amunicja 9x19 oraz 9x18



nurek 79
Příspěvky: 3

Příspěvek#1 » čtv 21. říj 2021, 10:02

Witam !
Przepraszam na wstępie że po polsku ale języki nie są moja mocna stroną. Poszukuje informacji na temat znakowania barwnego na spłonkach amunicji S&B. Przedstawiciel firmy z którym prowadziłam korespondencje przestał odpowiadać , olał mnie. Na forum wyczytałem ze znakowanie spłonki w kolorze niebieskim jest standardem NATO. Chyba nie do końca jeżeli mam u siebie amunicje 9x18 Makarów również z niebieska spłonką. Może ktoś ma sprawdzone informacje na temat znakowania barwnego na spłonkach.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#2 » čtv 21. říj 2021, 10:43

google translator:
Ahoj !
Na začátku se omlouvám, že mluvím polsky, ale jazyky nejsou moje silná stránka. Hledám informace o barevném značení na zápalkách munice S&B. Zástupce společnosti, se kterou jsem si dopisoval, přestal reagovat a ignoroval mě. Na fóru jsem se dočetl, že modré označení primeru je standard NATO. Asi ne úplně, když mám střelivo 9x18 Makarów také s modrou zápalkou. Možná má někdo osvědčené informace o barevném značení na zápalkách.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 588

Příspěvek#3 » čtv 21. říj 2021, 11:05

Lakování zápalek:
červená barva: standardní náboje dle CIP, určeno pro civilní trh
zelená barva: náboje "na míru" zpravidla pro policii apod., splňují podmínky CIP
modrá barva: náboje pro armády NATO, splňují požad. STANAG nebo ČOS, splňují podmínky CIP

(zdroj - fórum mujglock)



nurek 79
Příspěvky: 3

Příspěvek#4 » čtv 21. říj 2021, 11:15

Héfaistos píše:Lakování zápalek:
červená barva: standardní náboje dle CIP, určeno pro civilní trh
zelená barva: náboje "na míru" zpravidla pro policii apod., splňují podmínky CIP
modrá barva: náboje pro armády NATO, splňují požad. STANAG nebo ČOS, splňují podmínky CIP

(zdroj - fórum mujglock)


Standardy Stanag pro 9x 18 makarovovou munici?



Ozzy1
Příspěvky: 103

Příspěvek#5 » čtv 21. říj 2021, 12:34

Proč ne? Pistole vz. 82 je stále ve výzbroji u nás a v Polsku je to to samé. Pistole wz. 64 i 83 uvádí wikipedie jako stále užívané (https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_uzb ... _Polskiego)



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#6 » čtv 21. říj 2021, 14:23

Proč ne? Protože není v STANAG normách a to dokonce ani 7.62x39 nebo 7.62x54.



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#7 » čtv 21. říj 2021, 15:40

A v ČOS?



nurek 79
Příspěvky: 3

Příspěvek#8 » ned 24. říj 2021, 09:09

OK. Děkuji všem za pomoc. Pokud bych mohl s něčím pomoci, doporučuji, byť se zabývá především identifikací výbušnin z válek. Děkuji ještě jednou

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů