Lovecké náboje



Haluziak
Příspěvky: 277

Příspěvek#16 » úte 12. črc 2022, 18:08

Střelec - podle toho co jsem z internetů vyčetl ale platí, že cokoliv umí 308 umí 6,5CM o kousek lépe. Jediné výhody vidím v kratší hlavni a jejímu delšímu životnímu cyklu, ale vzhledem k tomu že plánuju střílet tak 300 nábojů ročně, tak mi i ta 6,5CM vydrží 10 let. Ad puška uvidíme, každá má něco pro i proti, třeba na Tikku nadávají, že pažby (mimo TacA1) stojí za prd, Bergara má zas 90stupňový odemykání ... ale to už jsme OT.

King - 7x64 a 6.5x55 SE asi tak, 7x64 R si ještě umím představit v nějakém omláceném ZHčku co vezmu na naháňku :) AD 308 s jakou střelou? Dal jsem to rychle do GRT 20" hlaveň, Hornady ELD-X 178gr a dostal jsem se na nějakých 34xxJ

ta 300WinMag to je taková ta klukovská radost, že tohle jsem vždy chtěl a 7mm RemMag mě jen zaujal, že se v něm Bergara dělá



Střelec
Příspěvky: 1645

Příspěvek#17 » úte 12. črc 2022, 18:26

Bezpochyby má 6.5 lepší balistiku než 7,62, o tom žádná. Mimochodem, ze zkušenosti, v lese každý ušetřený cm a gram je jedině výhoda. Ad pažby, Tikku mám, ne jednu, dokonce v 6.5x55 a pažby mám původní, vyhovují mi, ale toto je hodně subjektivní, záleží na postavě, výšce.
Dovolím si poradit ještě jednu věc z vlastní zkušenosti. Nešetři na skle, rovnou kup něco pořádného a ve finále jedině ušetříš, pokud myslíš střílení vážně.



king
Příspěvky: 92
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#18 » stř 13. črc 2022, 14:19

Tak s 20" budes spis kolem tech max. 3500J. Reload Swiss bohuzel nema moc loveckych strel v tabulkach pro .308 Win. Vic se toho da najit v "Kundenladedaten", kde jsou laborace strelcu, kteri je posilaji do Reload Swiss. Jsou zkontrolovane pres QL:

https://www.reload-swiss.com/de/reload_ ... /index.php

Ta .308 Win ma vyhodu v moznosti tezsich strel nez u 6.5mm. Pro lov muze byt zajimave.



Haluziak
Příspěvky: 277

Příspěvek#19 » pát 29. črc 2022, 06:32

Pánové ještě mě napadla jedna věc, jak je to teď s dostupností přebíjecích komponent? Jak pro 6.5CM tak .308? Hornady ELD-X jsem myslím nikde neviděl skladem.
Ideu .300WinMag jsem opustil, to není ráže na první dlouhou flintu :(

Střelec - Tikku T3x CTR a Varmint jsem držel v ruce a ty pažby, nevím mám pocit, že na airsoftce mám kvalitnější plast. Příští týden bych se měl jít podívat na Bergaru a pak se uvidí :D



Střelec
Příspěvky: 1645

Příspěvek#20 » pát 29. črc 2022, 06:33

Aha, já mám všechno ve dřevě, ty mi přijdou fajn. Plast nemám.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti