Starší střelivo 22 LR ANO či NE?



Marty25088
Příspěvky: 16

Příspěvek#1 » stř 30. črc 2014, 22:05

Dobrý den, máte někdo zkušenosti se starším střelivem 22 LR. Všude na fórech se dočítám, že záleží na stavu a skladování atd. No to mi je také jasné... :-D , ale na netu se objevuje dost inzerátů, kdy se toto střelivo prodává. Většinou jsou originál zabalené. Dá se tedy říct, že by mohli být v pořádku. Taky jsem se dočetl něco o uvolňování střel... ale to u originál, i když staršího střeliva předpokládám nehrozí ne? Jedná se mi spíše o ,,rekreační,, terčovou střelbu... jak je to např. s přesností starších nábojů? Jak vlastně vypadá spatný náboj? :-D :-D

Př.

http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/94976-naboj-malorazka/

http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/95243-prodam-malorazkove-naboje-22-lr/

Jak by jste hodnotili náboje v přiložených inzerátech?

Děkuji za odpovědi. Martin

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#2 » stř 30. črc 2014, 23:19

Staré REXy mi 2x chrstly prach a úlomky nábojnice do xichtu a oka. Střílel jsem je v malé samonabíjecí pistolce Beretta 71 r. 22LR. Tam UŽ NIKDY VÍCE !!! V opakovací pušce - proč ne, ale do samonabíjecí zbraně ? Já po osobní zkušenosti už nikdy. Ať jsou levné jak chtějí, já osobně bych je bral jen po jedné krabičce do sbírky. Jinak ani zadarmo.



m@rtinp
Příspěvky: 80

Příspěvek#3 » čtv 31. črc 2014, 06:49

Ahoj,
konkrétně těch zelených REXů jsou koupil asi 1000ks/ za korunu ks (r.v. 1982 ze starých armádních zásob Slováků). Používám je do 456 a zatím jsem neměl žádný problem (jsem asi ve druhé stovce). Kontroloval jsem je a některé střely jako by se viklaly v nábojnici.
Nicméně střelba (zatím) na 50 m - všechny v terči a soustřel dobrý.
Takže za mě tyzelené jsou OK.



Alangorax
Příspěvky: 48

Příspěvek#4 » pon 4. srp 2014, 10:21

starej šunt v samonabíječce a oprava za 3000,-

roztrhla se nábojnice, a exploze vylomila vytahovač, který poškodil závěr

už nikdy více ...



Xerxes
Příspěvky: 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » pon 4. srp 2014, 13:46

V zkm456 bez problémů, v malorážkovém revolveru bez problémů, ale do pistole bych je nikdy nedal :idea:



fplisek
Příspěvky: 16

Příspěvek#6 » pon 29. zář 2014, 10:44

V ZKM 452 nemám problém, do ničeho jiného bych to nedal. Znám jednoho co je střílel v CZ 75 Kadet, katastrofa, nepřebíjelo a když jo, tak se trhaly dna nábojnic a hilzny zůstávali v komoře :-/

Uživatelský avatar
Mareckin1911
Příspěvky: 7

Příspěvek#7 » stř 16. zář 2015, 09:35

měl jsem sice S&B náboje z 90. let, ale z naší opakovačky mě létaly v pohodě - a přesně. Možná přesnější než současná výroba S&B. :)

Uživatelský avatar
Mareckin1911
Příspěvky: 7

Příspěvek#8 » stř 16. zář 2015, 09:36

Náboje nás přežijou..



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#9 » pát 23. srp 2019, 10:42

Zkoušel jsem ve své Brno Model5 (ZKM 573) opakovačce CCI, taky Hornet a potom stré Rexy. HV Hornety s dutinkou lítaly dobře, ale za cca 4 Kč za kus. Staré Rexy v opakovačce byly úplně asi nejpřesnější. Takže v opakovačce bych se toho nebál. Má někdo další zkušenosti?

Uživatelský avatar
Zoufalec
Příspěvky: 223
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#10 » ned 25. srp 2019, 16:11

V samonabíjecích i opakovačkách stačí starý REXky namazat. Dosáhne se tím 100% spolehlivosti. To mě radil starej svazarmovec. V té době se ničím jiným ani nestřílelo.
Dělal to tak, že měl plastovou krabičku, na dně filc napuštěnej konkorem a jak vložil náboj do zásobníku, tak každej druhej do toho filcu obtiskl. Náboje namazaný a ruce čistý. Takto jsem bez jediný závady vystřílel cca 5000 kusů. Funguje to i u Vlašimských 9Luger s ocelovou nábojnicí. REXy jsem teď viděl v Letovicích asi za 80 halířů. Žádný starý oxiďáky, ale perfektně skladovaný.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4535

Příspěvek#11 » ned 25. srp 2019, 16:25

Radši to přihodit do kamen. A je pokoj.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#12 » ned 25. srp 2019, 17:46

Z vlastní skušenosti potvrzuji: do samonabíjecí pistole NIKDY-je to o oči. U dlouhé opakovačky a revolveru s tím nemám problém, jen musím počítat s vyšším počtem selhačů a závad. Já osobně starší střelivo nevyhledávám, ale rozumím tomu, že někdo hledá nejlevnější střelivo nikoliv pro špičkový výsledek, ale pro levné střílení. A když to ti prodejci stále nabízí no nekup to. ;)

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#13 » ned 25. srp 2019, 19:23

Rexy mi v pistoli i samonabijeci pusce zlobily
Rady praskaji dna a nespalene castecky prachu letaji do obliceje

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti