Použití střeliva Hollow Point

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 1372

Příspěvek#346 » úte 23. srp 2016, 08:40

Pak ale nechápu, proč se diskutuje o něčem, co je jasně, písemnou formou, sděleno.

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 287

Příspěvek#347 » úte 23. srp 2016, 08:45

Protože Magtech != Sellier&Bellot



SansLogique
Příspěvky: 1042

Příspěvek#348 » úte 23. srp 2016, 08:51

kolombo - nechápeš podstatu. Napsáno je JHP od SB, řeč je o JHP od Magtechu. Já ti rozumím, JHP jako JHP, ale nezkoušej zapojovat selskej rozum, ten v právním prostředí nefunguje.
Jinak za mě - JHP ano, ale až do postapo.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 826

Příspěvek#349 » úte 23. srp 2016, 12:25

nemusí nic zapojovat, co je dovolené výr provedení vyplývá ze zákona a pokud máš pochyby, zaplať si zkušebnu, páč ta jediná je kompetentní rozhodnout jestli je JHP jako JHP
čili nikoliv někdo, kdo se překlepl v CRZ
to že CBC není v seznamu kategorizovaných neznamená nic jiného, než to , že se nenašel moula co by vyhodil prachy komínem za "černé na bílém" úředně potvrzeno, že JHP je "expanzka" bez ohledu na to jestli ji vyrobil Brazilec či Vlašimák



laurel_31299
Příspěvky: 63

Příspěvek#350 » úte 23. srp 2016, 21:33

A to je přesně ono. SB tam je a Mag ne. Je to závazný papír? Mě nejde o to s tím střílet. Jde o to, když už je mám, tak co s nima. Když je budu mít jen jako rekvizity na focení, bude to ok? Nechci nic obejít, jen vědět jak se zachovat.

Sent from my SM-G900FD using Tapatalk



Melchisedech
Příspěvky: 84

Příspěvek#351 » stř 24. srp 2016, 07:37

Mícháš dohromady dvě věci. Za prvé je tu právní předpis, který stanoví zakázané střelivo - § 4 písm. b) ZOZ. Pokud střelivo spadá pod definici uvedenou v bodech 1 až 3, vždy se jedná o zakázané střelivo. V takovém případě není nutná kategorizace prováděná ČÚZZS. Druhý případ, tedy kategorizace úřadem, přichází do úvahy spíše v případech nejasných, pro odstranění jakékoli pochybnosti.

Pokud bych tedy vlastnil jakékoli JHP střelivo bez kategorizace, musel bych být držitel skupiny A, s výjimkou případu, kdybych vlastnil dlouhou zbraň na uvedené střelivo. Je to už o něco jasnější?



cipis
Příspěvky: 1150

Příspěvek#352 » stř 24. srp 2016, 07:55

Ne jakékoliv, ale to, co není uvedeno v kategorizaci. Takže čistě teoreticky, SB jsou A pro všechny zbraně, protože je v kategorizaci jasně uvedeno, že jsou A. Kdežto Magtech, ač jsou konstrukčně shodné, tak vzhledem k tomu, že nejsou vyjmenovány v kategorizaci, tak jsou A pro krátké zbraně na základě definice zákona. Nicméně, na základě toho mailu zmiňovaného výše, je to A pro všechny, takže až dojde k průseru a někdo to pošle na úřad a ten rozhodne už oficiálně. Ikdyž si nejsem jistý, zda i ten mail není oficiální.

Co se týče změny "za chodu", tak je to stejně jak ty svítící 7,62x39. Ze dne na den se z toho stalo zakázané střelivo. A co se dělá se zakázaným střelivem?



Piggy
Příspěvky: 1012

Příspěvek#353 » stř 24. srp 2016, 08:55

4mike píše:co je dovolené výr provedení vyplývá ze zákona
Z tohoto ustanovení "střelivo se střelou celoplášťovou, poloplášťovou, olověnou, plastovou, pryžovou nebo značkovací. Jádro střely smí být pouze z měkkého materiálu, přičemž plášť střely smí být ocelový, tombakový, plastový, teflonový nebo měkkým kovem pokovený" nevyplývá žádné omezení pro JHP.
Obecně sice není pochyb, že každé HP střelivo je konstruováno pro zvýšený ranivý účinek, ale to není ve vztahu k dovolenému výrobnímu provedení.
I když - zrovna předevčírem jsem vystřílel stovku S&B 22LR HV HP z krátkých a vůbec mě nenapadlo, že by to mohl být problém. :o
Dodatečně mě napadá - nebyl by spíš problém s monolitickými střelami bez olova? :shock:



SansLogique
Příspěvky: 1042

Příspěvek#354 » stř 24. srp 2016, 09:08

Já vidím jako hlavní, že ty Magtechy jsou v CRZ jako B a netřeba do toho rejpat. Jestli je to překlep nebo ne by neměl nikdo řešit, a hlavně by do toho neměl vrtat. Na druhou stranu bych to dneska na zadku nenosil. Ale přijde den, kdy to už bude jedno.



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#355 » stř 24. srp 2016, 09:17

snad kdyz vypadnem z EU pak se to muze vyhodit i z ZoZ

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1170

Příspěvek#356 » stř 24. srp 2016, 09:26

Enerccio: to by šlo i bez vypadnutí, mrkni na Slováky ;)



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#357 » stř 24. srp 2016, 09:54

na slovensku je to povolene? Protoze tohle primo jedna smernice zakazuje

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 826

Příspěvek#358 » stř 24. srp 2016, 10:20

Piggy na tomhle se asi nic novýho nezměnilo:

z 15.8.
P.V. píše:Tak ČÚZZS potvrdil, že Magtech 9mm Luger (9K) JHP Subsonic jsou ve stejné kat. jako 9 mm Luger se střelou JHP, Sellier&Bellot a.s., takže kdyby Vám je někdo prodával do krátké, tak nebrat.


a ani na to nemá vliv , že jsem si spletl 9C a 9K
i ty 9C tu byly (a možná někde ještě jsou) v prodeji a šlo o SCHP monolyty, čili odporovaly nejen paragrafu 4 ale navíc i dovolenému výr provedení

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 826

Příspěvek#359 » stř 24. srp 2016, 10:42

a tak trochu související vyjádření MV
http://gunlex.cz/zbrane-a-legislativa/stanoviska-statu/1925-stanovisko-k-zakazanemu-strelivu-podle-4-pism-b-bod-2-zakona-o-zbranich

........existují i náboje, které nelze v současnosti považovat za určené primárně ani pro krátké ani pro dlouhé kulové zbraně (např. .22 Long Rifle, podle názvu této ráže, který má spíše historické kořeny, se nelze v tomto směru orientovat..........

čili JHP 22LR střílený z dlouhé nebudou problém, poněvadž se nejedná o náboje , jež jsou JHP a jednoznačně určené pro krátké zbraně, pokud do krátké ani nebudou nabity



Steiner
Příspěvky: 756
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#360 » stř 24. srp 2016, 10:58

Enerccio píše:na slovensku je to povolene? Protoze tohle primo jedna smernice zakazuje
směrnice EU to povoluje pro střelbu na střelnici, na Slovensku to převzali, to jen v ČR jsme papaežštější než papež a máme to v krátkých zakázané pro všechna použití

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti