Startovací ráže pro kamarádku



SasaS
Příspěvky: 6

Příspěvek#1 » sob 10. kvě 2014, 21:49

Ahoj, potřeboval bych poradit s výběrem zbraně jako startovací pro kamarádku slabší fyzické konstituce. Nechci jí do ruky dávat hned 9mm Luger, chtěl bych začít na něčem, co ji po první ráně neodradí (ale zase ne malorážku). Jaká ráže by mohla být vhodná? A případně i jaká zbraň? Neměla by být moc drahá, holka to buď hned vzdá, nebo přejde (pravděpodobně) na standard, každopádně pak bude zbraň k ničemu.



Shras
Příspěvky: 171

Příspěvek#2 » sob 10. kvě 2014, 21:55

ahoj. nebylo by lepsi vzit kamaradku na strelnici at si vyskousi ruzne raze sama?
P.s.: promin nemuzu spat tak trolim.



SasaS
Příspěvky: 6

Příspěvek#3 » sob 10. kvě 2014, 22:01

Rad bych, vyslo by to levneji, ale na dostupne strelnici maji nejslabsi 9mm Luger.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#4 » sob 10. kvě 2014, 22:03

nechci nic rikat ale nevim koho by odrovnala 9luger, zadnou takovou zenskou sem nepotkal.... jinak nechapu jak to myslis... ty ji chces nakou koupit ? :D nebo jak to jako je...



SasaS
Příspěvky: 6

Příspěvek#5 » sob 10. kvě 2014, 22:14

Už párkrát jsme se o střílení bavili, chce si to zkusit, ale bojí se. Má zhruba metr šedesát a padesát kilo nemá ani s postelí. A má dost slabé ruce. Když jí dám malorážku, nezjistí, jaké to je. A když jí první rána odradí, bude mě to mrzet.
Co se koupě týká, přinejmenším než si udělá ZP, bude zbraň moje, s tím problém nemám. Ostatně, kdo má jen jednu zbraň, že?
Edit: Z krátkých jsem nikdy nestřílel nic než varianty CZ75 a malorážku, takže jak jsou na tom třeba 7,65 nebo 6,35 - jakou ránu dělají? Je mi jasné, že o milimetrech to není, ale najde se nějaká slabší, kultivovaná ráže?

Uživatelský avatar
Ikewoo
Příspěvky: 75

Příspěvek#6 » sob 10. kvě 2014, 22:37

Už jsem to někde psal, že jedné kamarádce (podobné tělesné stavby jako ta tvoje) jsem dal na první návštěvu Jerichov 9lug a po prvním zásobníku mosinku... to nadšení z ní bylo slušným zadostiučiněním za to riziko :D (netvrdím ovšem, že 7,62x54R chutná všem... taky to chce, pokud je slabší, nějakou oporu, aby tu pušku vůbec zvedla a ochotnou pomoc při repetýrování... však známe mosinku)

Jestli jde střílet poprvé, jde o zážitek. Nějaký fullsize v 9lug je přijatelný i perspektivně dle toho co popisuješ, zásobník 7,65 z Walthera PP taky nemusí být špatný úvod (PePu seženeš i za rozumnou cenu, na druhou stranu ta ráže je jaké je). Šel by i třeba revolver v .38Sp Myslím, že těch ráží je dost a že obecný recept na ideální úvodní zbraň není, ale ze svých chabých zkušeností bych malorážku v téhle roli nepřeceňoval - ne dobrá na naučení přesné střelby, ale není to ten pravý zážitek, který na "panenských" střelbách je žádoucí ;) ("Co na tom vidíš, však to je jak vzduchovka a ta je levnější." X "Whoo, to si musím zase zopakovat. Akční filmy už nebudou jak dřív.") - mimochodem, zbraň (typ, ráže) s příběhem je také tahák

Ještě bych doplnil, že v 9Lug se dají koupit i subsoniky, které mají o poznání měkčí průběh, a na začátky nejsou zlé (i když má milovaná .45ACP to chováním není)
Naposledy upravil(a) Ikewoo dne sob 10. kvě 2014, 22:47, celkem upraveno 1 x.



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#7 » sob 10. kvě 2014, 22:44

Moje pritelkyne vazi 45 kg a Luger ji nikdy problemy nedelal. Bouchne i .357 Magnum. Kdyz ji dam do ruky PPK v 7.65, tak da jednu ranu a ma toho dost, protoze je to opravdu pocitove o dost horsi. Doporucim 9 Luger se slabsi laboraci, nejlepe prebijenku, z tezke pistole. To udrzi i male decko. Ale nechapu, koho by mohla jedna zkusenost odradit. To bych pak hledal problem jinde ...



SasaS
Příspěvky: 6

Příspěvek#8 » sob 10. kvě 2014, 22:57

Pár kamarádů už se mnou na střelnici bylo, ale holka zatím žádná, takže netuším, jak zareaguje.
Na střelnici mají Shadowa, mně se s ním střílí skvěle, tak to možná zkusíme s ním a těmi subsoniky (a kdyby došlo na nejhorší a ona po prvním výstřelu pistoli zahodila a utekla do polí, alespoň to nebude moje zbraň :D)

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#9 » sob 10. kvě 2014, 23:08

mel sem uplne stejnou pritelkyni, a i .45 zvladla vpohode...



fíša
Příspěvky: 247

Příspěvek#10 » sob 10. kvě 2014, 23:36

Tak to já jednou vzal manželku na střelnici. Skusila ČZ 85 v 9 mm luger a po prvním výstřelu se posadila. Pokračovalo to s MARGOLÍNOU a byla spokojená, od té doby jsem ji nepřesvědčil.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#11 » ned 11. kvě 2014, 07:55

Mám názor stejný jako nico, lepší Luger z dospělé zbraně (ten Shadow bude fajn) než PPK nebo nějaká 6,35 která se nedá ani pořádně chytit. Spoustě ženských víc sedí revolvery takže 4" s patronama .38Spl. by mohl být varianta.

Uživatelský avatar
dali
Příspěvky: 11

Příspěvek#12 » ned 11. kvě 2014, 08:18

Včera střílela poprvé moje desetiletá dcera. G17 a ČZ75 kompakt, dala cca 50 ran úplně v pohodě.



KarlosP
Příspěvky: 194

Příspěvek#13 » ned 11. kvě 2014, 14:59

Moje 50ti kilová přítelkyně nad malorážkovým adapterém ohrnuje nos, je to prý "pšoukačka", nechce s ním ani moc trénovat a vyžaduje devítku. Když se mnou byla na střelnici poprvé, prvních 5 ran bylo z malorážkový pistole a tu poměrně rychle bez zájmu odložila. Pak dostala devítku (CZ75) dala první ránu a s úsměvem: "Jo, tohle je ono!" :-)



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#14 » pon 12. kvě 2014, 18:32

Asi vyjímečně se oba shodneme. :) Sided má pravdu, .38 spl je taky dobrý nápad. Kdyby bylo potřeba ještě slabší, lze do něj dát WC.



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#15 » pon 12. kvě 2014, 22:39

Pokud chceš mít jistotou tak doporučuji toto pořadí:
1. Scorpion EVO, ideálně s kolimátorem (5-10 ran, ne víc ať se neunaví). Dá se s tím krásně trefit seděl přítelkyni i naší kamošce.
2. Nějaký těžší full size 9mm např. Beretta 92 F, nebo klasická CZ 75 (cca 15-20 ran)
3. 1911 .45
4. teď už by mohla být připravena i na plastovej Compact 9mm...
--------
Moje přítelkyně je obdobné tělesné konstituce a prvně střílela z G17... jednak ji překvapil ten kopanec a asi po druhé ráně ji pěkně popálila hilzna, takže měla první zkušenost poměrně dost negativní. Nicméně ji to pořád trochu lákalo a pořadím, který jsem psal, tu prvotní špatnou zkušenost bez problémů překonala a ke střelbě získala kladný vztah...
Hlavně ji navnadilo EVO s kolimátorem, se kterým ji to napoprve i na 25 m lítalo do 10ky. Pokud jde o pistole tak nejvíc se ji samo sebou líbila střelba z 1911 .45 (jak jinak...)

Takže hodně štěstí a ať si nebere žádnej šál/šátek, za kterým by mohla skončit hilzna :twisted:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů