7.65 Browning - .32 auto



mavver
Příspěvky: 7

Příspěvek#31 » čtv 27. srp 2015, 10:02

Super, dobře, díky :-)



Linux
Příspěvky: 205
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#32 » čtv 27. srp 2015, 11:14

Nechceš nějaké prodat? Koukám, že jich máš dost :)

Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 420

Příspěvek#33 » čtv 27. srp 2015, 15:52

Jojo, my se toho nebojíme, sa61 chutnají.



Dandys
Příspěvky: 105

Příspěvek#34 » pon 26. říj 2015, 14:59

Je nějaký rozdíl mezi těmito třemi tipy staršího střeliva nebo jde jen o různé balení?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Jarda89
Příspěvky: 350

Příspěvek#35 » čtv 7. led 2016, 13:36

DSCF2244.JPG
Ahoj přátelé, podařilo se mi sehnat zdroj starejch policejních.. Ale jsem z toho nějakej zmatenej :)
V 7mi krabičkách mají červený zápalky, ale v jedný mají černý, a navíc mají raženo jenom 7,65 BEZ Br.
Zajímalo by mě, jestli ta barva něco konkrétního znamená.. Díky ;)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#36 » čtv 7. led 2016, 13:42

A ty s červenou zápalkou mají taky hilzny s nápisem SBP (Sellier Bellot Praha)?

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#37 » čtv 7. led 2016, 18:50

Když jsem v minulosti vlastnil pistoli ČZ vz. 27 r. 7,65 Br., tak mi bylo doporučováno, abych z této pistole střílel pokud možno právě tyto "staré" náboje, které již tehdy měly tovární navážku prachu menší. Přesněji napsáno byly slabší než současné náboje. Ty staré, slabší se měly poznat právě podle té "černé zápalky". Důvod, proč používat ty slabší náboje byl v tom, že díky tomu, že byly slabší, při střelbě méně namáhaly zbraň, konkrétně ozuby, které jsou nedílnou součástí hlavně. Při používání těchto nábojů docházelo časem k menšímu omačkání těchto zubů oproti novodobým, silnějším nábojům. Nevím o jiné zbrani, která by tímto, nebo obdobným nešvarem trpěla. Sám osobně mohu potvrdit, že k omačkávání zubů na hlavni docházelo, neboť i já jsem toto sám na své zbrani pozoroval. Bylo to dáno konstrukcí zbraně, kdy tyto ozuby, které byly z jednoho a toho samého kusu (materiálu) jako hlaveň, zapadaly do kaleného protikusu. Bohužel použitá hlavňovina (a tím pádem i ty zuby) byly o něco měkčí, proto docházelo při delší střelbě k jejich částečnému omačkávání.
Vzhledem k tehdejší nedostupnosti těchto slabších nábojů, používal jsem ty novodobé s červeně lakovanou zápalkou. O kolik moc jsou ty staré náboje slabší nevím, nikdy jsem neměl možnost je porovnat.
To byl také jeden z několika důvodů, proč jsem tuto pěknou pistolku prodal.



Jarda89
Příspěvky: 350

Příspěvek#38 » pon 11. led 2016, 09:25

Ahoj, tak co se mi podařilo zjistit, tak ty s černou zápalkou by měli být vojenský ze 60. let.. S červenou zápalkou mám plusminus z 80. a současnou produkci, co jsem zatím měl, měli zápalku mosaznou bez úpravy. Se starýma jsem na střelnici zatím nebyl, tak pak dám vědět jak se chovali v mojí třiaosmdesátce ;)

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#39 » pon 11. led 2016, 10:11

Ta barva tam byla aby to chránila před vlhkostí. Jinej význam to nemá. Mám někde doma i zelený. Dle vyjádření SB v současnosti se již barva nepoužívá, protože jsou náboje s takovou přesností, že se tam žádná vlhkost nedostane.



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#40 » pon 11. led 2016, 11:32

Nejsem si jistý zda toto ještě platí, ale v jedné staré SR vyšel článek ohledně lakování zápalek, ve kterém SaB na dotaz odpovídali, že:
- červeně lakované zápalky mají náboje vyrobené podle CIP, které jsou běžně na trhu
- zeleně lakované zápalky mají náboje vyrobené podle CIP, které navíc splňují některé zvláštní požadavky zákazníka, např. snížení vnitřního pnutí nábojnic. Zákazníkem byla obvykle policie, ale tyto náboje se mohly objevit i na civilním trhu.
- modře lakované zápalky měly náboje vyrobené pro armádu podle normy STANAG, měly povolený vyšší max. tlak a v civilu by se objevit neměly.
Vzhledem k tomu, že jsem viděl zánovní náboje určené speciálně pro policii s modře lakovanou zápalkou, je možné, že barvy dnes mají jiný nebo dokonce žádný význam a slouží pouze k utěsnění zápalky.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
RomanB74
Příspěvky: 390

Příspěvek#41 » pon 11. led 2016, 13:41

> Dancek: Mám doma staré SB, červeně zalakované. Na krabičkách je ještě "Made in Czechoslovakia" (po 25ks).
Na nošení jsem koupil nové SB FMJ (obyč standard). Kulka, nábojnice i zápalka jsou "zlaté" barvy, bez lakování. Šarže 2015. Z toho bych chápal, že běžný civilní standard je dnes bez barevného rozlišení.



Jarda89
Příspěvky: 350

Příspěvek#42 » čtv 14. led 2016, 08:05

taky teď kupuju starý československý ( za 4 kačky no neber to :D ). Na nošení taky beru nový..



Linux
Příspěvky: 205
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#43 » čtv 14. led 2016, 10:30

Kde se dají takto sehnat? ;)



PB77CZ
Příspěvky: 26

Příspěvek#44 » pon 28. bře 2016, 12:49

Linux píše:Kde se dají takto sehnat? ;)

Taky bych rad vedel......


Sent from my iPhone using Tapatalk



Paulus
Příspěvky: 96

Příspěvek#45 » úte 12. dub 2016, 13:58

PB77CZ píše:
Linux píše:Kde se dají takto sehnat? ;)

Taky bych rad vedel......

Nápodobně :D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti