7,62x39



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#76 » ned 22. zář 2019, 12:57

Proboha lidi, zapomente na to odletovani z filmu. Max to cloveka porazi, ale rozhodne to neni teleport aby to posunulo o metr dal.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#77 » ned 22. zář 2019, 13:10

Skaregag: myslel jsem že 2000 J, rychlost 800 m/s. Dobře tak nic jasný.

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 699

Příspěvek#78 » ned 22. zář 2019, 13:35

Tak zrovna při průstřelu střela předá minimum energie. A i kdyby nějak magicky dokázala předat všechnu bez vedlejších ztrát, tak je to pořád málo, jinak by z AK šlo těžko střílet jen tak "z ramene" :)



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#79 » ned 22. zář 2019, 13:53

Jednak je většina vojenských střel poplášťovaných a druhak to lítání se dá v některých případech vysvětlit prostě zásahem do svalu na noze. Někdo mi vyprávěl jak po nich tuším v Afghánistánu stříleli, někdo přebíhal do krytu a dostal zásah asi z AK, normálně spadl, jako by zakopl, zvedl se a doběhl do toho krytu. Že je postřelený mu řekli až ostatní, protože měl tmavý flek na kalhotech. V tom návalu adrenalinu to necítil. A 7,62x39 není zase tak výkonný náboj, zvlášť ne když se použijí vojenské střely. (Samozřejmě oproti pistolovým rážím je to neco jiného)



Béďa
Příspěvky: 821

Příspěvek#80 » ned 22. zář 2019, 19:42

No tady je právě rozdíl mezi 223 a 7,62. Právě že 223 je schopná i jako celoplášť předat více energie z důvodu fragmentace případně ztráty stability (pokud má dostatečnou rychlost).
Tady z metru je ta půlka hlavy pryč (viz foto na sousední diskuz k 223).

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#81 » ned 22. zář 2019, 21:57

pro muj dotaz (střelba z pušky z metru do lidsské tkáně) je myslím jedno, zda to bude 5,56 nebo 7,62.

(sousední diskusi a hlava pryč nevím o co jde, nevadí nepotřebuju)



Béďa
Příspěvky: 821

Příspěvek#82 » pon 23. zář 2019, 12:56

No je vidět, že jsem to nenapsal dost jasně, to vůbec není jedno, zatímco stabilní střela 7,62 cílem prolétne, 5,56 se rychle destabilizuje a předá cíli daleko více energie a proto zásah z 5,56, pokud má střela dostatečnou rychlost, je většinou více destruktivní než 7,62 (samozřejmě záleží na konkrétním náboji, co si matně pamatuji tak jugoslávská munice byla konstruována pro vyšší ranivost při zachování legálních omezení pro vojenské střely).



bitkar
Příspěvky: 302

Příspěvek#83 » úte 24. zář 2019, 09:17

Ja vim v cem to je. Moc koukas na filmy. Fyzikalne neni duvod a ani zpusob jak nekoho strelbou odhodit pri pruletu projektilu skrz.

Beda: 7,62 existujou dve verze projektilu. Prvni je klasicky ocelovy jadro. To proleti leccim bez destabilizace. Jenze soudruzi zjistili, ze to prave ma tu nevyhodu proti mekkym tkanim. Tak udelali pak jeste strelu bez jadra a ta se destabilizuje o dost vic.
Ad pul hlavy pryc. Jako vystup strely ven by mel byt znatelne vetsi. Vstup bude proste dirka velikosti strely. Asi u kazdy puskovy raze.



bitkar
Příspěvky: 302

Příspěvek#84 » stř 4. pro 2019, 16:19

Tak tu mame nove moznosti od firmy Getload v Letnanech, Praze.

Udelal jsem testera a rozhodl jsem se tam stavit, pokecat a koupit 90 kousku na zkousku.

Co jsem se dozvedel:
- ted s tim vsim zacali
- varky streliva za priznive ceny by mely byt trvale
- strelivo nedelaborujou, kupujou uz rozebrane, takze to defakto jen davaji dohromady s pouzitim modernich komponentu
- byla citit ochota a vzhledem k tomu, ze to jsou prvni varky, tak jsou vdecni za feedback a nemaji problem s vymenou/reklamaci, kdyby neco
- jedou na prumyslovych strojich
- chystaji brzo 9 mm
- celkove zatim dobry dojem z jednani a jestli vse vychytaji, tak to muze byt dobry zdroj nekorozivniho streliva za dobry peniz
- pry prachova navazka je mirnejsi nez u vojenskych, takze by to melo byt prijemnejsi strileni

Krabicku maji moc peknou :) Nejsem zadny odbornik na strelivo, spis dokazu posoudit tu krabicku vic :)
Presto moje poznatky k nabojum samotnym, ktere asi pak potvrdite na fotkach (nevim, jake jsou povolene odchylky):
- delka naboju se lisi, nektere strely jsou vic zastrcene, nektere min
- bylo znat, ze to proslo nejakou vlahou nebot jsou tam fleky, znamky koroze (ne u vsech, nektere jsou uplne vpohode)
- zapalky jsou taky ruzne hluboko, neni to uplne vse stejne
- kupodivu nemam od manipulace s nimi spinave ruce, naboje jsou ciste
- nabojnice maji ruzna cisla (nedohledaval jsem), takze pochazi z ruznych roku a tovaren

Strilet jsem s nimi jeste nebyl, ted jsem to terprv koupil. Tak uvidime az se dostanu, jak to bude.

Odkaz na fotky ZDE (koleckem mysi lze nazoomovat, fotky jsou ze zrcadlovky, kvalitni, velke, muzu dodat originaly):
https://photos.app.goo.gl/qnQHKxNzBFr7phNs7

u jedne jsem dal rovnou linku k posouzeni velikosti, jsou vybrany nahodne vzorky z te krabicky. Kdyby nekdo chtel vyfotit nejaky detail nebo tak, klidne dofotim, co je treba.

Takze co vy na to?

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#85 » stř 4. pro 2019, 17:00

Nábojnice poniklujeme nebo pomědímě k zajištění odolnosti k vnějším vlivům a ke zlepšení kluzných vlastností v komoře zbraně.

Na těch fotkách: https://photos.app.goo.gl/qnQHKxNzBFr7phNs7 vidím jasný rozpor s výše citovanou větou z jejich stránek. Jak je tomu u ostatních tvrzení? Obávám se, že zápalky jsou korozivní.



bitkar
Příspěvky: 302

Příspěvek#86 » stř 4. pro 2019, 17:11

pardon po dohode s moderatorem jsem udelal primo tema na getload, kde muzem diskutovat zkusenosti s danou firmou a jejich produkci, aby to nezapadlo mezi obecny 7,62 temata, navic budou delat vic razi (at to prodiskutujem vic ze siroka)... tak prosim psat tam.
viewtopic.php?f=9&t=11787



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#87 » čtv 5. pro 2019, 13:47

Ceny těch 7,62 x 39 se mi zdají dost dobré. Jen bych připomenul některým chytrákům, že tam jsou non tox zápalky. Nedávno mne málem ukamenovali, když jsem na fóru řekl, že bych si koupil BREN 2 v ráži 7,62x39. Prý všechny levné náboje jsou korozivní shit. Je non tox korozivní nebo ne?
Páč mi tam všeználci tvrdili, že jinak je cena 7,62x39 skoro jako u .223 ... A že tedy do nové zbraně JEN .223 - po 7,62 to zrezne ... ??



Dernier
Příspěvky: 46

Příspěvek#88 » úte 9. čer 2020, 23:29

Ahoj, jake mate zkusenosti s naboji Rumunske vyroby ? Konkretne se znacenim (22). Nabojnice je lakovana, strela FMJ s ocelovym jadrem, krcek a zapalka lakovana cervene. Naboje vypadaji ve velice peknem stavu, zadna koroze, nebo nejake hrube nerovnosti. Dopusud jsem strilel jen Bxn, Rusy a Cinu.
Tak doufam, ze Rumun nebude spatny ?
Vz.43.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 518

Příspěvek#89 » stř 10. čer 2020, 07:52

Měl jsem je z několika let a těch pár stovek lítalo jako doposud ostatní. Mě zase čeká zásoba BXN.



Dernier
Příspěvky: 46

Příspěvek#90 » stř 10. čer 2020, 10:29

To jsi mne potesil, sehnal jsem tech Rumunu 2 plechove bedynky, takze se bat nemusim :-)
Rekl bych, ze v dnesni dobe je BXN uz pomalu vzacnost, tak bych je nestrilel, byt tebou. A sehnal nejake levnejsi, dokud stale se daji sehnat za rozumnou cenu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů