9mm LUGER broková střela

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#1 » úte 16. úno 2010, 14:29

Máte s ním někdo zkušenosti? Jaký má rozptyl na doporučenou účinnou vzdálenost 3-5m dle výrobce? Proč jak jsem se zde dočetl není vhodný pro zastavení útoku? Dle mě je taková broková střela na 3m při zásahu do ruky, nebo nohy dost účinná aby zastavila útočníka, nebo zuřivého psa.Děkuji

Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 346
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » úte 16. úno 2010, 14:48

Nekdo psal, ze puvodne tyhle naboje vznikly do revolveru, urcenim na hady. Ucinnost nedostatecna, jistota pretazeni zaveru minimalne diskutabilni. Na psa by to mozna stacit mohlo, ale riskovat, ze se necham sezrat pote, co mi zaver kousne nabojnici .. radsi ostrou :D

Je treba si uvedomit, ze pokud uz situace dospeje tak daleko, ze uzname za nutne strilet (a obhajime si to minimalne sami pred sebou, jeste lepe pak i u soudu), tak proste strilime tim nejucinnejsim, co nam zakon dovoluje. Pokud te bude chtit roztrhat nasranej rotvajler, tak na nej prece nebudes brat ohledy. A pokud vytahnes zbran na cloveka, tak uz si musis bejt na 200% jistej, ze to jinak nejde, a tam uz nejaka brokova strela nema co delat.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#3 » úte 16. úno 2010, 15:44

Stopro souhlas s Admixem (doufám že nezpychne :evil: ) je potřeba si uvědomit že účinnost brokové střely je daná především velikostí náplně broků a ta u 9Luger není velká. Tady je test brokového střeliva v .38 oproti .44. http://www.theboxotruth.com/docs/bot30.htm Tam je rozdíl velmi patrný a to se do revolverové .38tky vejde o dost víc než do Lugru. Navíc si uvědom že když je 2 metry od tebe nasraný chřestýš tak je v podstatě neškodný, o nasraném rotvajlerovi se to rozhodně říct nedá. Závěr toho testu je víc než jednoznačný:

Lessons learned:
1. Snake loads are great for their designed purpose... Shooting snakes at close range.

2. They are poor "Stoppers" against bad guys, due to insufficient penetration.

3. Use modern, well-designed JHP rounds for personal defense.

4. It's fun to shoot snakes. smilie

edit: ten bod 3) se nás bohužel netýká :evil:

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#4 » úte 16. úno 2010, 15:53

Kousnout se ti zbraň může i s ostrým nábojem, to je jasné.Brokový má svojí složí garantované přebití závěru jako ostrý-odzkoušeno na několika zbraních.Ptal jsem se ale na něco jiného.Vím co dovede brokovnice na takovou vzálenost i s tím nejslabším nábojem, proto se mi nezdá, že by tento náboj nezastavil alespoň první útok.Zároveň je větší procento úspěšnosti v zásahu při takové obranné střelbě ve stresu.

Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 346
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » úte 16. úno 2010, 15:58

Jenze v brokovnici pri trose stesti budes mit slug :lol: Tenhle ma kulicky jako zrni pro ptaky, tim pochybuju, ze bys zastavil i nasranyho psa. To pretazeni zaveru nemuzu soudit, ale vim minimalne o jednom cloveku, kterymu brokovy naboje delaj v pistoli netrivialni zavady.

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#6 » úte 16. úno 2010, 16:07

A i kdyz budes mit v brokovnici treba jenom trapovky, prdu z 12x70 nemuzes srovnavat s par brockama z 9x19. Zkus si to z 5 metru treba jenom do papiru a uvidis ten rozdil. Smir se s tim, ze brokovy naboj v kratke je opravdu dobry jenom na hady, nebo treba na mouchy, nechces-li se zvedat pro placacku.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#7 » úte 16. úno 2010, 16:11

Nejslabší brokový má náplň 24gramů broků u průměru 2milimetry, 9Luger odhaduju na 6gramů jedniček :roll: tohle chceš srovnávat? A ze zaručují spolehlivou funkci zbraně..........kolik jsi jich vystřílel? Ve většině pistolí nechodí spolehlivě ani všechny tvary jednotných střel.

Ale abych nebyl za negativistu, láduj si třeba žaludy, bude to i ekologický :mrgreen:

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#8 » úte 16. úno 2010, 16:27

Vy mě zase chytáte za slovo s tou brokovnicí ale zkušenosti nemáte asi s tím nikdo.Tím samozřejmě menším množstvím broků nemohu plně srovnat s trapovám nábojem.Nechcete mi snad namluvit, že zásah touto hromadnou střelou roztrhá hada, nebo potkana a člověku to nic neudělá.Navíc se broková nedělá je 9mm LUGER ale i ten dle mě stačí aby dotyčného škaredě a bolestivě potrhal a způsobil nepříjemné zranění a né smrt.Jak budu na střelnici, koupím si pár nábojů a vyzkouším to sám na papír jaký bude rozptyl a pak jak to čím projde.Dám referenci.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#9 » úte 16. úno 2010, 16:42

Ty ani nečteš co Ti kdo odpoví a pořád meleš dokola. Hada zásah brokama neroztrhá, takhle vypadá zásah z .38tky na 2,5metru:
30-8.jpg

A ty broky neprošly PETkou s vodou. Znovu upozornuju že revolverová patrona má výrazně větší kapacitu broků neš pistolová.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#10 » úte 16. úno 2010, 16:44

Poradce2: Mas pravdu, zkusenosti s tim nemame, neb na cloveka zas tak moc casto nestrilime. ;)

Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 346
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#11 » úte 16. úno 2010, 17:03

Timhle bys mozna zpusobil dotycnemu otravu olovem, ale mel by pohreb az po tobe :mrgreen:

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#12 » úte 16. úno 2010, 17:14

Ptal jsem se na rozptyl a dle obrázku hada je to první slušná a uspokojivá odpověď na moji jasně položenou otázku.Když to srovnám ten rozptyl broků na papíře s lidským tělem tak je to dostatečné a myslete si co chcete, nechtěl bych s tím dostat.Průraz broků je o něčem jiném a netoužím vůbec střílet po člověku ani ho zabít.To s tím roztrháním potkana berte s rezervou, je to z doslechu a bylo to myšleno jako několik jasných zásahů brokama, které ho 100% usmrtily.Průraz broků přes petku s vodou vyzkouším taky, flobertka tím projde jako nůž máslem, tak uvidím.

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#13 » úte 16. úno 2010, 17:46

Rozptyl byla jedna z Tvych otazek. Druha byla: "Proč jak jsem se zde dočetl není vhodný pro zastavení útoku?", na kterouzto Ti vetsina z nas odpovidala.

Prosim Te, uvedom si, ze zasah do ruky ci nohy (o cemz jsi puvodne taky psal) par pidibroky, ktere proniknou (odhadem) 1 cm pod kuzi, nikoho nezastavi.

Uživatelský avatar
bobr
moderátor
Příspěvky: 567
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#14 » úte 16. úno 2010, 17:54

ale to by ten co po něm budeš chtít střlet musel bejt nahej jinak je ten 1cm pod kůží holá utopie - teda pokud do něj nebudu šít z 1 m

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#15 » úte 16. úno 2010, 17:57

Taky pravda, v tuhle rocni dobu by to k te kuzi stezi proniklo. :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů