Náboje 9x19 vhodné na "nošení"



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#646 » ned 21. srp 2022, 13:52

Espezetka: Niklovaná nábojnice v kombinaci se stříbrnou střelou funguje výborně na vlkodlaky. Příp. s krucifixem na dně nábojnice se dá s úspěchem použít na menší upíry. Co na tom není k pochopení? :)



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#647 » ned 21. srp 2022, 13:54

Já to tušil...



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#648 » ned 21. srp 2022, 14:35

To je celkom mozne ze i na vlkodlalov ale hlavni duvod je jinej. A divim se ze ho neznate...

1. Niklovana nabojnice je lip viditelna za spatnych svetelnych podminek. (Ten kdo kontroluje poctivo i sahnutim palce do komory je mu to asi jedno, ale ze se to krasne leskne potesi. Je to prijemny bonus. A je to jeden z vlastnosti a parametrov tohoto naboja...

Daleko dolezitejsie su ale nasledujuce duvody:

2. Ma vysoku oderuvzdornost (natahni nekolik krat do komory obyc nabojnici a natahni niklovanu (konec koncu je videt i na foto vyssie co sem sem dal ze obyc nabojnice je hodne doskrabana, vznika potencialne riziko zavady v podobe spatneho podani naboje do komory (to u niklovanych nehrozy)

3. Je odolna voci oxidaci

4. Je leskle niklovana tj "kluzka" a to zarucuje lepsi podani naboje do komory.

Hornady crytical defense a duty boli testovane prave s tymito vlastnostami a s tym boli aj predavane a na zaklade i tychto parametrov nabojnice bola vytvorena cenotvorba.
Plus ich spolahlivost... Ak vezmu prec tieto vlastnosti niklovani tak ten naboj dostava ine vlastnosti nez ake su celosvetovo zname.
Mne todle zisteni ze nesu niklovane viedlo k tomu ze sem je vratil.


O tom ze prestavaju sa niklovat pisal aj vyrobca. Zistil som to ale az ked som po tom viac pidil.
Obrázek



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#649 » ned 21. srp 2022, 14:59

A používáš jiné mosazné. To dává smysl. :D

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#650 » ned 21. srp 2022, 15:31

Střelec píše:Espezetka: Niklovaná nábojnice v kombinaci se stříbrnou střelou funguje výborně na vlkodlaky. Příp. s krucifixem na dně nábojnice se dá s úspěchem použít na menší upíry. Co na tom není k pochopení? :)


Já to tušila. Zapomněl jsi ale na svecenou vodu :lol:


Eagg píše:To je celkom mozne ze i na vlkodlalov ale hlavni duvod je jinej. A divim se ze ho neznate...


Děkuji za vysvětlení. Já mám teda za to, že všechny momentálně používané materiály jsou odolné vůči oxidaci.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#651 » ned 21. srp 2022, 15:34

Jako, asi to smysl má. Jen je dobré si uvědomit jednu věc. Mosazná nábojnice se při pohybu ve zbrani poškrábe, protože je měkčí než ostatní materiál, se kterým je v kontaktu. Niklovaná se, předpokládejme, nepoškrábe, nebo ne tolik, protože není až tak moc měkká. Jenže když se dře kov o kov, tak dojde vždycky někde k otěru. A když to nábojnice vydrží, tak povolí něco jiného. Třeba ne moc, ale časem? Já radši volím škrábance na nábojnici.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#652 » ned 21. srp 2022, 15:51

Na tu svěcenou vodu jsou lepší ty do brokovnic. Místo jednotný střely je v nich kontejner právě se svěcenou vodou. Ještě pak jakž takž něco podobnýho pro revolvery, ale v samonabíjecích zbraních ten kontejner nedostatečně uzavírá hlaveň a pak tam vzniká málo tlaku pro přebití. A kdyby ten kontejner s vodou byl pevnější, aby to fungovalo na přebití, pak by ten kontejner s vodou byl spíš jako plášťová střela. Ale toho by se snad dalo využít tak, že se rozbije uvnitř měkkého cíle a svěcenou vodu tak dopraví přímo to těla upíra...



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#653 » ned 21. srp 2022, 16:09

Oxiduje, ale neni to podstatne. Zbran ktoru nosim je cista a naboje pravidelne obmienam. Nosim SB 124gr a uz po kratkej dobe su nosene naboje tmavsie ako z boxu. Na to aby degradovali do havarijneho stavu by to chcelo dlhodobo nepriaznive prostredie.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#654 » ned 21. srp 2022, 19:05

Eagg píše:To je celkom mozne ze i na vlkodlalov ale hlavni duvod je jinej. A divim se ze ho neznate...

Jestli ti chybí niklované hilzny, zkus Getload s polymerovou frangible střelou.
getload.png

Jinak v mém krámě se tváří, že ty niklované Hornady Critical mají. Ale 35 Kč za kus mi přijde trochu kááách.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#655 » ned 21. srp 2022, 19:09

Podle mě niklovaný není tvrdší, než mosazný. To by pak jak hlapovy JHP mophly vypadat naže milovaný bouchačky... A to asi nechceme co dva týdny měnit, že ne...



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#656 » ned 21. srp 2022, 19:11

No, 35 Kč za eliminaci šílenýho střelce a následnou celosvětovou slávu mi nepřipadá zase až tak moc.
Dobře, taky si to (zatím) nekoupím.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#657 » ned 21. srp 2022, 19:11

Carloss
Vybijas ked je to treba. A obmedzovat sa koli tomu aby si nepokazil naboj co nosis? Neni to chore? Trenky si tiez menis a peries, aj ked castym pranim moze vyblesnut farba alebo povolit guma. :-D Teda to predpokladam.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#658 » ned 21. srp 2022, 19:19

Napsal jsi to přesně: Vybíjím když je potřeba, rozhodně ne podle toho jestli poškodím nebo nepoškodím náboj, takže se rozhodně neomezuju. Na tomhle ani nehodlám nesmyslně šetřit. Ale peru pravidelně. Docela rozdíl... ;-)

Jirko, myslíš, že ty "plastový" frangible jsou ideální zastavovací střely??? Já si to teda nějak moc představit neumim...



aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#659 » ned 21. srp 2022, 21:15

Ty GETLOADy s frangible střelou vypadají zajímavě, ale na stránkách je už nemají. Mělo to mít nerezovou hilznu s duralovým dnem. Běžný nerez bude měkčí než tenerifovaná hlavňovina (takže za opotřebení cajk), ale odolnější než mosaz. Praxe ukáže, jak moc bude trpět dno s drážkou. U sušilek to jde do kopru docela rychle.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#660 » ned 21. srp 2022, 23:20

Mnel zem SaB jhp mesiace. A vydrzeli 30 nabyti bez zalezeni bolo to ale jeste u walther PDP.
U glocka nevim kolik krat vydrzi lebo je uz nekupuju.
Pride mi ale hooodne divne ze ti tak zalezou a hlavne ze se dutina tak uzavre.
Je ocividne ze tam ten naboj "nejde hladce"

Poradit "xachytte zaver a vlozte naboj do komory a pak zaver zavrete" s prominutim muze asi jen marketingovy predajca a ne skuseny edc nosic zbrane. Toto je pruser jak krava na to ze zbran v pripade nudze zlyha.

Pre pidilov.
Kdyz sem vratil hornady, hledal som neco jineho a rekl sem si ze ty magtechi budou dobry kompromis
Jak cenovy tak vykonnostny.
35 kc za naboj ze neni moc?
Ty dve krabicky co sem mnel na foto boli urcene na skusobnu strelbu ci to v me zbrani funguje.
Takze si vem jenom 1800 kc stoji skusobna strelba(50 naboju) a ted musis kupit dalsi krabicky dve aby si napaskoval nosene zasobniky. Ja nosim 17 +19. To mas zase skoro 1500 za napaskovani. Bol som ochotny to podstupit a tolko do toho imvestovat. Bol som zblbnuty z reklam o hornady z testoch atd.

Pak zhodou okolnosti saxstalo to co som popisoval s tym "neniklovanymi" nabojnicami a vratil som ich a nasiel som si kompromis magtechi, ktore si velmi dobre viedli v testoch.
Pak som sa tomu este nejaky cas venoval a pochopil som jednu vec.
Cele je to len marketing kde sa predhanaju vyrobcovia v tom ze ich naboj je lepsi v zmysle, rychlejsie, silnejsi a ze nadela viac bordelu uvnitr tkane.
Zamyslime sa ale. Je to potreba? Neni.
Najdolezitejsie je aby ziaden z JHPnabojov nepreletel cez utocnika. Za prekazkou nikoho strielat nebudeme, nesme na to opravneny. Tj ziaden z JHPcok nepreleti cez utocnika. Takze neni potrebne kupovat naboje extra silnez vykonne a neviem jake.
Daleko dolezitejsie je sa vediet trafit. Lebo ani ten jhp od sellieru co je temer nejlevnejsi JHP-cak nepreleti. A ked aj preleti nebude mat dostatok energie aby zranil a uz vobec nie usmrtil nekoho ineho za utocnikom.

V obrannej strelbe na treningoch s profesionalmi sa ucime... najprv strielame do panvy, vyradime pohybove centrum. Ked to nepomoze 2x vitalna zona.
Ak ani to nezastavy utok pak kreditka do hlavy. Je uplne jedno jaky JHP naboj tym preleti.

Zaverom
Ja som videl testy magtechu aj HT aj ine v cizine a mne to staci.
Ano nema niklovanu nabojnicu jak tu pisal sarkafarik ze nakonec mam mosazne. Ale co je daleko dolezitejsie je ze som uz ich vystrielal 50 ks na,skusku, pak 17+19 napaskoval a , priebezne vystrielavam zalezle nosene.
A to mi staci k tomu aby som im doveroval.. a ked ich zozeniem este v predaji tak ani ich menit nebudem.
Nepotrebujem exoerimentovat so zbranou v zmysle "skusat co vsetko mozne papa". Na trening pouzivam jenom sellieri 115 alebo 124 (zalezi,co zrovna maju) kupujem za 6 kc takzexje mi to jedno) beriem velke mnozstva pravidelne (nepytajte sa kde).... A JHP magtechi ale tie zatim neumim sehnat. Snad sa to zlepsi.

Trenujte. 8-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů