.223 Barnaul nebo S&B



Crawn
Příspěvky: 67

Příspěvek#1 » pát 8. kvě 2020, 06:33

Je pravda, že mohou Barnauly vymlátit komoru??

Mám novou LA-15 A2 a nerad bych do ní cpal střelivo, které může celou zbraň zníčit... Co mi nabízíte za levnou alternativu?? Mám si raději připlatit a střílet SB???


Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#3 » pát 8. kvě 2020, 17:45

https://www.luckygunner.com/labs/brass- ... ased-ammo/

zde je odpoved .... google prelozi kdyby bylo treba

ano ocelove nabojnice ti vice opotrebuji komoru ..... ovsem testujici konstatuji, ze uspora pri pri 4000 ranach / kdybys menil hlaven pri tomto poctu ran/ ti vykompenzuje s prehledem nakup nove hlavne / v USA 250 Dolaru... u nas pocitej 8-9 tis kc / ..
..... i kdybys mel hlaven za 15-18 tis tak ta taky nebude nesmrtelna a bude potrebovat vymenit i pri mosazne nabojnici

.... takze volba je na tobe.

Uživatelský avatar
Shirako
Příspěvky: 212

Příspěvek#4 » pát 8. kvě 2020, 18:29

Ono je navíc třeba koukat na to, jak v tom testu stříleli. Hodně rozpálená hlaveň a čištění po 5tis (jestli si dobře vybavuji). Což je něco co běžný střelec fakt neudělá. Kolik nás je takových, že vysypou 10 zásobníků v řadě bez pauzy? Tím pádem hlaveň i komora vydrží mnohem déle.
Já to vyhodnotil tak, že tam, kde si nábojnice posbírám, tak střílím s&b, protože po prodeji nábojnice jsem na ceně Barnaulu. A tam kde to padá do písku apod. tam beru Barnauly.



gabriel24
Příspěvky: 37

Příspěvek#5 » pát 10. črc 2020, 17:32

tiez uvazujem, ci sa oplati Barnauly, mam na skusku PMC Bronze 0,38€, GGG 0,39€ a Barnauly 0,32€... ci stoji za to usetrit par drobnych, puskar mi tvrdi, ze je to blbost, ale on je stara skola, rozprava len zo skusenosti a z rozpravania... neviem, co si o tom mysliet

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#6 » pát 10. črc 2020, 17:33

Nahoře to je podle mě vysvětlené lépe než od jednoho puškaře.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#7 » úte 14. črc 2020, 23:13

Tak hlavně se tady vůbec neřeší to nejdůležitější a to jak to střílí,na co mi je úspora 1-2kč/ks když to netrefí to co chci ve vzdálenosti v jaké chci?? V tomto směru by z mých zkušeností byl z těchto dvou SB asi vítěz i když je to těžká spodní příčka střeliva v této cenové relaci
Jasně na tlučení gongů v 50m bych asi taky sáhnul po tom nejlevnějším shitu,to je pravda



skagerak
Příspěvky: 972

Příspěvek#8 » úte 14. črc 2020, 23:43

Tobe chodi ze saigy barnauly spatne ??

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#9 » stř 15. črc 2020, 07:25

Souhlas. Je potřeba zjistit jak to chodí. Třeba mě SB .223Rem 55gr chodí asi nejhůře z 10 druhů testovaných střeliv do 11-12kč (14,5" 1:7). PMC 55gr, GGG 55gr, Fiocchi 62gr, PPU 62gr, Barnaul 62gr mi šlapou lépe. Navíc na jiné flintě to může být zase jinak.

Otázka spíš měla znít: ocelová nebo mosazná nábojnice. A na to slušně odpovídá článek na odkazu od Shiraka.

Takže doporučuji otestovat různé střelivo a potom, pokud bude mezi finalisty náboj s ocelovou nábojnicí, řešit jestli ocel nebo mosaz.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#10 » pon 11. dub 2022, 11:48

Ahoj, chtel by som sa zeptat a poprosit o pomoc.
mam antrega a strilim jenom barnauli. kupene ich mam 1000ks. vystrilene 70 zatim.
(planuju ich kupovat dal)
Co by mne zajimalo:

- dnes sem trocha cistil hlaven jen proto abych vedel ze jak je spinava po barnaulech a "pece" mi vychadzeli temer ciste. 1 pec mi vysel trocha spinavy, ale 4 pec mi vysel uz totalne cisty. Jak je to mozne kdyz rikaji ze barnauli hodne spini?

- hledal sem vcera nejake info ale stale tomu nechapu. v cem je teda rozdil oproti mosaznym strelam?
Chapu tomu spravne ze samotna strela je stejna vsude ale ze jedine co je jine je ze nabojnice je "ocelova ale lakovana?" Strela ktera vychadzi z hlavni je rovnaka jako u strel treba za 16 kc / ks?

- Proc ostatni rikaji ze barnuali do sve pusky by vzivote nedali? i na strelnici sem to uz slisel kdyz sem tam bol. Ze do takove pusky (Antreg) by barnuali nikdy nedali.

Kdyz ale vemu rozdil streliva barnail vs jine. tak pri vystrilenych 4 tisic ranach mam vydelano na novu hlaven, a pri 10 tisic ranach mam vydelane na novu pusku.

Dokonce mi na kurzech v praze rikali ze prej pri strelbe baranaulu v pocte 10 000 kusu prumerne, dochadzi k posunu presnosti jen o 1MOA (coz pri utocne pusce je zanedbatelne)

Muzete mi niekto ozrejmit prosim moje otazky?
Dik za Vas cas.



skagerak
Příspěvky: 972

Příspěvek#11 » pon 11. dub 2022, 11:55

Uffff, vazne?

Precti si to po sobe... na cele asi reagovat nedokazu

Nabojnjce maji ocelove (ruzne upravene lak, fosfat, a dalsi varianty) strela bude mit ocel plast pokoveny necom dalsim (zkus magnet uvidis)
Ne nebude stejna jako od jineho vyrobce (vyrobcu je moc)

Mas aktualni zdroj na barnaul?



Střelec
Příspěvky: 1645

Příspěvek#12 » pon 11. dub 2022, 12:06

Dál Barnauly moc kupovat nebudeš, protože vzhledem k situaci prý už nebudou (dle vyjádření několika obchodníků), aktuálně doprodávají jen zásoby, pokud už nedoprodali.

PS: Máš Antrega,jak píšeš? Nedávno jsi tu psal, že máš JP. Jen, že se v tom už ztrácím.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#13 » pon 11. dub 2022, 12:19

Magnet sem neskousel,

Takze aj strela je jina? tak to sem nevedel.
Okej tak sa zeptam jinak, tak nejak lajicky:

KDyz vemu tenhle obrazek, velmi naucny a poucny
Obrázek

Tak Barnual ma "olovene jadro" asi ako kazda strela, ale "oplastovane" nie je mekkym kovem mosazi ale je oplastovane kovem?
Nebo neni vubec opastovane a vlastne se strela BARNUL sklada jenom z Oloveneho jadra natreteho nejakou barvou ? Cize bez plaste?

Rad bych to naozaj pochopil.
Dekuju za Vas cas.



skagerak
Příspěvky: 972

Příspěvek#14 » pon 11. dub 2022, 12:35

Boze ty mas zbrojak?
(Omluva ale nemohl jsem si pomoct)
Jiste ze ma plast (barnaul ma ruzna provedeni fmj hp sp)
Kdyby byla jen olovena tak se strhne ve vyvrtu

A pro info
Olovo =kov
Mosaz =kov
Tombak =kov
Ocel =kov
Zlato =kov
Med =kov



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#15 » pon 11. dub 2022, 13:03

Dik za fundovane odpovede niektore, ktore mi objasnili moje otazky. Uplne som nedostal to co som chcel co sa tyka reakcii ale aj zato "malo" dakujem.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti