8x57 JS

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » stř 27. dub 2011, 21:12

Jaké kupované náboje 8x57 JS byste doporučili?

Dnes mi v BVS i u Brymové řekli, že pod 20 Kč nic nemají, jen samé lovecké střely a žádné "terčové".
Opravdu není u nás na trhu žádné střelivo pro terčové střílení?

Případně aspoň které náboje byste doporučili pro jejich kvalitní nábojnice, abych aspoň zatím střádal hilzny, než se dostanu k přebíjení.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » pát 17. čer 2011, 10:44

Tak jsem dneska koupil krabičku 8x57 IS od Multiagra.

Prodejce tvrdil, že je to zaměnitelné, JS a IS. Je tomu opravdu tak? Bohužel v internetu nemůžu nic přesného najít, jen na wiki uvádějí, že v tehdejší němčině byla písmena J a I prakticky zaměnitelná a jedná se tedy o stejnou patronu.

Je tomu opravdu tak?

EDIT: V průkazu zbraně pušky mám "8 x 57 JS".



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » pát 17. čer 2011, 11:06


Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3752

Příspěvek#4 » pát 17. čer 2011, 11:32

Jo MarKu je to jedna patrona, IS je vlastně staré značení ale občas je nějaký výrobse takhle obouchá i dneska.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » pát 17. čer 2011, 12:13

Ok, děkuju. Cena poloviční než běžně sehnatelné patrony, tak jsem zvědav na kvalitu.



Shiva
Příspěvky: 17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » ned 19. čer 2011, 11:38

Ja pouzivam nabojnice od Normy.

Uživatelský avatar
zepr
Příspěvky: 18

Příspěvek#7 » pon 20. čer 2011, 05:55

Dají se sehnat okolo 11 kč,já kupuju v Turnově u Jiránka ale jsoui jinde:
http://www.armyshop-karasek.cz/hermex-8 ... p-455.html
http://www.zlata-puska.cz/strelivo-na-z ... -vojenske/
naprosto spolehlivé...



juniorms
Příspěvky: 4

Příspěvek#8 » stř 28. led 2015, 11:39

Zdravím, chci se zeptat zkušenějších jaké střelivo doporučíte pro terčovou střelbu - puška vz.24 s novou hlavní. Přemýšlel jsem o Prvi partizan, ale názory jsou všelijaké. Za odpovědi děkuji



frantisekkozisek
Příspěvky: 320

Příspěvek#9 » stř 28. led 2015, 16:35

Prvi Partizan jsem střílel a nemůžu říct, že by byly špatný. Sice nebyly tak přesný jako přebíjenky, ale na tréninkovou střelbu bohatě stačí. Navíc jako bonus to byl zdroj celkem kvalitních nábojnic.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#10 » úte 14. lis 2017, 12:43

Oživím starší vlákno - koupil jsem perského mausera a samozřejmě potřebuju krmení. Rád bych na úvodní vyzkoušení nějaké levné střelivo (prostě abych vyzkoušel jak šlape, nepotřebuju aby bylo dokonale přesné). Máte někdo tipy, kam zajít a co konkrétně vzít?

Zatím jsem našel nejlevnější nějaké S&B u Brymové - 50ks za 17.50Kč/ks, ale rád si nechám poradit :)

EDIT: Lokalita Praha



stip
Příspěvky: 278

Příspěvek#11 » pát 25. úno 2022, 10:48

Máte někdo zkušenosti s podzvukovou verzí 8x57 IS? Našel jsem akorát jednoho Německého malovýrobce, 8x57 JS LFB - Subsonic TMFK HP 14.3g / 220 grs. Mají to podle netu v Šenově, nebo ve Svitavech. Jenže já su pražák :( Nevíte někoho, kdo by byl ochoten mi krabku dovalit do Prahy, eventuelně někam do Severních čech? ZP B samozřejmě ukážu, platbu pošlu na účet. Dík.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host