7,62x39

Uživatelský avatar
Kečup
Příspěvky: 222

Příspěvek#121 » pon 14. zář 2020, 18:29

To co si dal naposledy je Norinco Beijing Čína



Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#122 » pon 14. zář 2020, 18:38

Je to z roku 1971, jestli tehdy ve výrobě pro armádu Číňani používali pojem Norinco nevím, ale je fakt, že v tabulkách ČMSSN je to tak uváděno. Konkrétní závod v Číně nezjistíš. Třeba v SSSR ano. Každopádně sám vidíš, že i když jsou zcivilněné stejnou firmou (STV), je to pokaždé trochu jiný náboj. Ale buď jak buď, cca. 2000 J úsťové energie a zbraň po střelbě čistit.



kk
Příspěvky: 999

Příspěvek#123 » pon 14. zář 2020, 18:39

bitkar píše:Prave zjistuju, jestli je vystrilet nebo si jich dycky neco nechat. Jsou hezky, ale korozivni.


Ja to resim tak ze si nechavam od kazde varianty 10 ks v nabojovem pasku do sbirky.



kk
Příspěvky: 999

Příspěvek#124 » pon 14. zář 2020, 18:45

Golem: protoze to sypou po hromadach ... mam treba i stejny rok a stejny vyrobce, jen cip je pokazde od nekoho jineho (stv, lirais, zeleny sport ....)

Mimochodem, nemate nekdo tu tabulku komplet a idealne pro 7,62x54R (predpokladam ze je to stejne) ? Diky



Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#125 » pon 14. zář 2020, 18:53

No ale pomíchané "cipy", to už je nějaká aktivita prodejce :-)
Zaregistruj se na naboje.org a budeš mít přístup ke spoustě tabulek pro všechny možné ráže.



bitkar
Příspěvky: 302

Příspěvek#126 » pon 14. zář 2020, 18:59

kk píše:
bitkar píše:Prave zjistuju, jestli je vystrilet nebo si jich dycky neco nechat. Jsou hezky, ale korozivni.


Ja to resim tak ze si nechavam od kazde varianty 10 ks v nabojovem pasku do sbirky.


ja prave moc nechci michat strelivo uz... kazdy lita mirne jinak a pokazdy si pak musis srovnat tecku/krizek, aby ti ukazoval, kam to fakt lita :) Nekdy ty rozdily nebudou moc, ale i tak. Max dvoje ruzny, jedny trening a druhy na blby casy.



kk
Příspěvky: 999

Příspěvek#127 » pon 14. zář 2020, 19:48

bitkar:
- tohle neni strelivo do odstredlovacky, to je na kropeni zive sily, udrzis se v cerne do pistolaku na 50m? ok staci ... jestli chces mirenku fakt nove tovarni strelivo nebo si prebijej.
- na horsi casy? respk. chces toho hodne, asi vojenske (kvuli cene) ... jenze je problem, ze dneska se vojenske kupuje za 6-7 kc a novovyroba Barnaul se da koupit za 6.50-7 kc
- kupovat vojenske za 5.5-6.50 na inzeraty, zas nevis jak to kdo skladoval (ja osobne vse pekne v suchu v M2A1 bednach se silikagelem), ale ver, ze to prodavajici nemel v mokrym sklepe jen v papire....
- osobne planuju vyzkouset novovyrobu barnaul, jak to bude kropit a pokud ok, dostrilim stare vojenske zasoby a budu skladovat jen nove (preci jen o 40 let novejsi tak snad o to vydrzi dele)



bitkar
Příspěvky: 302

Příspěvek#128 » úte 15. zář 2020, 08:27

Nejde o mirenky, ale puska v 7,62 neni na 50 m. V realu se s puskama strili na 100 - 300 m. Tam uz to muze byt o vic. A pointa byla, ze jedna vyroba bude litat nekam (nastavis si optiku) a jina vyroba pak zas o neco jinam, takze trefis kulovy dokud si zas nenastavis/nenastrelis optiku. A mit mix rovnou v zasobniku a strilet na neco je pak loterie.



rujceho
Příspěvky: 31

Příspěvek#129 » úte 15. zář 2020, 14:58

Fotka dna nábojnice.ObrázekObrázekObrázek

Poslano z mojega POCOPHONE F1 z uporabo Tapatalk



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#130 » úte 15. zář 2020, 15:19

Klasickej číňan. Korozivní. Číňani ze sedmdesátých let patří vůbec k těm nejpřesnějších surplus 7,62x39 co jsem viděl. Chodili mi i lépe než naše bxn nebo rusáci.



LDK
Příspěvky: 112

Příspěvek#131 » úte 15. zář 2020, 15:33

Slova o Číňanech potvrzuji. Nechtěl jsem je kupovat, protože na ně 2 kamarádi na střelnici nadávali, ale pak se mi naskytla možnost je koupit za super cenu, tak jsem je zkusil a dobrý. Sice trochu víc kouří, smrdí a mám dost zadělanej píst na kose (holt není to jako Getload, kde jsem ho po střelbě otřel hadrem a zase se lesknul jako novej), ale za cca 600-700 ran jsem ještě neměl závadu a i slepej lempl jako já se na 100m přes železa s oporou vejde do 8-9cm kružnice.

Jinak ty co mám já jsou ty zelené z předchozí stránky. Kód 31, roky výroby 70 a 71.



bitkar
Příspěvky: 302

Příspěvek#132 » úte 15. zář 2020, 15:37

Ja mel nejaky uplne obyc ciny bez laku a xkrat mi to nevystrelilo a kver spinavej jaxvin.
Takze no more. Nejsem teda uplne mirenkar. Radsi kosim :-)



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#133 » úte 15. zář 2020, 16:21

Číňani jsou problém z šedesátých let ty rozhodně nebrat bylo prý primárně určené pro SKS45 a všeobecně moc nefunguje hodně špatná přesnost a hodně selháčů. Zato to ze sedmdesátých je jedno z nejlepších co se dá sehnat co do přesnosti a spolehlivosti.



kk
Příspěvky: 999

Příspěvek#134 » úte 15. zář 2020, 16:51

blacknocturno: 60 a 70 jak? mam 68-72 ... a zatim teda jedu ty starsi a nejaky velky problemy nepozoruju



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#135 » úte 15. zář 2020, 17:12

Repostnu příspěvek p. Rudolfa ze sousedního fóra.
Mezi námi děvčaty.......
dělám u nás mimo jiné nákup munice a k čínskému střelivu vám mohu říci tolik: Vyhněte se všemu, co byl vyrobeno v šedesátých letech, je to podle čínských informací střelivo prioritně určené pro SKS45. Střelivo je v původních baleních páskované po deseti kusech. Na přejímkách v Albánii, kde mají těchto nábojů mraky, byl rozptyl při střelbě jednotlivými ranami z kulometu RPK 55cm!, selhačů a zádržek bylo 5 až 8 ran ze sta, proto je i albánská armáda stáhla ze služby a uložila pouze k použití pro chvíle nejtěžší. I když to dodavatel nabízel velmi levně, nechtěli to ani ,,indiáni", kteří jsou jinak schopni nakoupit svým bojovníkům i kulomety bez hlavní. Střelivo ze sedmdesátých let bylo absolutně bez chyby, soudruzi se zjevně poučili z krizového vývoje a jejich produkce v přesnosti a spolehlivosti předčila sovětské, polské i československé výrobky té ráže, pouze tvrdost jader se nebezpečně blíží normě CIP.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti