloučit, ale u FMJ se mi to neděje nikdy, takže snad budou SB SP 124 podobné FMJ.



Vasin
Příspěvky: 54

Příspěvek#63 » sob 23. úno 2019, 12:17

Tady je pěkně vidět stopa po zákusu do olova jak u SB tak Magtech. Je to o spodní hranu "náběhu" (nevím jak se to jmenuje) hlavně.
Jak je vidět je i na 124grs SP, které se zatím tedy nezakously.
Asi tomu nedělá dobře to olovo, ale 124 se "zatím" díky tvaru svezou dovnitř, narozdíl od ploché špice, která se jednou za čas zskousne moc.

Myslíte, že se třeba časem ta hrana nějak omele, že by se to třeba nekousalo?

PS nevím zda tohle už neřešit v samostatném vlákně?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 695

Příspěvek#64 » sob 23. úno 2019, 13:04

Když se píše o subsonicích, tak většinou 150gr, ale co si myslíte o 140gr subsonicích? Z celý řady SB 9mm nejmenší energie, komolý kužel...
Na začátku vlákna se mluví o stabilitě v tkáni - je to opravdu tak výrazně jiný než 124FMJ nebo ještě lehčí FMJ nebo SP?



Vasin
Příspěvky: 54

Příspěvek#65 » úte 26. úno 2019, 10:16

Tak "myslím", že záhada je "vyřešena". prohnal jsem závěrem 10 krabiček SB SP 100 a 10 krabiček Magtech JSP, + 5 krabiček SB SP 124 ze zásobníku s botkou +2 a to samé ze zásobníku bez botky.
A problém, bude v prodlužující botce zásobníku +2 (ovšem čínská kopie). Nemám samozřejmě možnost porovnat s originálem zda by nedělal totéž ...ale ...
Botka nedoléhá natěsno na pažbu a při silnějším zatlačení pak dovoluje pohyb směrem dozadu, což se projeví pákou na celé délce zásobníku, ten se pak nahoře ocitne o chlup níž a náboj se kousne o rampu.
Proto se mi to projevuje jen při prvním ručním natažení. Možná je to i díky tomu, že mám blbou levou a musím (věřím, že dočasně) nadrcávat pravou a tak to v té levé držím víc jako prase kost.
No nicméně dělat by to jen díky blbému úchopu nemělo :(

.... čistě teoreticky nejste někdo z oblasti PHA, nebo VČ a nemáte G43 s prodloužením +2? Rád bych se dohodl na vyzkoušení, jak chodí originál. Díky

Nic méně se potvrdil můj pocit, že tyhle komolé SP a JSP nechodí čistě Buch Buch ale ale je to Buch hrc Buch ... prostě to tam nevklouzne, ale převalí/přehrcne se přes "hranu", na tom ručním natahování to bylo celkem hezky cítit. A to i u bezpatkové verze zásobníku, které se nekousala.



Vasin
Příspěvky: 54

Příspěvek#66 » úte 5. bře 2019, 08:43

Tak byť jsem tvrdil, že to je +2 neorigo botkou, tak se včera na losíku ukázalo, že problémy jsou i s lepší + 2 botkou a ve finále je problém i ve střelivu. Jedná se o Glock 43.
Jak jsme psal výše, +2 botka(a výše) umožní zapáčení zásobníku tak, že se komolý kužel (SP 100, Mag Flat) zakousne o spodní hranu rampy. Páka způsobí, že předek náboje jde směrem dolů. Stejně tak se díky "páce" přes +2 botku dokáže kousnout o hranu SB SUB 150.
U originál zásobníku s botkou není páka tak velká a tak se to nestane.
Na víc mně včerejší losík ukázal, že SP 100 se dokáží kousnout i při střelbě, když je "mírně očouzená" rampa (cca 100 předchozích ran), olovo, které kouká ze střely, se pak po tom "nánosu" nesveze.
Tenhle problém vypadá, že nemá Mag Flat, protože tam olovo nekouká, ale náboj se sklouzne, přes kovou hranu střely. Ovšem bylo by to o vybírání nábojů, aby z nich náhodou olovo nekoukalo, + když vezmu jeho problém u botky ....
A jako poslední zkušenost z losíku byla, že na začouzené rampě se dokáže kousnou i FMJ "ogivál"od SB 7,5 115 grs. Střela je taková protaženější (čumákojidnější), než u FMJ SB 8 124 grs.
Takže po všech prozatímních testech jsme zpět u SB SP 124 na NO a SB FMJ 124 na hraní si na střelnici. Ještě znovu uvažuji o BM, ale myslím, že zbytečně vyhodím prachy za krabičku, něco mi říká, že výsledek bude stejný jako u SB SUB



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#67 » úte 5. bře 2019, 12:41

No, snad to nebude příliš OT. Mně se u G43 opakovaně zadrhne podání u FMJ 124gr . A to s neorigo botkou +1. Na první pohled ani nebylo poznat nedovřený závěr, náboj se neodpálil a po jeho vyhození jsem na zápalce našel dost slušný důlek od úderníku mimo střed zápalky. Po znovunabití téhož náboje se odpálil normálně, což vylučuje chybu náboje. Extrémně se mi to stalo 3x ze 7 nábojů v jednom zásobníku (s botkou +1).
Bohužel se mi ale totéž selhgání stalo nyní v neděli na střelnici i s originálním zásobníkem na 6 nábojů, s opěrou pro malíček (ten delší ze dvou standardních zásobníků, prodávaných s G43). Zbraň nebyla extra vyčištěná, má zatím nastříleno jen asi 200 ks (od prosince 2018). Ale hlaveň byla protažená boresnakem a vedení přimáznuté. Taktéž vedení pružiny.
Ještě párkrát otestuji s jiným střelivem.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#68 » úte 5. bře 2019, 23:07

morho píše:Když se píše o subsonicích, tak většinou 150gr, ale co si myslíte o 140gr subsonicích? Z celý řady SB 9mm nejmenší energie, komolý kužel...
Na začátku vlákna se mluví o stabilitě v tkáni - je to opravdu tak výrazně jiný než 124FMJ nebo ještě lehčí FMJ nebo SP?

pokud je o max ranitelný efekt, podle mého laboratorně neověřeného a v praxi neověřeného názoru, avšak kvantifikovaného fyzikálně předpokládaného odhadu (jako jinde) je třeba aplikovat (pro větší ranotelný efekt) v pistoli 9x19 náboj s co nejlehčí střelou (co zákon dovoluje) typu SP nebo olověná střela. Takže kupovat střelivo SB Luger SP 6,5 g, nebo si lít doma střely typu Olovo a přebíjet, nebo střelivo SB SP 8g. Jistota likvidace utočníka není. Není to bud a nebo, ale šance (zastavit) jsou o desítky procet větší (připadá mi). Laboratorní analýtza v CŘ dosud nikdo nevypracoval. Stejně střela z 9x19 proletí skrz podle mě , ale to je jedno.
připomínám, že nosívané střelivo je třeba mít vyzkoušené v nošené zbrani, aby se to náhodoou neseklo, když to zrovna není žádoucí (takže prohnat 50 nábojů zbraní. jestli to je OK. Zbytek tréninku může být něčím jiným).

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#69 » stř 6. bře 2019, 00:08

jak uz bylo nekolikrat psano...

Obrázek

Praktické pokusy za nás udělali už jiní. Střely se pohybovaly řídkým dlouhým prostředím a ztratily v něm určité množství energie a hybnosti. Dá se z toho usoudit na množství energie ztracené k hustém krátkém prostředí.

Následující tabulka z dat Sellier a Bellot. Zeleně jsou dvojice střel, které mají skoro stejný tvar.

Problém: je vidět, že všechny střely pohybující se od začátku nadzvukovou rychlostí ztratily na cestě kolem 30% energie a ty, které začaly podzvukově, ztratily kolem 10%. Problém je v tom, že v případě nadzvukových střel nevíme, jak velkou část dráhy letěly nadzvukově a jakou podzvukově, i když by se to asi dalo odhadnout.

a Sided to vysvetlil srozumitelne:

Tohle je fyzika pro základku. Pokud vezmeš dvě střely, těžší a lehčí, přibližně stejného tvaru a stejné ráže nalaborované na stejný výkon. Tak lehčí střela bude mít větší ranivý účinek protože:
1) díky menší hmotnosti má nižší setrvačnost a tedy po zásahu cíle rychleji ztrácí rychlost - tedy předává energii. Ona tedy rychleji ztrácí energii i před tím než zasáhne cíl ale to u střeliva pro krátkou můžem klidně zanedbat.
2) vytváří větší dočasnou dutinu protože díky vyšší dopadové rychlosti je hydrodynamický efekt výraznější.

morpho: on to takovej vyraznej rozdil nebude, ale rozdil tam je, kterej ti muze v kritickou situtaci pomoci



Vasin
Příspěvky: 54

Příspěvek#70 » stř 6. bře 2019, 07:13

Upřímně, prohnat hlavní 50 nábojů od jednoho druhu a myslet si, že mám odzkoušeno... 50 je málo, jak mě názorně ukázaly mé současné pokusy. Třeba u mne se problém projevil až po prvních cca 200 SB SP 100. Začal jsem držet pistoli trochu jinak, střílelo se pod "tlakem" a hlaveň byla víc začouzená.
Sorry za OT
Jinak Sub 140 bude to samé jako 150, díra skrz, jen s o něco menším kopancem a hlukem než FMJ.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#71 » pon 25. bře 2019, 05:41

Tak moje P10C zere komoly poloplaste od magtechu taky bezproblemu



yetti84
Příspěvky: 65

Příspěvek#72 » sob 26. zář 2020, 20:02

Nevíte, kde se daj levně sehnat 9mm luger subsoniky? Mám G43X a dobře se mi s tím střílí. Menší zpětný ráz a navíc v rozmezí 10-25 m POA = POI.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů