Náboje Wadcutter



v.k.
Příspěvky: 248

Příspěvek#16 » stř 18. led 2023, 14:15

Taky pouzivam ARES 38-148 WC DBB-358 EPRX s poplastovanym dnem i bez. Nevsiml jsem si, ze by mi to treba v LCR nejak vic spinilo hlaven.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#17 » stř 18. led 2023, 14:23

No však říkám, že to předpokládám, že to souvisí s pláštěm, než tvarem.

Já mám zkušenosti jen s továrními od S&B, tak můžu porovnat jenom ty jejich WC vs. FMJ vs. SP vs. SJHP a z těch zaručeně nejvíc sviní ty WC.

Čekal bych, že WC bude bez pláště špinit víc, než třeba ogivál, ale možná je to nesmysl a ta třecí plocha bude stejná. Máte určitě lepší zkušenosti z přebíjení.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#18 » stř 18. led 2023, 14:40

Díky za reakce. Pokud tam je jen nějaké větší špinění, kterého jsem si teda nevšiml, tak tím klasické FMJ nahradím. Ten "komfort" při střelbě mě přišel naprosto zásadní.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#19 » stř 18. led 2023, 14:51

Pokial by ta to zaujimalo, na nemenovanom SK fore (staci pohladat 'prebijanie 357 Magnum') su nejake merania s WC / SWC strelami v .357ckovych hilzniach, nieco som otestoval, chodilo to pekne.



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#20 » stř 18. led 2023, 17:13

Dancek píše:Jen pro doplnění, střely WC se používají i v jiných rážích, např. 32 S&W long, ale zatím jsem je nikdy neviděl v ráži 9 mm Luger. Obecně v pistolových rážích by nejspíš dělaly značné problémy s naváděním nábojů do komory.
Proto se dělají SWC střely (semiwadcutter)
https://magtechammunition.com/products/ ... r-fmj-swc/
Jinak revolvery v 357Mg sice pěkně střílejí WC 38Spl, ale pro nepřebíječe Fiocchi dělá tovární WC v 357 - jsou o dost výkonnější proti 38, ale proti běžným 357 pořád čajíček.



v.k.
Příspěvky: 248

Příspěvek#21 » stř 18. led 2023, 18:02

bbobb píše:No však říkám, že to předpokládám, že to souvisí s pláštěm, než tvarem....


Nejsem si uplne jisty jake spineni presne mas na mysli, ale ono to muze souviset i s pouzitim jineho typu (a jineho mnozstvi) prachu v tovarnim WC naboji v porovnani s FMJ variantou. Ten rozdil tam byt muze a docela se i nabizi, kvuli mensimu vnitrnimu objemu u WC.
Nicmene to by byl aspekt, ktery se neda prisoudit obecne tvaru strely, ale spis uz konkretnimu vyrobnimu provedeni WC naboje.
S plochou vysledneho kontaktniho povrchu to podle mne nesouvisi.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#22 » stř 18. led 2023, 20:44

Myslel jsem pravdepodobne olovem. Po tech S&B Wadcutterech jsem to z hlavne drhnul dlouho horko tezko. Bylo to myslim tak 4-5 krabicek, dalsi uz jsem si nikdy nekoupil, protoze se mi to nechtelo cistit. Ale rikam: to nemusi nakonec vubec souviset s tvarem strely. Od te doby jsem nuc nez celo/polo-plaste nekoupil..



v.k.
Příspěvky: 248

Příspěvek#23 » stř 18. led 2023, 23:16

bbobb> ja odtusil, ze Tva zkusenost prameni asi z nepovlakovanych Pb strel, pak to dava smysl.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů