Náboje REX 22 LR, koupit ano, či ne ?



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#1 » stř 26. úno 2014, 20:44

Už se to tady v jiných vláknech rozebíralo, já jsem zvolil ale raději nové. Jde o to, jestli náboje Rex 22 LR, staré a špatně skladované nemůžou ublížit ! Vymetly se armádní sklady a nastaly jasné problémy s tímto druhem střeliva !
Pokud by to tak mělo být, měly by se snad stáhnout z prodeje a střeleckou veřejnost varovat !
Jsou opravdu nebezpečné, nekteří to tvrdí ?
Máte někdo zkušenosti a postřehy ?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#2 » stř 26. úno 2014, 21:03

Je jasné že REXy které se objevily v posledním půlroce? na trhu stojí za kulajz. Zbrani jako takové těžko ublíží ale z některých samonabíjecích pistolí (třeba tolik oblíbená Berreta 72) s lehkým závěrem můžou při prasklém okraji "pšouknout" dozadu. Pro střelce bez brýlí je to samozřejmě problém. V jiných zbraních je to jen opruz protože nejdou ven z komory a lítaj si kam chtěj. Je to mezi střelci obecně známý problém ale pro mnoho z nás je důležitější o 20hal. nižší cena než bezpečnost nebo střelecký zážitek :roll: .
A jestli je stáhnout z prodeje? To je otázka pro jinou partu než se schází tady.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#3 » stř 26. úno 2014, 21:11

Mám stejný názor, já jsem nemohl vyndat nábojnici z válce revolveru a dost mě to popudilo.
Už je tam nedám, jedině do jednoranné dlouhé zbraně. Kdo to dal do prodeje, měl by zamezit dalšímu prodeji.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#4 » stř 26. úno 2014, 22:13

zde je má zkušenost:
http://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopic.php?f=26&t=191&start=345
P.S: dodnes nosím v kapse bundy jedno utržené dno nábojnice. Nějak se mi jej ještě nepodařilo vyhodit a asi si jej nechám na památku :D



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#5 » stř 26. úno 2014, 23:23

Tak, tak George, zkušenosti máme opravdu stejné, teď jde o to jestli opravdu nemůže dojít k nějakému velkému průseru. Osobně jsem vždy dělal to, že náboje které nechodily v pistoli, tak prošly revolverem v pohodě, v tomto případě s Rexy moje zkušenosti skončily. Myslím, že Vlašim by z toho vypochodovala se slovy, že se jedná o prošlé střelivo, jak jinak. A kdo by za to nesl odpovědnost ?
Při pohledu na krabičku Rexů mám divný pocit.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: WALACHMOTORS a 6 hostů