.22 LR



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#121 » pát 5. úno 2021, 18:50

Taky se mi to stalo s CZ P07 Kadet. Ale párkrát za několik let - myslím teda s SB HV. V ničem SB HV neválím, ale nosím s sebou mosaznou tyčku (původní šroubovací vytěrák, kde se mi ulomil závit). Od té doby (cca 2 roky) se mi to nestalo.



Landstejn
Příspěvky: 10

Příspěvek#122 » čtv 22. dub 2021, 17:42

Zdravím Vás,
Našel jsem v prodeji .22 LR Federal RTP Copper-Plated RN 40gr/2,59g
Máte někdo zkušenost?
Do pistole, Ruger MK... asi bez problémů (HV)
Co B71, není to zbytečně silné pro ní?
Jaké je mazání?
Líbí se mi poměděnění... nikdy jsem takové náboje nepoužíval, proto mně zaujaly...
cena dobrá... co to udělá v hlavni, lépe klouže, nešpiní? Vyčistí se měď bez problému?
Nějaké názory na náboje Federal?
Díky



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#123 » čtv 22. dub 2021, 18:54

Taky jsem na ně koukal do své MP15-22. Ještě jsem se do obchodu nedoatal. Až mi otevřou střelnici tak zkusím stovku a za 1.8kč bych jich pár tis. Vzal. Se střelivem od Federalu mám zkušnosti dobré. Tak nevidím důvod nevzít.
Nejlepší by jsi měl také nějakou krabičku vzít a uvidíš. Dle mého za tyhle peníze hodně dobrý

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#124 » čtv 22. dub 2021, 18:57

Poměděne střely se ničím nemažou, tuto vlastnost přebírá právě ono pomědění.. U 22LR HV se používá krom jiného, aby nedošlo ke stržení olova ve vývrtu vlivem značně větších rychlostí a tlaků než u podzvuku.

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#125 » čtv 22. dub 2021, 20:08

Federal RTP - síce pomedená strela, ale pocitovo slabé, deklarovaná rýchlosť leda ak zo 60cm hlavne.
Vzal som 100 na skúšku - mlsnú pištoľku Walther P22 zväčša neobtiahnu, Ruger by mohli, z opakovačky OK, aj presnosť dosť dobrá, ale špinia - v hlavni sadzí jak z borovicového dreva v komíne po vykurovacej sezóne. :roll: :evil:



Landstejn
Příspěvky: 10

Příspěvek#126 » ned 25. dub 2021, 12:23

A co říkáte na nové S&B Club ?
Jako náhrada standardů, taky špiní? Je nějaká změna k lepšímu?
Nemám důvěru je zkoušet, protože mi Standardy S&B hrozně lepili v zásobniku, tak jsem je nepoužíval, club, rex podobně.. po 4 vystřílených zásobnících to už nechtělo podávat první náboje...
Na střelnici teď používám CCI standard do B71,
Remington Thunderbolt do Rugeru MK II, a koupil jsem pár krabiček již zmiňovaných Federálů RTP.
Všechny špiní, i CCI... ale všechny podávají bez problémů, žádná zádržka...
Njn po střelbě vyfoukám, vystříkám, vytřu...

Uživatelský avatar
DanielX
Příspěvky: 331

Příspěvek#127 » ned 25. dub 2021, 15:55

U Clubek jsem proti Standardům nějak nepoznal rozdíl .. ale doporučil bych vyzkoušet i Aguily. Zkusil jsem ty nejobyčenější a už jsem u nich zůstal, zdají se mi subjektivně lepší než SB.



Hyde
Příspěvky: 3

Příspěvek#128 » čtv 29. dub 2021, 10:47

Landstejn píše:A co říkáte na nové S&B Club ?
Jako náhrada standardů, taky špiní? Je nějaká změna k lepšímu?
Nemám důvěru je zkoušet, protože mi Standardy S&B hrozně lepili v zásobniku, tak jsem je nepoužíval, club, rex podobně.. po 4 vystřílených zásobnících to už nechtělo podávat první náboje...
Na střelnici teď používám CCI standard do B71,
Remington Thunderbolt do Rugeru MK II, a koupil jsem pár krabiček již zmiňovaných Federálů RTP.
Všechny špiní, i CCI... ale všechny podávají bez problémů, žádná zádržka...
Njn po střelbě vyfoukám, vystříkám, vytřu...



Rozdíl mezi Standard a Club je dle mé zkušenosti ten, že Club potřebuje trocha silnější klepnutí aby odpálil.
Ve většině zbraní to asi není poznat, ale já střílím Alfou Holek 241. Standardy jsem střílel bez problémů. U Clubů se mi klidně stane, že z 9 nábojů ve válci musím 3 odpálit napodruhé. Když jsem se bavil s provozovatelem střelnice, ten mi řekl, že i jiní střelci mají s tím občas problém, jemu to dělá taky v revolveru Holek.
Já teď kvůli tomu testuji jiné krmivá.

Uživatelský avatar
Milkyway
Příspěvky: 281

Příspěvek#129 » pát 30. dub 2021, 21:04

rozdíl mezi Standardem a Clubem je ten, že u Clubu je kalibrovaná koule. Mimo jiné, Standard již není u zbrojovky ve výrobním plánu, takže je po dohadech



Landstejn
Příspěvky: 10

Příspěvek#130 » sob 8. kvě 2021, 06:30

Milkyway píše:rozdíl mezi Standardem a Clubem je ten, že u Clubu je kalibrovaná koule. Mimo jiné, Standard již není u zbrojovky ve výrobním plánu, takže je po dohadech


Špatně jsem se vyjádřil a ty si na to kápl! :thumbup:
Club náhradou za standardy jsem myslel ve výrobním programu S&B. Jak si napsal, Standard se již nevyrábí a mně zajímá jak se chovají, jak lítají a zda hodně špiní “nové” Clubky, které by mněli snad i cenově nahradit Standardy…



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#131 » sob 8. kvě 2021, 07:14

Landstejn: Opravdu je takový problém koupit si za pár peněz krabičku těch "nových" Clubek a vyzkoušet si na střelnici jak se chovají? Není nad vlastní zkušenost. ;)

Uživatelský avatar
Milkyway
Příspěvky: 281

Příspěvek#132 » sob 8. kvě 2021, 08:22

@greenhorn: Žijeme virtuální životy a lepší se několikrát zeptat, než něco udělat špatně. Konec konců, o čem by pak byl tento web, prázdná témata, žádné příspěvky, žádné promazávání zbytečností a BANy pro uživatele. O čem pak by ty internety byly?



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#133 » sob 8. kvě 2021, 10:00

Milkyway: Já tomu říkám doba tlachací. Raději budeme "tlachat o hovně", než něco dělat. Vždyť proto tady byla zrušená hospoda. Po telefonech si naslibujeme hory, doly, aby jsme se pak omlouvali, že jsme to nemohli splnit. V omlouvání se za cokoliv jsme my Češi vůbec mistři světa. Slibem nezarmoutíš, že? Naše generace je ještě zvyklá, že když se na něčem domluvíme, tak to platí. Lituju Vás, co jste přesvědčeni, že život ve virtuální realitě je príma.
Tlachat tady o nejlevnějších nábojích 22LR jako o zlatém grálu, místo toho, abych si je prakticky odzkoušel když už je chci používat považuji za ztrátu času. Ale proti gustu .....



Landstejn
Příspěvky: 10

Příspěvek#134 » ned 9. kvě 2021, 05:28

greenhorn:
Koupit si je a mít vlastní zkušenost samozřejmě můžu, ale zajímá mně taky názor jiných, zkušenějších ;)
Naposledy upravil(a) Landstejn dne ned 9. kvě 2021, 05:54, celkem upraveno 4 x.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#135 » ned 9. kvě 2021, 05:38

Zanechte OT pánové, prosím vyříkejte si to a "občanky roztrhejte" po SZ!

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů