9x19 - nejlevnější v Praze



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#211 » ned 14. čer 2020, 00:45

Borja: Tak dneska sem tam byl, kupoval jsem ještě něco dalšího a slevu na Lex jsem dostal. 4,20 Kč za nový nepřebíjený 9mm Luger? To myslim že fakt levnější nejsou nikde. A i u přebíjenek se tam dostaneš až od určitýho množství.



Borja
Příspěvky: 25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#212 » ned 14. čer 2020, 10:09

ToF píše:Borja: Tak dneska sem tam byl, kupoval jsem ještě něco dalšího a slevu na Lex jsem dostal. 4,20 Kč za nový nepřebíjený 9mm Luger? To myslim že fakt levnější nejsou nikde. A i u přebíjenek se tam dostaneš až od určitýho množství.


Ok, beru zpět myšlenku o slevě :-) Díky za info.

A jen dotaz - máš zkušenost s takhle těžkou střelou - 139gr? Uvažoval jsem, že bych je vyzkoušel. používám jenom 115gr.



Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#213 » ned 14. čer 2020, 16:18

Hmotností střely to odpovídá lehčímu subsonicu od SB (dělají 140gr a 150gr). Kdybyste někdo měřili hradly rychlost, podělte se prosím o výsledek ;)



Dernier
Příspěvky: 46

Příspěvek#214 » ned 14. čer 2020, 23:08

Naboje ZVS nejsou zrovna moc kvalitni. Rok zpatky jsem mel od teto znacky 7,65 Browning a totalni katastrofa. Ruzne zaseky, obcas opravdu silna rana. Jak jsou na tom 9mm Luger, netusim. Ale uz je nikdy nekoupim v zadne razi.
Opravdu doporucuji priplatit par haleru treba za SB.

Tof: Nechytaji nahodou na megnet ty strely ZVS 139 grs ?

Borja: Vaha strely u hodne zbrani posune bod zasahu, takze jestli ti chodi dobre 115grs, tak tezke subsonicky muzou litat jinak, chce to ale vyzkouset na konkretni zbrani.
Jinak chovani pri strelbe, je klidnejsi pri pouziti tezke strely. Neni to takovy ostry kopanec jako 115grs.



Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#215 » ned 14. čer 2020, 23:35

Nevím, jak to vidí mířenkáři, ale pro běžnou trochu svižnější střelbu do patnácti metrů posunutí středního bodu zásahu bude myslím zanedbatelné. Náboje ZVS v minulosti neměly dobrou pověst, ale už je to déle. Snad se dozvíme o aktuální zkušenostech. No a cena 4,20 je oproti subsinikům SB rozhodně výrazně nižší než o pár haléřů, ty se prodávají kolem šesti korun. Takže pokud vyřešili kvalitu produkce, tak pro toho, kdo subsoniky nosí, by to na trénink mohla být dobrá volba. A samozřejmě nejenom pro něho. Ale ta cena je až podezřele nízká...



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#216 » pon 15. čer 2020, 06:53

Nenazval bych cenu "podezřele nízkou", pokud se chce nějaký prodejce uchytit, tak holt musí cenově podstřelit konkurenci. A ověřené sypané SelBel jsou od 4,50 (+/-0,10) na krámech normálně. Je to spíš konkurenční boj. Ale ZVS neznám, ale nejen zde jsou na ně docela negativní názory.

Uživatelský avatar
Milkyway
Příspěvky: 281

Příspěvek#217 » pon 15. čer 2020, 07:04

Podezřele nízká cena?! Nooooo, ono záleží na tom, jak moc se obchod nebojí si na to přihodit. Pak se dá i zjistit, že origoš SB pořídíš i za cenu limitně se blížící 4 korunám!

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#218 » pon 15. čer 2020, 07:04

ZVS jsem měl (tedy jinou gramáž) a nepoznal jsem rozdíl od S&B ve stejné gramáži.



Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#219 » pon 15. čer 2020, 08:57

Střelec, Milkyway: Myslím, že jsem to napsal docela srozumitelně. V dané gramáži střely jsou ty náboje opravdu dost levné. To vaše srovnávání s nejlevnějšími SB, které mají jinou gramáž střely a tím pádem asi i jiné chování, je podle mě poněkud nešťastné.

Uživatelský avatar
Milkyway
Příspěvky: 281

Příspěvek#220 » pon 15. čer 2020, 10:49

@Golem No, já u mířenkářů vidím, že používají buď svoje čajíčky, nebo SB a tam je jedno jestli 115 nebo 124gr. Když někdo střílí origoše, tak se to pozná, že je u něj několik "sběračů", co mu "ochotně pomohou". Nedávno jsem jednu úlohu, na kterou jsem si myslel, že potřebuju skoro tři plné zásobníky, zvládl na osm nábojů.
Já na zemi našel tři nábojnice a jeden "pomocníček" prý jen pět....



LDK
Příspěvky: 113

Příspěvek#221 » pon 15. čer 2020, 13:28

Jo tohle mám taky "hrozně rád", když je na postu vedle nějaký přebíječ a neustále za mnou "uklízí".

Jinak taky jsem si tyto ZVS chtěl v Bearece koupit, protože že se 140grs subsonicy od SB se mi moc dobře střílí a tyto jsou o cca 2Kč levnější, ale na jiném fóru si na ně dost lidí stěžovalo, tak se mi nechce riskovat.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#222 » stř 17. čer 2020, 21:34

Vite nekdo o levnejsich prebijenkach ALSA PRO v Praze nez jsou tyto, prosim?

https://www.redsix.cz/pistolove-streliv ... 00-ks-akce

Mam v planu poridit 3000 ks, tak kdyby nekdo vedel o lepsi cene pri tomhle mnozstvi, pripadne se chtel pridat, dejte vedet:-)



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#223 » čtv 18. čer 2020, 03:50

antonspelec: Ještě o trochu levnější při 4000 ks:

https://www.czechammunition.cz/Pistolov ... -d1913.htm

Při 10000 ks to vychází ještě o kousek líp. Neni to sice v Praze, ale do Prahy to přiveze. Nebo kamkoliv jinam.

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 684

Příspěvek#224 » čtv 18. čer 2020, 09:06

Tak GetLoad má plinking za 4Kč za kus normálně už při odběru 300 ks.
http://www.getload.cz/premiove-prebijen ... r-9-r-124a

A při odběru 3000 ks je to za cca 3.92Kč
Myslím si že při ještě větším odběru se dám tam s těmi kluky dohodnou na lepší ceně.



Dernier
Příspěvky: 46

Příspěvek#225 » čtv 18. čer 2020, 09:48

Destructor: Mno nevim nevim, jestli tohle je zrovna stastny nakup, tohoto naboje od GetLoad konkretne PlinKing. Strela neni dostatecne tvrda, jelikos se setrilo antimonem, proto je tento naboj doporucovany na strileni na kratke vzdalenosti, pripadne pro zazitkovou strelbu. Na vetsi vzdalenost uz to bude litat ruzne po terci. Takze zkusenejsi strelec, ktery s kvalitni munici zasahuje gongy na 25-30m. S timhle strelivem PlinKing bude mit spise nahodne zasahy, na tuto vzdalenost. Takze udelat si zasobu naboju, ktere jsou "presne" tak na 15m, nebude asi moc rozumne.

Z tohoto vyberu, bych radeji sahnul po Alsach. Ovsem i tady staci pridat par haleru a jsme zase na origo SB nabojich, ktere jsou mnohem kvalitnejsi a presnejsi, nez oboje zminovane naboje.

Tim chic rict, ze kdyz nekdo strili z podprumernyma vysledkama na kratkou vzdalenost kvalitni munici, tak tomu urcite budou stacit i ty naboje GetLoad, protoze rozdil vubec nepozna.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů

cron