Zkušenosti s nábojema z LIMIT.cz



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#556 » úte 27. lis 2018, 12:22

Řešit reklamaci :shock: :shock: :shock: ??? A jak se řeší taková reklamace? Jak bys chtěl dokázat, že ta střela, co ti zničila zbraň, je právě od Limitu? To, že máš po ruce zrovna načatej pytlík a řekneš někomu, žes střílel právě teď z pytlíku ty Limití zpotvořeniny ti nikdo nemusí věřit. A pravděpodobně ani fakt nebude.
Taky jsem jich kdysi, před deseti lety, vystřílel mraky, jenže pak přišly první potíže, první fotky a sdílené zkušenosti a hlavně na závodech první uvízlá střela v hlavni a já s Limitem skončil. Naštěstí střela uvízla tak blízko, že se nevešel další podávaný náboj, zbraň nezamkla a já tam nebyl v tom fofru schopen poslat druhou. Měl bych po laufu a možná i po ruce. Od tý doby nic, co si nepřebiju mi nesmí do zbraně. Když si to poseru sám, můžu si sám taky nadávat. Pokud odpálím zmetek od kohokoli, není to moje vina, a s kým to jak řešit??? Takováhle reklamace je, myslím, už v počátku odsouzená k nezdaru...to si myslím, platí i pro leckteré tovární střelivo.



SlashKO
Příspěvky: 251
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#557 » úte 27. lis 2018, 12:22

:D
Nebude se s tebou nikdo bavit.

Uživatelský avatar
Misak.kadlec
Příspěvky: 156

Příspěvek#558 » úte 27. lis 2018, 12:43

Ještě mám asi 150 ks limitů tak je nějak doplacam a už to nechci. Z té poslední dávky
Co mám, jsem si všiml že po výstřelu občas letí z hlavně slušná jiskra. Zřejmě slabá vrstva tombaku na strele. Teď strilim poplastovane olovo jednak jsem s tím přesnější, a kver je cistej.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#559 » úte 27. lis 2018, 12:50

Doplácej to opatrně a po jedný ráně radši...

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#560 » úte 27. lis 2018, 12:59

pokud ti jenom uvizne strela v hlavni, tak je to nejlepsi vec co se ti mohla stat..



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#561 » úte 27. lis 2018, 14:10

Pravda, pokud to dopadne jako mně. Když by byla ta střela dál, bez problému by tam šla poslat druhá...a to už nechci ani tušit :x :x



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#562 » stř 28. lis 2018, 13:27

A proč by se jako nemohla řešit reklamace? Oni musí dokázat, že to bylo jinak, než tvrdím. A vždy budu mít po ruce x svědků, kteří potvrdí, ano, dával tam tyhle náboje, ano, bylo to tak, jak říká.
Je to reklamace jako každá jiná, no a ten současný stav obecně, co je kolem reklamací, tak za ten si můžeme sami, právě přesně tímhle způsobem, že to leckdy ani nezkoušíme reklamovat. Už několikrát jsem se hádal s prodavači, ať už nedodržení lhůty na vyřízení, ať už reklamace na jiné pobočce stejné firmy či prostě další věci. Ano, člověk si pak připadá (a leckdy pro ty lidi ve firmě je) potížista, ale jako zákazníci máme nějaká práva a je třeba si je vyžadovat, pokud je už automaticky nedostaneme. Reklamoval jsem toho už za život spousty a přístupy jsou od velkého plusu do velkého mínusu. U jedné nejmenované značky nářadí na očistu podlahy jsem jen napsal maila, co se mi stalo a co mám dělat, a druhý den jsem měl doma balíček s novým náhradním dílem. Bez jakýchkoliv keců a podobně. Nebo jsem koupil ve slevě horní frézku a bylo tam něco nepodstatného urvané, co nebylo popsáno. A reakce? Poslali mi druhou, s tím, že si tu první mám nechat a třeba opravit, pokud to zvládnu nebo si to nechat na náhradní díly. Takže to jde, když se chce.
Jedno je jisté, střelectví je trochu specifické, nicméně i tak máme stále svá práva a mezi to patří i náhrada výdajů kvůli té reklamaci, což v případě zbraně je 200+300 kolky plus cesty atd.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#563 » stř 28. lis 2018, 14:21

Reklamace by nešla řešit z mnoha důvodů. Za 1. posuzuje se vada zboží a to u již vystřelenýho náboje posoudíš těžko. Ano, asi byl vadný, pokud zůstala střela v hlavni, ale vadný kvůli čemu? Nedělal jsi s ním pokusy typu pár dní v mrazáku nebo ve vodě? Nerozebral jsi ho náhodou, abys zjistil, kolik je tam prachu a nezkusil ho trochu ubrat? To se neptám já, to se ptá výrobce, případně jeho právní zástupce. Můžeš svoje tvrzení dokázat? Tedy že to, co říkáš je pravda? To je to samý, jako bys někde koupil rohlik a doma v něm našel přidanou hodnotu v podobě zapečenýho brouka. Máš účet, máš rohlik s broukem, jdeš reklamovat a co se dozvíš? Je ten rohlík skutečně nezpochybnitelně z naší prodejny? Není. A pokud budete špinit dobré jméno naší prodejny, podáme na vás trestní oznámení. Takže asi tak...Navíc u většiny zbraní je doporučení NEPOUŽÍVAT přebíjené střelivo. Takže kompletně tvoje odpovědnost za třeba zničený kvér nebo újmu na zdraví.
Sám občas reklamace řeším a stavím se k nim tak, jak se má. Ale neumíš si představit, co všechno lidi chtějí občas reklamovat. Dost jich i věří tomu, že záruka 2 roky je na úplně všechno. Třeba pojem výrobní vada, špatné zpracování nebo i pojmy záruka a životnost se lidem dost pletou. Neumí pochopit, že konkrétně životnost věci je občas vážně kratší než záruka. To už bylo mírně OT...



waritko
Příspěvky: 66

Příspěvek#564 » stř 28. lis 2018, 14:29

Ovšem pozor na jednu věc, "přebíjené" náboje z Limitu jsou stále tovární náboje a vztahuje se na ně úplně stejný proces uvedení na trh atd. jako pro novovýrobu, a proto z tohoto hlediska nejde o přebíjený náboj.



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#565 » stř 28. lis 2018, 14:38

To stejně nevylučuje to co psal Tomak. Nebudeš schopen dokázat že problém byl způsobený právě dotčeným nábojem. A dokazovat musíš ty nikoli prodejce-výrobce jim stačí napsat že se reklamace neuznává. Na tobě je aby jsi se soudil. U soudu budou chtít znalecký posudek a žádný znalec se nepodepíše pod posudek který říká že problém zavinil náboj té či oné značky. A nějaké svědectví? Tak to už je spíše z říše sci-fi. Když si pak člověk spočítá kolik bude stát právník plus čas tomu věnovaný a rozhodnutí soudu bude velmi nejisté, tak do ničeho takového nepůjde.



Prcek
Příspěvky: 291

Příspěvek#566 » čtv 29. lis 2018, 15:28

Tedy já tomu taky nějak nerozumím. Jak už jsem tu psal, střílím celé roky výhradně přebíjené Limity z plast. obalů po 100ks, pistole K100 a za posledních 5-6 let, co prý přešli na nové stroje, ani jeden selhač, jediná závada a navíc trefují :lol: Předtím občas zlobily, ale to je dávno pryč. Tak jestli to není i zbraní. Vím, že některé náboje například mají problém s Glocky, jiné s jinými pistolemi, ale nejsem odborník. Každopádně reklamací se nic pokazit nedá a pokud vím, že jsem problém nezpůsobil já, je v zájmu všech vč. výrobce se tím zabývat. Kdysi jsem měl problém s 1 nábojem SB z krabičky a po reklamaci, kdy ani nechtěli nic vidět, mi nabídli jinou krabku na vyzkoušení a s omluvou ;)



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#567 » čtv 29. lis 2018, 15:34

Nojo no, v téhle podobě výroby je LIMIT vlastně regulérním výrobcem, který se liší jen tím, že nic nevyvíjí a recykluje nábojnice, aby měl vstupní materiál.
Něco jako recyklované cartridge do tiskáren od ABELu.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#568 » pon 2. kvě 2022, 11:08

Trochu oživím, poslední příspěvky skoro 3 a půl let zpátky.

Chtěl bych jich rovnou pár tisíc objednat (asi CuZn30 jak to tu tak čtu).

Zaprvé jsou cenově dost dobře (5.4Kč vs za kolik se teď prodávají S&B/STV, což by mi pár tisíc měsíčně ušetřilo) a zadruhé jsem při větších nákupech omezený tím, kde to střelivo rozváží, což přímo na limit.cz nabízí.

Střílí jich někdo hodně v Glocku/ČZ? Je kvalita v posledních letech ok?



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#569 » pon 2. kvě 2022, 16:01

Kdyz uz chces objednavat nekolik tisic naboju, tak bych se na cely Limit vykaslal a sel radeji do AlsaPro.
https://shop.alsapro.cz/naboj-9mm-luger ... rQe8-Zjbfk



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#570 » pon 2. kvě 2022, 16:58

Proc? Lepsi kvalita?
No kazdopadne zaprve nejsou skladem a zadruhe co si pamatuju, tak je nerozvazi. Proto se tu ptam na ty limity.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů