Nákup střeliva - A1

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#16 » stř 4. kvě 2022, 14:17

Sobiho : Podle zákona ano ale systém to bez patřičné výjimky neumožní. Ověřeno před chvílí v CRZ.



firestorm636
Příspěvky: 40

Příspěvek#17 » stř 4. kvě 2022, 14:38

Sobiho píše:Tak pokud má ZP kat. A, tak si to může koupit sám:
ZP A: nabývat do vlastnictví a držet, popřípadě nosit střelivo do zbraně kategorie A, A-I, B nebo C, nejvíce však 3 kusy téhož druhu, ráže, značky a výrobního provedení, anebo 1 nejmenší spotřebitelské balení.

Výklad: 1krabičku si může na ZP A koupit, ale nesmí nosit pokud nemá výjimku A-I. Pokud má ZP A, tak ať si to koupí a pak s tím nakládá sám.



Má ZP, má výjimku na A-1 střelivo, má skupinu A, jen to pro něj chci “vyzvednout” a předat mu to

Což jak jsem pochopil je v pořádku :-)

Děkuji

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#18 » stř 4. kvě 2022, 15:40

Sobiho píše:Tak pokud má ZP kat. A, tak si to může koupit sám:
ZP A: nabývat do vlastnictví a držet, popřípadě nosit střelivo do zbraně kategorie A, A-I, B nebo C, nejvíce však 3 kusy téhož druhu, ráže, značky a výrobního provedení, anebo 1 nejmenší spotřebitelské balení.

Výklad: 1krabičku si může na ZP A koupit, ale nesmí nosit pokud nemá výjimku A-I. Pokud má ZP A, tak ať si to koupí a pak s tím nakládá sám.

eh,co? Tohle ten odstavec neříká. Ten odstavec říká, že si může koupit střelivo do zbraně kategorie A-I ale ne střelivo kategorie A-I. Tam je celkem dost důležitá ta předložka "do". Takže si může koupit třeba FMJ střelivo do kosy. která je psaná jako A-I. K samotnému nabytí střeliva A-I tě tenhle odstavec neopravňuje.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#19 » stř 4. kvě 2022, 15:48

Sud : Je to střelivo kat. A-1 jen pro krátkou zbraň, tak proč ne do sbírky bez výjimky? Nebo do té dlouhé. Třeba lever aktion.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#20 » stř 4. kvě 2022, 16:07

marinakus: To klidně ano. Ale do dlouhé je to pro všechny skupiny ZP, ne jen A.
Navíc pro mě je stále dost diskutabilní, jak by si soud vykládal definici
"střelivo pro krátké kulové palné zbraně se střelou šokovou nebo střelou určenou ke zvýšení ranivého účinku.".
Pokud by to bral striktně jako "pistolové" nebo "revolverové" střelivo, tak je celkem jedno, zda to nabýváš pro použití do dlouhé nebo krátké zbraně. Stejně bys na to musel mít výjimku. Ale soud ještě nic neřešil, tak se můžeme jen dohadovat na internetu.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#21 » stř 4. kvě 2022, 17:18

Sud : Musel by to rozhodnout jedině CUZZS. A ten nemá důvod. Ale zákon je někde vysvětlován velice plusově pro střelce. Například dle nového výkladu, když se zákon v tomto vlastně nijak neměnil může myslivec s holým Céčkem nabývat krátkou zbraň ačkoliv podle zákona o myslivosti s ní nesmí lovit, akorát ji nesmí nosit a zbraň bez platné zkušební značky lze nabýt nejen na sběratelskou skupinu A. Jinde naopak úplně obráceně jako třeba nabývání nadlimitních zásobníků, kdy je v CRZ zakomponováno ověření výjimky na tyto zásobníky, ačkoliv je mám zakázáno nabývat pouze za účelem použití ve zbrani. A co když je chci třeba opět do sbírky? Nic mi to nezakazuje. Navíc je to kus zohýbaného plechu nebo plastu, který není nikde evidován. Ale spousta prodejců už se toho chytlo jako hovno košile. Asi něco nechápu.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 767

Příspěvek#22 » stř 4. kvě 2022, 17:28

Abych tady nedělal někomu reklamu, tak jsem to vystříhnul...
Dá se koupit nejmenší spotřebitelské balení, na ZP A, pouze ke sběratelským účelům. Zde screen i z jednoho obchodu, velkého a známého. A v jiném a velkém mi i tuto možnost nabídli. Nyní už mám všechny výjimky, takže už to neřeším...

obchod.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) Sobiho dne stř 4. kvě 2022, 17:41, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#23 » stř 4. kvě 2022, 17:41

Sobiho : No Leiku reklamu stejně děláš ale to je tvoje věc. Ať si každý jeho služby vyzkouší na vlastní kůži. Navíc tam není nic nového.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 767

Příspěvek#24 » stř 4. kvě 2022, 17:46

marinakus píše:Sobiho : No Leiku reklamu stejně děláš ale to je tvoje věc. Ať si každý jeho služby vyzkouší na vlastní kůži. Navíc tam není nic nového.

Promiň, ten název jsem přehlédl a vymazal :-) ale stihl jsi dřív reagovat.
Zpět k tématu, ve dvou obchodech mi řekli, že na ZP A mi jednu krabičku prodají. Tam kde nakupuji si kontroloval výjimku.
Tohle je už OT.

To firestorm636:
Zpět ke skutečnému tématu. Nakupuji občas i kolegovi, nějaké menší normální množství a kupní smlouvu uzavíráme ústně. U tohoto střeliva bych možná volil kupní smlouvu, kde budou obě čísla ZP a obě ČJ výjimek, pokud chceš mít klid.

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#25 » stř 4. kvě 2022, 18:18

Dlouho mi něco vrtá hlavou... ještě před zavedením výjimek na střelivo tedy bylo legální koupit toto na ZP A?
magtech3.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#26 » stř 4. kvě 2022, 18:45

SPZ, máš to o kousek níže. Před vyjímkami se kupovalo na sk. A "nejmenší spotřebitelské balení". Jinak přemýšlím, co tady kdo řeší... Když někdo A1 má, tak co kolem toho kdo dělá za tyráty? V krámě si to zkontrolujou v CRZ, osobně to o sobě buďto víte, nebo si to ukážete papírově. Co chcete řešit dál u NEEVIDOVANÉHO zboží??? Já třeba ani nevím, kde ten papír mám... Nějak netuším, k čemu bych papír potřeboval.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#27 » stř 4. kvě 2022, 19:04

Carloss : Žádný papír nepotřebuješ. Výjimka na střelivo A1 buď v CRZ je nebo není. Papír je k ničemu.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#28 » stř 4. kvě 2022, 19:07

Espezetka : Ta výjimka tam byla vždy a zajímalo by mě, kde jsi takovéto střelivo mohla koupit před poslední novelizací? Asi nikde.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#29 » stř 4. kvě 2022, 19:09

Na Sk. A jsem to koupil v nekolika obchodech i strelnicich.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#30 » stř 4. kvě 2022, 19:42

@marinakus, jako strelivo do dlouhe zbrane?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů