Zkušenosti s nábojema z LIMIT.cz



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#466 » stř 28. pro 2016, 09:25

Har.Megido:
- strela: asi bude ok
- prach: jak psal mikky, pravdepodobne to bude delat bordel
- nabojnice: nebral bych

Obecne co muze udelat bordel:
- malo prachu (nebo spatne prohori apod.), zustane strela v hlavni a posles tam dalsi....
- spatna nabojnice, muze se ti urvat dno protoze pri kazdem prebiti a vystrelu je material nabojnice "oslaben"

Proto se treba pri prebijeni nabojnice pouziva treba 3x a pak ji vyhodis. Coz je prave podle me problem treba u limitu, potazmo celkove u kupovanych nabojnic (pokud nekupujes nove), protoze nevis kolikrat z nich bylo vystreleno.
Dalsi problem je, ze se ti nabojnice vytvaruje podle komory, coz by melo odstranit kalibrovani nabojnic, ALE....

Osobne bych mozna kdyz uz zkusil nove naboje od limitu a ne prebijenky, jeslti je teda delaji, ale i tak bych mel strach kvuli "povestem".

Takze ja zustavam u SB s kteryma mam vystrileno uz dost a nikdy zadny problem.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#467 » stř 28. pro 2016, 11:07

Sorry, půlka toho co jsi napsal jsou dojmy a zkazky z doslechu typu "já si myslím" . ;)

Střela nemusí být OK, Limit měl dlouhodobě problémy s nedostatečně zalisovaným jádrem v plášti, ten se občas mohl svléknout a zůstat v hlavni.
Poslední roky se ale výrazně kvalita výroby střel zlepšila.

To že je Limit na štíru s důslednou výrobní kontrolou je fakt, pár destrukcí bylo zřejmě způsobeno dvojitou navážkou prachu.

Motáš tady dohromady nábojnice vystřelené z nesupportované komory .40 SW u Glocka s dalšími věcmi.

"Dětské" nábojnice 9 Luger normálního výrobce se, považ to i z Glocka , se dají přebít klidně i 20x a dříve než se "utrhne dno" prasknou vykřehnutím podélně k ústí nebo se odrbou tak, že už má vytahovač problémy s extrakcí.
Problém je, že Limit netřídí a přebíjí nábojnice - i čínský shit který má problémy s rozměry podle CIPu už jako náboj, vypadávají zápalky z lůžka etc..


Už jsem Limit víceméně opustil, ale vystřelil jsem jich několik tisíc, přebil několik desetitisíců střel a několik kilo Limitího prachu bez jakéhokoliv problému. Přebíjeným bych se ale z důvodu už popsaného vyhnul.



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#468 » stř 28. pro 2016, 11:46

Petzold: to prebiti i 20x slysim poprve, vesmes co vim tak se rika tak 3x a pak vyhodit. Tim utrhnutim dna byl priklad, mel jsem na mysli to ze se proste poskodi.
O tech strelach diky za info, to bych cekal u nejakych poloplastu.



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#469 » stř 28. pro 2016, 11:57

kk píše:Har.Megido:
- malo prachu (nebo spatne prohori apod.), zustane strela v hlavni a posles tam dalsi....


Pistole s uzamčeným závěrem ti nepřebije, pokud střela neopustí hlaveň. To by se spíš mohlo stát, jak psal Petzold, že by tam zůstal kus pláště.



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#470 » stř 28. pro 2016, 12:35

mikky: a kdyz nasledne prebijes rucne ... jo ja vim, pokud to neprebije radsi rozebrat a zkontrolovat pruchodnost hlavne...

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 465

Příspěvek#471 » stř 28. pro 2016, 12:48

A já třeba slyším poprvé, že se hilzna přebije 3x a pak se vyhodí. To by sis mimo lugeru, kterých jsou všude kýble moc nezapřebíjel. Jak psal Petzold, nábojnice ti opravdu dřív praskne v krčku, než by se propálila u dna, kde je mnohem menší namáhání a naopak materiálu mnohem víc. Jen bych dodal normální, zdravá a neshnilá nábojnice.



davidoff
Příspěvky: 185

Příspěvek#472 » stř 28. pro 2016, 13:02

Co se tyce prachu, tak prodavaji sypany Lovex. Nepredpokladam, ze pokud mate s Lovexem obecne dobrou zkusenost, ze by prach od Limitu byl horsi.

Uživatelský avatar
tomblaha
Příspěvky: 195

Příspěvek#473 » stř 28. pro 2016, 14:08

Minulý víkend jsem dostřílel 1000ku přebíjených limitů - vše co jsem nakoupil- celkem 5 závad na 1000 výstřelů. Ve 4 případech selhač, 1* chyběla zápalka (uplně). Teď budu střílet SB (nakupuji od známěho 4,80), cenová úspora není už moc veliká. Časem stejně uvažuji o přebíjení...



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#474 » stř 28. pro 2016, 16:25

Poli: Tak to diky no. Kdyz jsem s tim (prebijenim) zacinal tak jsem vduse cetl prave toto tak to tak dělam. Tak to prostě zkusim pouzit vicekrat :D Doted jsem kupoval SB a pak si nechaval svoje nabojnice a ty pak parkrat pouzil.
tomblaha: kupuju tohle: http://www.gunner.cz/cs/p-483-sellier-b ... mj/?cat=71 (5kc, normalni obchod)

Uživatelský avatar
tomblaha
Příspěvky: 195

Příspěvek#475 » čtv 29. pro 2016, 13:17

kk: jo to jsou ony, proste klasika SB 115grs. Nejběznější střelovo do nejběznější CZ75B :) S limitama jsem skončil tím že došly zásoby a SB mám za dobrou cenu s dobrou dostupností, těch pár korun na krabičce už neřešim...



Prcek
Příspěvky: 298

Příspěvek#476 » pon 2. led 2017, 15:58

Už jsem tu někde o zkušenostech s Limity psal ... Před 5-6 lety tragedie, snad 5 selhačů na krabku, divný zvuky, občas zvláštní plameny u ústí (9mm Luger). Ani jsem poslední krabičku nedostřílel. Pak známý začal v obchodě prodávat ty po 100ks v pytlíku, 1ks/4Kč, přesvědčil mě, že se to zlepšilo a že vyměnili stroje. Zkusil jsem a za 2 roky jsem jich vystřílel asi 5000 a bez jediného problému. Pro upřesnění, používám je na LOS, IPSC, žádná mířenka na 25m, tak daleko už nevidím ;)
Nedávno se to rozebíralo mezi pár lidmi na LOSu, někdo říká, že by je třeba do Glocka nedal, protože "slyšel", že se nemají rádi, ale nikdo z těch lidí myslím neviděl skutečně závadu. V mojí K100 fakt bez jediného problému vystříleny tisíce.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#477 » pon 2. led 2017, 17:05

vsak i ja psal, mam jich vystrileno kolem 4 tisic a jen 2x zavada vylozene na naboji (odpadla zapalka), taky vsechno z pytliku po 100. nejake zavady (spatny odpal) mohly byt zpusobeny slabsi bici pruzinou, nez jsem upravil i pruzinu zapalniku

Uživatelský avatar
MilanoX
Příspěvky: 109

Příspěvek#478 » pon 2. led 2017, 17:55

Moje zkušenosti s Limitama jsou následující:
Zhruba před rokem jsem si koupil 4x100 přebíjených Limitů v pytlíkách. Kromě toho, že po nich byla docela zaprasená pistole, tak jsem nezaznamenal jedinou závadu. Stříleno s CZ-P09. Pak jsem si přečetl různé story o roztržených hlavních a další jsem už nekoupil.
Letos na podzim jsem koupil šest krabiček továrních Limitů (nějaká ta z Izraele vrácená dodávka). Zkušenosti poněkud tristní. Jedna krabička vystřílena z CZ-85. Vše celkem bez problémů. Další dvě krabky stříleny s Glocky (17,19,43,26). Každý druhý výstřel nepřebil pistoli. Další dvě krabičky po nějaké době vystříleny s P-09. Sem tam to nepřebilo. 2x jsem dělal kontrolu hlavně, protože jsem měl pocit, že střela vůbec nevyšla ven (vyšla). Z hlavně létaly 20cm záblesky. Vypadalo to, jako by ten prach shořel až venku... Prostě Limity už nikdy.



Prcek
Příspěvky: 298

Příspěvek#479 » pon 2. led 2017, 21:44

To je zvláštní, vypadá to, že dnes si munice vybírá zbraň, bývalo to naopak ;-) Naopak jsem taky slyšel, že z pytlíku nikdy, jedině z krabky :-)

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#480 » pon 2. led 2017, 21:57

nahodou pri prodeji limitu tusim v plzni, se prodejce ptal, jestli to nahodou neni do glocka, nebo walthera, ze ti to spatne zerou. takze munice si vybira zbran :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů