Zkušenosti s nábojema z LIMIT.cz

Uživatelský avatar
eM
Příspěvky: 62

Příspěvek#91 » úte 29. led 2013, 23:23

Mimochodem, nemáte někdo zkušenost, zda se dá tahle mosazná kulatinka sehnat v rozumných rozměrech i někde v hobbymarketech apod? Chci se optat v železářstvích co mám po ruce na metráž, ale obávám se, že pod 4 metry nebudou chtít jít :) tak bych zkusil OBI a spol.

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 537
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#92 » úte 29. led 2013, 23:46

Zkusil bych se zeptat ve Feroně nebo v nějakým podobným obchodě.

Uživatelský avatar
mdkill
Příspěvky: 48

Příspěvek#93 » stř 30. led 2013, 21:40

Také jsem sháněl a sehnal na Aukru. Pán prodává v různých průměrech mosaz i silon. Vše v délkách 195mm, což by mělo na drtivou většinu pistolí a revolverů stačit. Teda pokud zrovna nemáte 12" potvoru :D .
link například na pr. 8x195mm
http://aukro.cz/mosazna-tyc-prumer-8mm-delka-195mm-i2927109472.html

Uživatelský avatar
Lachtan
Příspěvky: 22

Příspěvek#94 » čtv 31. led 2013, 10:55

2-eM - v OBI a pod si nejdem jistý, zda mají mosaz, ale seženeš tam hliníkovou kulatinu o délce 1-1,5m.
myslím, že pro tyto účely plně dostačující 8-)



jjoozziinn
Příspěvky: 172

Příspěvek#95 » čtv 31. led 2013, 17:09

Včera jsem střílel limitama a některý mi přišli jako 357. Slabá žádná.

Uživatelský avatar
mdkill
Příspěvky: 48

Příspěvek#96 » čtv 31. led 2013, 21:03

Vytlučeno z hlavně za minutku. Šlo to velmi dobře. Kulka byla jenom posunutá a nežvýkla se. Díky Patrikovi za pomoc. No a teď můžu zase do Rossiny nacpat nějaké levné náboje :roll:



MichalF
Příspěvky: 20
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#97 » pon 11. úno 2013, 14:29

Za posledni 2 mesice mam s prebijenkama od Limitu vystrileno cca 500 ran 9x19. Z Glocka, Steyra a CZ a ani jedinej problem.



Ogres
Příspěvky: 36

Příspěvek#98 » pon 11. úno 2013, 15:50

Potřeboval jsem dostřílet staré zásoby střeliva z Limitu cca 150ks a zůstala mi opět kule v hlavni.
Takže když to shrnu, za cca necelý rok sem jich vystřílel 2600ks z G17 z toho:
2 kule zůstaly v hlavni
3 náboje s nábojnicí 9x21
1 nábojnice byla prasklá
1 slabá rána a nevyhozená nábonice

Jinak všechny zápalky se odpálili na poprvé, občas se střídaly rány s nestandartně velkým plamenem a pak malé pšouky.

Kdyby nebylo těch kulí co zůstaly v hlavni, tak bych to střelivo asi za tu cenu používal dál. Nerad bych si ale někdy pustil střelu do ucpaného laufu, tak už Limit raději nikdy více...



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#99 » pon 11. úno 2013, 16:27

Za mě z necelé tisícovky prozatím jedna neodpalená ani na opakovaný pokus. Tři zdeformované nábojnice. Asi deset FTE, většinou jen stovepipe, asi třikrát vzpříčení. V hlavni naštěstí prozatím nic, ale už jsem zbraň desetkrát rozebíral, abych se přesvědčil. Na drillování závad ideální střelivo.

Každá rána jiná. Od charakterem skoro malorážkových pleskanců po pěkné šlupky. Občas nic, občas jiskry, občas půlmetrové plameny. Nechápu, jak mohou vyrobně dosahovat takové inkonzistence. Nechce se mi věřit, že by se tolik lišily navážky. Skoro mi to přijde jako různě navlhlé prachové náplně. Evidentně dochází k různě rychlému hoření. Občas proto koupíte dohořívající spršku do obličeje. Zbraň se také dost sviní i na méně obvyklých místech, protože prach dohořívá mimo komoru.

Extrémní svinění je pak kapitola sama o sobě. Střílím to jen z jedné zbraně a až se jich zbavím, čeká ji čistící generálka.

Naopak beru zpět předchozí hodnocení přesnosti. Není to "po celém terči". Pro jistotu jsem je testoval ve zbrani, kterou jsem delší dobu nepoužíval. Když jsem si přivykl na zbraň i nevypočitatelné chování toho střeliva, tak naposledy jsem pět ran na 25 metrů udržel jednou asi v pěti centimetrech, jednou v sedmi. Nicméně, je to malý vzorek. Asi se sešlo pár dobrých nábojů s dobrou chvilkou pro mé ruce. Podle mě často nějaký ulítne nejen vinou střelce. Když jsem v pátek dělal test s pevnou oporou a porovnával s S&B, rozdíl byl viditelný na první pohled. Ještě to někdy zkusím znovu.

Za mě také nikdy více, ale nábojnice mi snad ještě párkrát poslouží.



Hilly
Příspěvky: 54

Příspěvek#100 » stř 13. úno 2013, 08:42

Zdarec hoši,
tak vidím že s LIMITY je problém za problémem. Uvažoval jsem o nich taky, ale přešla mě chuť jak to tu všechno čtu. Nechci na úkor ušetřených peněz za náboje odrovnat zbraň. Zatím střílím jen S&B a žádná závada. No taky jsem jich moc nevystřílel zatím :D asi cca 300 ks. Taky občas koupím v GUN CENTRU přebíjenky co tam prodávají a musím říci že taky bez jediné závady a vystřílel jsem cca 200 ks.

Teď uvažuji o ALSA PRO, ale nevíte kolik za ně chtějí a jak jsou kvalitní???

Kupuji pouze 9mm Luger .....

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#101 » stř 13. úno 2013, 08:55

Jestli myslíš GC Otrokovice, tak tam vedou přebíjenky právě od AlsaPro (nakonec to má porisk AP 9x19). Kdyby nebyly kvalitní (přinejmenším ve smyslu minimálního rizika pro zbraň), neprodávali by je střelcům jako krmivo do vlastních střelničních zbraní.



Hilly
Příspěvky: 54

Příspěvek#102 » stř 13. úno 2013, 09:31

Ano GC v Otrokovicích. A máš pravdu, jsou to oni co si u nich kupuji. Na jejich stránkách je cena 380 kč/100 ks což je pěkná cena a není co řešit. Zajedu si na zásoby ;)

Uživatelský avatar
beaver
Příspěvky: 51

Příspěvek#103 » stř 13. úno 2013, 09:56

Vystřílel jsem cca 1000 (přesné číslo nedám) AlsaPro - CZ75 Compact - absolutně bez problémů. A přijde mi, že ani moc nešpiní. Za mě tedy zcela v pohodě a při ceně 3,50 za ránu není - z mého pohledu - moc co řešit.



Hilly
Příspěvky: 54

Příspěvek#104 » stř 13. úno 2013, 10:58

beaver píše:Vystřílel jsem cca 1000 (přesné číslo nedám) AlsaPro - CZ75 Compact - absolutně bez problémů. A přijde mi, že ani moc nešpiní. Za mě tedy zcela v pohodě a při ceně 3,50 za ránu není - z mého pohledu - moc co řešit.


JJ taky střílím CZ75 Compact a teď jsem ještě pořídil GLOCK 17. Spíše to chci na cvičení obranné střelby, žádné soutěže či přesná střelba. Na internetu je mají za 3,80 kč rána, což soudím že 3,50 kč rána mají třeba za koupi většího množství ne?

Uživatelský avatar
beaver
Příspěvky: 51

Příspěvek#105 » stř 13. úno 2013, 12:40

Balení AP 9 x 19 po 100 ks za 350,- Kč kupuju u Procházky - firma Terč, prodejny Rakovník či Nové Strašecí: Když jedu kolem, tak nakoupím.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů