Zasekávání SB SP (poloplášť) nábojů při nabíjení Walther PPQ



vdolek
Příspěvky: 5

Příspěvek#1 » úte 24. kvě 2016, 18:11

Ahoj,
nosím Walthera PPQ M2 4" se poloplášťovými Sellier & Bellot SP 6,5 g. Mám problém, že když často nabiju a vybiju jeden stejný náboj, tak se ten náboj asi nějak lehce deformuje, že se pak špatně vrací závěr při natahování. Začne se to projevovat tak, že závěr při vracení drhne a už se mi několikrát stalo, že se při natahování zasekne úplně.

Jinak střelba s těmito (novými) náboji je bez problému. Problém je jen v častém nabíjení a vybíjení jednoho náboje (což se děje při nošení celkem často). Drhnutí se začne projevovat cca pro 10 cyklech.

S klasickými celoplášťovými náboji (FMJ) tento problém nemám.

Nevíte, co by to mohlo způsobovat? Poradíte jinou značku, případně jiný typ náboje na nošení (na obranu)?

Zbraň je nová (cca rok stará), vystříleno pár tisíc nábojů.

Díky



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#2 » úte 24. kvě 2016, 19:30

někde se tu zmiňovalo, že při častým vybíjení a nabíjení stejného náboje zalézá střela do náboje tak si myslim, že to bude tenhle problém



winter97
Příspěvky: 54

Příspěvek#3 » úte 24. kvě 2016, 19:57

Jednoduchá rada :) nenabíjej a nevybíjej tak často ;)....já osobně mam prakticky nepřetržite nabito.... ale jestli tě to baví tak ty náboje obměnuj a nebo častěji střílej :) . Klidně je možný co psal notobi, četl sem to hodně v souvislosti s náboji Black Mamba, ale muže to být všeobecný problém částýho nabíjení....



vdolek
Příspěvky: 5

Příspěvek#4 » stř 25. kvě 2016, 14:55

Nabito mám vždy, když nosím. Nechce se mi ale PPQ nechávat nabité položené na nočním stolku. Zbraň nemá žádnou pojistku, takže stačí zmáčknout střílíš.



Vici
Příspěvky: 40

Příspěvek#5 » stř 25. kvě 2016, 15:38

No a co třeba 1x-3x týdně dát ten vybíjecí/nabíjecí náboj stranou? Až se jich nahromadí víc tak je vystřílet na střelnici. Takhle bys spotřeboval 50 - 150 nábojů ročně, to není tak moc.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#6 » stř 25. kvě 2016, 19:52

Vdolek:
pokud často nabíjíš a vybíjíš do a z komory jeden a ten samý náboj, tak se nediv, že pak máš s tímto nábojem problém, protože se ti střela po každém nabití malinkato zasune do nábojnice. Několik málo znovu nabití nevadí, ale časem je ten zásun už znatelný a v případě konkrétního typu tvé střely se to projeví i problémy. Náboj by šel "opravit" delaboračním kladívkem, ale pak bych ho já osobně vystřelil na střelnici při nejbližší příležitosti a používal jiný.

Tento problém se vyskytuje pouze u pistolí, neboť již při zasouvání náboje ze zásobníku do komory střela určitou silou (sama o sobě je malinká, ale časté a dlouhodobé opakování se časem nasčítá) narazí do skluzavky před nábojovou komorou, nebo kraje nábojové komory samotné těsně před tím, než se srovná.

Jak jsem již uvedl, jedná se o problém obecný (nikoliv jen u výše zmíněného konkrétního náboje). Záleží jak na tvaru střely a síle zaškrcení. Tyto dva faktory rozhodnou pouze o počtu cyklů nutných k odstavení náboje.

Z výše uvedených důvodů jsem přestal toto časté nabíjení a vybíjení provozovat.



Vici
Příspěvky: 40

Příspěvek#7 » stř 25. kvě 2016, 20:31

Ještě mě napadá že u SP nábojů může hrát roli i znečištění skluzavky. Při opakovaném nabíjení se střela zasouvá do nábojnice (páskování do zásobníku a nárazy do skluzavky při nabíjení). Čím víc je střela zasunutá, tím víc tupý olověný hrot střely drhne o skluzavku a dále jí znečišťuje olovem a tak stále dokola. Závěr přitom musí překonávat stále větší odpor a nezvládá dorazit náboj do komory. Hlaveň při tom zůstává čistá, protože střela má po stranách plášť.
FMJ náboje mají hrot střely zaoblený a opláštěný, takže snáz sklouznou i když je střela trochu zasunutá do nábojnice a skluzavka není ideálně čistá.
Takže bych k obměně nábojů ještě přidal častější čištění skluzavky.

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » čtv 26. kvě 2016, 01:30

V čem je ten tvar SP střely zajímavý z hlediska balistiky?



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#9 » čtv 26. kvě 2016, 08:01

jako moje PPQ si podává do komory bez problémů i prázdnou nábojnici (simulace zádržky - prázdná nábojnice mezi normální náboje - u PPQ je výsledek selhač). Tak nevím...

Uživatelský avatar
Novic
Příspěvky: 17

Příspěvek#10 » čtv 26. kvě 2016, 08:58

vdolek píše:Nevíte, co by to mohlo způsobovat? Poradíte jinou značku, případně jiný typ náboje na nošení (na obranu)?


Zkoušel jsi poloplášť s klasickým tvarem střely? Pokud vezmu v potaz to narážení do skluzavky jak tady bylo zmíněno, mohlo by se to s tím poprat líp jak kom. kužel.



vdolek
Příspěvky: 5

Příspěvek#11 » úte 31. kvě 2016, 16:55

Poloplášť s klasickým tvarem střely ještě zkusím a dám vědět.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů