Zalezlá střela od častého nabíjení



BrozT
Příspěvky: 62

Příspěvek#46 » pon 22. srp 2022, 07:11

Eagg píše:Audis to muze spusobit pruser v pripade potreby zbrane.
Zadne zahrkani ani jemme nabijeni.
Radsi nabijem razantne naboj za,10 kc 25 az 30 x a pak ho vystrelim, nez nabijet 100x naboj za,35 kc jen abych ho setril. Tymto spusobem si tak akurat udelam zavadu v ten nejneevhodnejsi okamich. Takze ne. Normalne dynamickw nabiti. Jine ani nepoznam a je mi uplne proti srsti poustet pomalu zaver. Dale... Skontrolovat, doklepnout zaver, potahnou zaaobnik a zapuzdrit.
A kazdy nech si vybija jak chce. Idealne je vybijet podle potreby jak sw tady uz napsalo a moc se mi to libilo. Kdyz nekdo vy ze pojede v dany den vic krat pric a nosi zbran 24/7 tak si musi sam zvazit ci se mu oplati za den vybit vic krat, nebo jenom jednou kdyz "konci" svuj den.
Takze dle potreby. To je to spravne. (Samozrejme OT)

Tak jeste kus OT aby se nestalo nestesti :? .. dulezite je. :!: Mit "nedobitni trezor". Tj zadne tesco trezory i kdyz mame jenom do 2 zbrani. V takom trezore by nabita zbran byt nemela. Kdyz ma ale nekdo riadny trezor certifikovany ktery jen sam o sebe ma skoro 100 kg a ma tam aj pusku a v nem tisice naboju do pusky a pistole, tak bych se nebal nechat tam EDC zbran, pravidelne nosenou , nabitou. . Nehrozi nic. :!: Deti k nemu pristup nemaju :!: , zena take ne :!: , sused take ne :!: , , milenka take ne :!: , kamaradi take ne :!: a prodejce trezora :?: :!: "snad take ne" :lol: ...

V pripade ze pride nahodna kontrola policie (jak bola u mne) rreknete.
"potreboval sem si pred odchodem odskocit na wc a mnel sem uz u sebe svou zbran, tak sem ji nachvili odlozil do bezpecneho trezora ke kteremu mam pristup jenom ja. V zadnem pripade nenechavam zbran nabitou v trezore, protoze dbam pravnich predpisu.

HOtovo. (Jeste Vas pochvali) :thumbup:
Je to rozhodne bezpecne. Velmi bezpecne. Protoze se vybiji jenom dle potreby. Takze mne neberte za slovo a urcite NENECHAVEJTE NABITOU ZBRAN V "SMEJD-SEJFOCH :!: :!: ... tak jeste jednou :!: nenechavejte nabitou zbran v "smejd-sejfoch" :!:


Od kdy chodí Policie kontrolovat držitele neAckovxch věci? Prosím odkaz na příslušné ustanovení ZoZ



Střelec
Příspěvky: 1665

Příspěvek#47 » pon 22. srp 2022, 07:29

Před lety jsem takovou kontrolu měl také, lapka mi v noci vlezl na pozemek, pokusil se vlézt do domu a potkal psa, který mu odřízl ústup. Volána 158 a ti, když přijížděli, tak už věděli, že jsem držitelem. Tak pak zdvořile požádali, zda můžou překontrolovat uložení. Jasně, vím, že jsem mohl odmítnout, ale ve finále to jen prohlídl svítilnou a trošku jsme pokecali. Nic víc, nic míň. Takže bych tomu i věřil, že je to možný.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 862

Příspěvek#48 » pon 22. srp 2022, 07:40

U Eagg to nebyla náhodná kontrola, ale cílená na zavolání souseda, který ho sledoval, jak se se zbraní v ruce producíruje po bytě. Eagg si dá příště pozor, aby ho nikdo neviděl a bude vděčný, že má pozorného souseda. Toliko k náhodným kontrolám.

Včera jsem slíbil fotku, tady je. Popis jsem vložil do ní.
20220822_081159.jpg


Souhlasím s tím, co napsal Honzajan.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
HLAP
Příspěvky: 129

Příspěvek#49 » pon 22. srp 2022, 10:06

CzechJoker: V jaké zbrani? A závěr pomalu doprovázený?
Já dával fotku s možná polovinou nabití - cca 30 nebo 40x, v ČZ-P10c normálně nabito puštěním závěru, a viděli jste jak ten náboj vypadal

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 862

Příspěvek#50 » pon 22. srp 2022, 11:50

Glock 43, nabíjím normálně, závěr stáhnu vzad a pustím. Nebrzdím ho rukou, nedoprovázím. Následná kontrola už na střelu vliv nemá, pouze kontakt se skluzavkou.
Ten počet odhaduji, v průměru přebíjím 2× až 4× denně, podle režimu. Vybíjím vždy, když přijdu domů.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#51 » pon 22. srp 2022, 12:25

@Honzajan napsal: "Pro neznale veci, aby si nevzali spatny priklad: zbran se ma nabit a nasledne zkontrolovat dorazeni zasobniku,pritomnost naboje v komore,poloha zaveru zaveru a sup s tim do pouzdra."
a napsal sem ja neco jine, ze mne opravujes? Akurat ja popotahnu zasobnik kdyz ho tam zarazim, a take este ho potahnu pred ulozenim do puzdra
Kontrola je dulezita, to snad dela kazdy EDC nosic ;) Kazdy ma svuj spusob, ani jeden neni spatny. Spatne je "doprovazet zaver pomalu"
A neres moji klasvesnici, ta je Cesko SLovenska. Nastesti nejsem madar, to by bola Cesko Madarska, to by ste uz vubec nerozumneli :lol:
Takto aspon sousedky si rozumime. :) a precvicujete si znalosti ze SLovenciny.

@CzechJoker, ja vzdy producirujem po byte se zbrani, i dneska rano, kdyz sem dopsal po polnoci tu bajku vyssie, sem produciroval do 2 rana po byte, kdyz vsichni spali. Kryl som sa za futra, svitil svitilnou na zbrani atd :D proste trening no. A kdyz rodinka nespi tak pri kryti za futra kdyz se mi odkyje plysovy medvidek, pak na neho zarvu "LAPD, stand down! " :lol: :lol: :lol:

@Strelec Nahoda je blbost no, u mne zavolal policii sused ze mne videl susit doma no :D popisoval som to vyssie, nechci se opakovat.

@Haluziak, to nepis nahlas, "pis to jen hypoteticky. Deti ale predpokladam nemas, to by si ji nenechaval nabitou na nocnom stoliku ze? ,teda doufam :roll:

CzechJoker, 4x za den vybijet zbran ? to udelas spis pruser nez ji vybit jenom vecer. 8-). A zaver se nenatahuje a nepusti. zaver se drzi a zbran se potahne dopredu. jak pri vybijeni tak nabijeni.

@Carloss mas pravdu. pri obranne strelbe je potrebne pocitat s tym ze i ten utocnik se schova za nejaky bar, nebo sklo, nebo zed. v takom pripade asi naozaj budeme muset strilet i cez pevnu prekazku. Prehodnotim to. A zvazim Hornady Critical Duty, protoze ty jsou delane prave na tydle situace aby se i cez prekazku spravali jako JHPcka a nepreleteli utocnikem dal. TO mne nenapadlo. ALe mas pravdu.
Na fetaka s nozem bude potreba jenom odstrasujici efekt, ale na takoveho aktivneho strelca trocha rozumneho a kryjuceho se bude potreba i pocitat se strelbou za prekazkoou. :thumbup:

P.S skusenosti s critical DUTY?



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#52 » pon 22. srp 2022, 12:36

Eagg
Ty nieco beries? Uz ti tu bolo radene aby si pisal po slovensky, kazdy tomu rozumie. Takou hatlaninou ako pises ty nepisal ani Ibrahim Maiga po roku na Slovensku. A ak by som vedel ze si moj sused tak by som po precitani tych picovin co vypisujes poslal policiu sam. A ziadal vysetrenie tvojho psychickeho stavu. Toto co prevadzas je na diagnozu. Na glockfore pre takych ako ty bolo specialne vlakno pre exotov. Tieto tvoje siahodlhe elaboraty zaseru kazde vlakno kde sa objavis.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#53 » pon 22. srp 2022, 12:49

@MRBLUE Tak som vyrecnejsi nez ostatny. No. :roll:
Ja zato nemozem. Taky som proste.
Obsahovo ale pisem velmi dobre a rozumne. 8-)
Ber obsah a nie moju hatlancinu ktora je sposobena vonkajsimi vplyvmi



ondrush
Příspěvky: 291

Příspěvek#54 » pon 22. srp 2022, 13:17

praveze nepises ani dobre ani rozumne. ani zrozumitelne. ani vecne spravne. a kazde vlakno, kde sa dali najst relevantne informacie ide do sracek, nic neni dohladatelne a treba sa prehrabavat offtopic bordelom a postmi od ludi vyvracajucimi bludy. idealne offtopic bludy.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#55 » pon 22. srp 2022, 14:40

@Players ja si ctim xasadu sukromia. Facebook je zlo s nechapu lidi co tam maji realne jmena.

Hele dik k tomu nazoru za duty. Kolik si ich odstrilel na skousku nez ti doslo k spatnemu podani?

Jinak zadne sracky ale pravda a uprimnost.
Co na mysli to na jazyku (i v skutocnom zivote)
Ne kazdy to znese. Lidi si zvykli na falos, neuprimnost, na masku.
Pozadejte admina o zmazani "sracek" a ne jen mich.
Vic asi k teme nemam co rict. Kdyz budu mit co dal napsat tak "ja se vratim" :lol: 8-) :twisted:

Cuuus

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 862

Příspěvek#56 » stř 24. srp 2022, 09:10

HLAP píše:Ale tohle video mě docela zviklalo, a budu je prostě vyhazovat.
https://youtu.be/ZOhadzIw8hY

Na video jsem se podíval, nicméně imho to není tak jednoznačné. V principu samozřejmě ano, ale musíš vzít v úvahu více faktorů. V případě tlaku, který vznikne při hoření prachové slože, Jde o to, že u civilní munice tlak nepřesahuje 35000 psi, v případě +P střeliva (které většina z nás nenosí) 38500 psi. Vyšší tlaky má vojenské střelivo 9×19 NATO 42000 psi.
K té tabulce, kterou zveřejnil a kterou jsem si dovolil přidat sem: myslím si, že se nejedná o standardní střelivo, ale přebíjené. Tlaky uvádí v barech, po přepočtu mi vychází vstupní tlak u první hodnoty (odhadem 1800 bar) cca 26000 psi. To je výrazně méně, než je stanovené maximum pro civilní střelivo. Abychom v této konfiguraci dosáhli maximálního tlaku, musíme zatlačit střelu o 1,5 mm (28,3 mm). Tato hodnota je stále v normě.
Tak, a teď prakticky. Mám Glock, který je z krabice kompatibilní s 9×19 NATO. Pokud zatlačím střelu na celkovou délku 27,9 mm (tedy o 2 mm), dostanu tlak na úroveň +P. U Glocku stále nemám problém. Až teprve po zatlačení na 27,6 mm se dostanu na tlak 42000 psi (cca 2900 bar), což je tlak vojenského náboje, ale pro Glock stále není problém, protože je na tento tlak konstruovaný.
Pak je tu ještě hodnota tlaku u tormentačního náboje, který činí 44000 psi, tedy něco málo přes 3000 bar, což odpovídá hodnotě 32,5 mm dle uvedené tabulky.
Můj závěr: je dobré kontrolovat délku náboje, ale pokud by bylo v případě této tabulky zatlačení do nábojnice do hodnoty 2,2 mm, asi bych to neřešil a příležitostně bych ho poslal do valu. Jiný příběh by to byl v případě továrního střeliva. Zde bych vycházel z hodnoty 35000 psi a hodnotu bych extrapoloval. I tek bych se ale zbytečně neplašil.

Tlak 9 Lug dle OAL.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



aToM
Příspěvky: 500

Příspěvek#57 » stř 24. srp 2022, 09:19

U těch 3000 bar u tormentačního náboje by mělo být 27,5 mm namisto 32,5, ne?

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 862

Příspěvek#58 » stř 24. srp 2022, 11:43

Jasně, máš pravdu. Vůbec nevím, kam jsem koukal...
Snad je alespoň trochu jasné, jak jsem to myslel.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#59 » pát 26. srp 2022, 07:57

Odděleno od původního tématu "Náboje 9x19 vhodné na "nošení"" viewtopic.php?f=28&t=2681
Neručím za udržení souvislostí, protože to bylo dobře zamíchané. Čtyři stránky sra*ek!

Držte se tématu!



JakubDotPy
Příspěvky: 232

Příspěvek#60 » pát 26. srp 2022, 15:33

Já to dělám u Glocku tak, že mám plný zásobník a jeden náboj stranou. Otevřu závěr, vložím náboj skrz vývozní okénko do komory, stáhnu závěr (vyhazovač chytí nábojnici), potáhnu abych zkontroloval, jestli drží, dorazím závěr, vložím a potáhnu zásobník, do pouzdra. Mám tak rovnou bez problémů 15+1 a nikdy jsem neměl s prvním nábojem problém.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů