Zkušenosti s nábojema z LIMIT.cz

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#511 » pon 5. čer 2017, 08:01

Vejde to do komory ?



Jamik
Příspěvky: 42

Příspěvek#512 » pon 5. čer 2017, 08:07

Tak jedině kladivem :-)



Stewie
Příspěvky: 326

Příspěvek#513 » pon 5. čer 2017, 08:19

Tohle běžně dělají matrice od LEE a taky se nad tím nepozastavuju. A to, že se nevejde do komory se mi nechce nějak věřit. Foto?

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#514 » pon 5. čer 2017, 08:22

Jamik píše:Tak jedině kladivem :-)



To si myslíš, nebo jsi to skutečně zkoušel ?



Jamik
Příspěvky: 42

Příspěvek#515 » pon 5. čer 2017, 09:12

Stewie píše:Tohle běžně dělají matrice od LEE a taky se nad tím nepozastavuju. A to, že se nevejde do komory se mi nechce nějak věřit. Foto?


Večer nafotím a zítra sem přihodím.
Když byla včelka při střelbě vsunutá do nábojové komory (cca do 2/3) a závěr se logicky nezamknul, byla docela fuška ji dostat ven.



Jamik
Příspěvky: 42

Příspěvek#516 » pon 5. čer 2017, 17:55

Tak jsem nafotil a přikládám zde.
Z fotek je patrné, že náboj skutečně do komory nejde dostat a při pokusu jej ze zásobníku stáhnout do komory natažením závěru zůstane závěr nedomknutý.
Za mě už od Limit-Z ani kapsle!!!
L1.jpg
L2.jpg
L3.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



petras125
Příspěvky: 158

Příspěvek#517 » pon 5. čer 2017, 18:28

Mám K100 target a dřív, když jsem nakupoval přebíjenky, jsem míval občas podobný problém.
Vydolovat náboj z hlavně byl občas docela problém. Nakonec jsem to řešil tak, že jsem nosíval v kufříku tyčinku z ertalonu a tu jsem vrazil do hlavně a o dřevěnou vzpěru na střelnici jsem ten náboj vyrazil. Samosebou jsem mířil stále do bezpečného směru a nedával ruce před ústí. Současně s tím jsem táhnul závěr dozadu. Vždy jsem u toho měl velmi, velmi smíšené pocity ....
Stejný náboj v CZ75B byl bez vždy problémů.
Zkoušel jsem měřit rozměr komory tak, že jsem si vysoustružil válcové měrky a měřil hloubku vniku do kónické komory a z toho jsem pak odvodil velikost komory. Vyšlo mi, že je přesně na toleranční hranici dle příslušné ČSN/CIP.
Když jsem pak začal přebíjet sám (mám LEE), tak jsem začal pečlivě žehlit (4. matrice) a je to OK. Prostě ty přebíjenky jsou občas trochu větší a může to být nikoliv špatnou matricí, ale tím, že některé hilzny jsou poměrně pružné a mají velkou tvarovou paměť. SB hilzny to většinou nedělají.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#518 » pon 5. čer 2017, 19:02

Jen se tak zeptám, která verze přebíjenek to je ?

Na webu mají za 4,10 a za 3,90 ...

Uživatelský avatar
Oilman
Příspěvky: 77

Příspěvek#519 » pon 5. čer 2017, 19:07

Tohle se mi stává často u Glocku 19, že do nábojové komory vejde přebitý náboj jen po místo, kde je plášť nábojnice sesazen s jejím dnem, a bohužel se mi to stává i u žehlených nábojnic. U ČZ 75 TS, devítky Alfa Proj, EVO3 nebo devítky 1911 se mi to ještě nestalo. K odstranění náboje používám kleště s dlouhými tenkými čelistmi tak, že konec jedné čelisti zasunu do drážky náboje a o hranu vyhazovacího otvoru v závěru ho vysunu (nebo spíše vypáčím) z nábojové komory. Glock má holt těsnější nábojovou komoru a přebíjenky nemá rád.



beda
Příspěvky: 236

Příspěvek#520 » pon 5. čer 2017, 19:10

jamik
příliš těsná komora nebo příliš dlouhej náboj. (špatnej tvar střely)
tovární náboj, nebo tovární přebíjenka by to dělat neměla
ale i pistole maj výrobní tolerance a náboj co se do targetu nevejde p1 sežere naprosto bez problémů (a to jsou dvě pistole od jednoho výrobce)
prohlídni náboj, potom co ho z tý pistole vyklepneš, jestli na něm není vydět na střele otlak od konce komory?

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#521 » pon 5. čer 2017, 20:56

On ten důvod , proč to tak je uvedl už na předchozí straně.

Přebíjenka do nekvalitní hilzny, blbě osazená střela, náboj do rohlíku.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#522 » úte 6. čer 2017, 05:03

Jamík: a jaká je celková délka náboje? Na 90% to není nežehlenou nábojnicí ale délkou. Limit střely jsou baculaté a při délce 29,6 je dost zbraní neschroupne (včetně mých) protože střela se opře o vývrt.



Jamik
Příspěvky: 42

Příspěvek#523 » úte 6. čer 2017, 06:08

kolombo píše:Jen se tak zeptám, která verze přebíjenek to je ?

Na webu mají za 4,10 a za 3,90 ...


Jedná se o přebíjenky v mosazi za 4,10.



Prcek
Příspěvky: 291

Příspěvek#524 » úte 6. čer 2017, 07:16

Prosím vás vysvětlete mi někdo jak je možné, že min. 4-5 let po sobě vystřílím každý rok kolem 2500 přebíjených Limitů z těch krásných elegantních igelitových pytlíků a za celou dobu jsem neměl jediný selhač, jediný problém. Stříleno z letité K100 ;) Když to tady čtu, tak se pak doma bojím na ty náboje jen podívat :)

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#525 » úte 6. čer 2017, 08:25

Mně ty nářky na přebíjené střelivo, konkrétně v tomto případě Limit, přijdou naprosto ujeté. Dílčí problémy s kvalitou přebíjeného střeliva má prostě každý výrobce, stačí si přečíst na amerických forech hodnocení Freedom Munitions, MBI atd., je to prostě daň za láci. Technologicky není možné při průmyslovém přebíjení zajistit 100 % nezmetkovitost, respektive je, ale to by ten náboj nestál 3,90 Kč probůh.

Je na každém zda si pistoli nakrmí relativně kvalitním SB za 5 kaček, nebo kvalitnějším Geco za 7,- nebo Lapua za 20,-. Anebo jít opačnou cestou, kupovat přebíjený low end.

Stěžovat si, že v pytlíku přebíjených Limitů je 1, 2, 5% zmetků je asi to samé, jako tankovat naftu u Franta Pumpa "umaštěná kombinéza" Oil vedle na rohu, ale na foru si stěžovat, že to k..va nejezdí jak se Shell V-Power Nitro +. :roll:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů