Náboje 9x19 vhodné na "nošení"



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#541 » pát 17. pro 2021, 11:10

Jak jsi prosímtě přišel na to že Sterling dělá hodně lidem problémy? :shock: Je tu všeho všudy jeden člověk který s, nimi měl v jedné konkrétní zbrani problém. Jinak nám všem ostatním fungujou. Pokud není střela ogivál tak bude vždy náchylná k tomu že v té či oné konkrétní zbrani nebude fungovat. Když jsem měl před lety CZ 75 D Compact tak mi třeba nepodávala poloplášťe od S&B. Nikdo jiný co jsem zjišťoval podobný problém neměl. Takže pokud náboj který nemá celoplášťový ogivál nefunguje v jedné konkrétni zbrani tak je to běžná věc neznamená to že dělá problémy obecně.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#542 » pát 17. pro 2021, 11:15

Tak cetl sem tady konkretne v tomto vlakne ze sou s tim zavady steerlingem. Asi nejvic stezovana strela. Tak asi sem to spatne pochopil.



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#543 » pát 17. pro 2021, 11:19

Ano psal to tu jeden konkrétní člověk co s nimi měl problém v jedné konkrétní zbrani. To není moc vypovídající...



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#544 » pát 17. pro 2021, 11:24

Okej zeptam se jeste takovou podstatni otazku. Kolik ran ze zbrani s JHP strelivem je potreba vystrilet aby strelec zistil ze funguje bezproblemu?
Co nosim ted JHP od SB tak sem vystrilel na skousku celu krabicku bez jedine zavady, jenomze ta krabicka nestala 1600 kc.
Jak to overujete Vy?



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#545 » pát 17. pro 2021, 11:32

Par stoviek ran v roznych rezimoch, teplo, zima, jednorucne, obojrucne, cista, spinava zbran…
Ale ani to neni zaruka. To by chcelo pouzivat dany naboj intenzivne nejake obdobie.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#546 » pát 17. pro 2021, 11:50

Jeden zavod typu ipsc, kde se strili z ruznych pozic, slabou rukou atd. me osobne staci. Coz je do 200 ran?Asi tak nejak. Proto ty nesmysly typu 30kc/rana pro me nemaji smysl.



Haluziak
Příspěvky: 278

Příspěvek#547 » pát 17. pro 2021, 12:07

Tomak píše:Sarkafarka - já teda nevim...https://www.zbrane-kspol.cz/naboj-feder ... -grs-50ks/


Jenže jsou nesehnatelné, Federal přestal myslím HST v 50ks balení vyrábět/vyvážet.



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#548 » pát 17. pro 2021, 12:07

No moje zkušenost je taková že pokud měla moje zbraň problém s nějakým konkrétním nábojem tak ho měla hned od začátku respektive při prvním zásobníku. Nikdy se mi nestalo že by mi závadil každý padesátý, stý nebo kolikátý náboj. Případně že bych vystřílel sto nábojů bez závady a pak to začalo zlobit. Takže buď hned nebo vůbec. Ale jak říkám to je jen moje osobní zkušenost. Takže třeba pro mě je 50 ran bez závady měřítko že ten náboj v mé zbrani funguje.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#549 » pát 17. pro 2021, 12:15

Tomak píše:Sarkafarka - já teda nevim...https://www.zbrane-kspol.cz/naboj-feder ... -grs-50ks/

Řeč byla o nábojích z řady Personal Defence

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#550 » pát 17. pro 2021, 12:50

blacknocturno píše:No moje zkušenost je taková že pokud měla moje zbraň problém s nějakým konkrétním nábojem tak ho měla hned od začátku respektive při prvním zásobníku. Nikdy se mi nestalo že by mi závadil každý padesátý, stý nebo kolikátý náboj. Případně že bych vystřílel sto nábojů bez závady a pak to začalo zlobit. Takže buď hned nebo vůbec. Ale jak říkám to je jen moje osobní zkušenost. Takže třeba pro mě je 50 ran bez závady měřítko že ten náboj v mé zbrani funguje.


Tak nějak... Moje H&K P30 sbaštila zatím vše bez závad (FMJ, JHP, subsonic, Mamby..), po pořízení G48 pod sako jsem zkoušel Mamby, které nosím v P30, a už v prvním zásobníku závada (seklý náboj napůl cesty). Vyzkoušeno na asi 50 ranách se závěrem, že Mamby do G48 nee..



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#551 » pát 17. pro 2021, 15:00

blacknocturno: Ten kdo se Sterlingama měl problémy sem byl já, ale reagoval sem na příspěvek kde si na ně taky někdo stěžoval, tak nevim.

Osobně sem s nima měl problémy ve dvou zbraních, Sig Sauer P365 a CZ 75 Phantom, to je ten plasťák co se už nevyrábí. Siga to málem rozbilo, Fantom si vedl o něco lip ale taky nic moc.

Náboje sem reklamoval u Best Patronu, ty to konzultovali s výrobcem, výrobce se prý nevyjádřil, tak my zbylý krabičky co sem měl vyměnily na novou várku. Nabídly i vrácení peněz ale chci těm novejm dát šanci. Teď se nedostanu moc na střelnici tak nevim kdy je vyzkoušim.

Každopádně ale podle mě Sterlingy už nemaj moc smysl. Když sem je kupoval původně, byly za cca 8,50 Kč. Teď jsou za 14 Kč kus.Za 15 Kč kus jsou Fiocchi EMB a s Fiocchi jako značkou mám osobně jen pozitivní zkušenosti a jak to půjde tak EMB vyzkoušim.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#552 » pát 17. pro 2021, 15:26

A jsou ty SB JHP az tak spatne ze se nedoporucuje je nosit? Nebo je to cisto marketing okolo Hornady, Federala a jinych predrazenych? Stejne kazdy z nas doufa ze to nikdy nebudeme muset pouzit a kdyz to budeme muset pouzit tak ty nosene naboje typu hornady a jine JHP streliva budou tak stare z noseni ze uz mozna ani nevystreli (to berte s nadsazkou) jde mi o to v cem je rozdil medzi nabojem za 40 kc a nabojem za 7 kc kdyz oba maji zastavovaci ucinek a pri nestrileni cez prekazku se stejne otevrou. To jen takova uvaha.
Vim ze proste mam sb odskusane odstrilene. Rozdil v ranach zaden neni a kdyz to budu muset pouzit tak splni rovnako ucel jak hornady federal atd.

Proc ste se vy rozhodli pro noseni tech "drahsich naboju" co vas k tomu vedlo jiniho nez reklama a marketinh? Osobni skusenost predpokladam nema nikdo zeby nekoho musel strelit a pak vyhodnocoval ci ho to zastavilo atd.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#553 » pát 17. pro 2021, 16:16

To už se ale ptáš znovu na to samé? Máš na netu mraky testů, mraky zdůvodnění, tak proč ti to má za tebe rozhodovat někdo jiný? Buďto obětuj pár tisíc a nos dražší(a dle všeho spolehlivější a kvalitnější náboje), nebo ušetři na trénink tím že koupíš levnější. Pravděpodobně je za celý život do člověka nenasypeš, tak pokud řešíš cenu, nos ty levné. Ale neptej se pořád dokola na to samé.:-D

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#554 » pát 17. pro 2021, 18:12

Eagg: Nosit můžeš cokoliv, co uneseš. Cenotvorbu bych zde neřešil, cena je jen číselné vyjádření ochoty zákazníka koupit. Někdo si koupí dražší, protože je to dražší. Někdo koupí to nejlevnější, protože je to nejlevnější. Loupežník to napsal přesně - většina z nás, díky Bohu, nikdy zbraň nepoužije proti člověku. Proto můžeš nosit cokoliv.
A teď z jiného úhlu. Pokud tě zajímají rozdíly mezi různými typy střeliva, zkus na internetu najít testy. U tohoto typu by mě primárně zajímalo, k jaké deformaci střely dojde a jestli nedojde k fragmentaci. Deformace má vliv na zastavovací účinek, ale také na případné ohrožení nezúčastněných osob. Pokud se střela rozevře do kytky, předá více energie do tkáně a pokud možno zůstane uvnitř.

SB JHP se nerozevře to tvaru květiny, ale vytvoří toto: https://general-cartridge.com/2018/08/2 ... stics-gel/

Porovnej to s tímhle: https://zbrane.esako.cz/pistolovy-naboj ... -58g-93gr#

Federal najdeš zde: https://www.ammunitiontogo.com/product_ ... gr-hp-ammo

Internet je plný informací, je jenom ta tobě, co si vybereš a jak si to zdůvodníš. To za tebe nikdo neudělá. Já nosím SB JHP, případně Fiocchi Black Mambu. Neměl bych problém nosit i něco dražšího (kromě plastových střel), ale určitě bych si vyzkoušel, jak mi to s nimi funguje. Obecně si nemyslím, že by s nimi PDP mělo mít nějaký problém.



Henry
Příspěvky: 357

Příspěvek#555 » pát 17. pro 2021, 18:54

Ty náboje EMB mohou být dobré. Mám o nich článek jak probíhal jejich testy a jaké byly požadavky a je to fakt docela zajímavé. Jen přesnost na 25 m byla skvělá a rozptyl byl 15 mm. Tvar střely by taky nemusel dělat problémy kup je a zkus.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů