Volně sypané 7,62x39 ze ZS + skladování



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#1 » úte 6. pro 2016, 21:06

Tak jsem se nechal zviklat a koupil bedýnku 600 ks volně sypaných 7,62x39 (Zelený sport). Náboje vypadají od pohledu pěkně, obsah jsem nepřepočítával :-) a funkčnost prověřím až se zpožděním. Poznám akorát, že mají mosaznou nábojnici a krčky nejsou žíhané. Co to má za zápalku tam není napsáno, takže jak moc po tom zbraň rezaví (nebo koroduje :-)) těžko soudit.

Co je ale podstatné - náboje jsou volně sypané v plechové lakované bedýnce s těsným uzávěrem a pevnými úchyty na přenášení, kterou bych za normálních okolností chválil až do nebes (taky jí následně využiju na spoustu praktických věcí). Co je ovšem zrada, ta bedýnka se půdorysně nevejde do trezoru. Mám WSA 9 kombi s dělením 1:1 a chybí několik centimetrů pro umístění jak na šířku, tak na délku. Vzhledem k tomu, že je to jedna z větších skříní na trhu, tak předpokládám, že tento problém může mít kdekdo.
Bedýnka se do trezoru vejde pouze otočená na výšku. To znamená, že náboje budou nasypány ve vrstvě cca 22 cm. A teď kardinální otázka - vadí jim takové skladování? Nebude zatížení nábojů na dně příliš velké?
Naposledy upravil(a) SC1 dne úte 6. pro 2016, 21:07, celkem upraveno 1 x.



Stewie
Příspěvky: 326

Příspěvek#2 » úte 6. pro 2016, 21:18

Nebude



gunman
Příspěvky: 173

Příspěvek#3 » stř 7. pro 2016, 07:05

Nábojům to bude úplně jedno. Na tu mosaznou nábojnici zkus magnet.



Rab
Příspěvky: 70

Příspěvek#4 » stř 7. pro 2016, 11:01

Řekl bych, že se náboje můžou vrstvit celkem neomezeně.
Ale chtěl bych se zeptat, jestli jsou fakt mosazný, nějak se mi to nezdá + jakej mají typ zápalky.



gunman
Příspěvky: 173

Příspěvek#5 » stř 7. pro 2016, 12:01

Jestli to jsou tyhle
DSC_0015.jpg


tak ty magnet udrží na nástěnce.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



iloveguns
Příspěvky: 1406

Příspěvek#6 » stř 7. pro 2016, 17:41

Jsou to nejspíš čínské náboje, nábojnice ocelová, potažená vrstvičkou mědi.



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#7 » stř 7. pro 2016, 22:07

Tak uznávám, že nepoznám nic... fakt je to povrchově upravená ocel, magnet drží.

Co se týče zápalky, uveden je akorát typ berdan, čili o chemickém složení nic. Nevím, jestli bude způsobovat korozi, nebo ne.



Rab
Příspěvky: 70

Příspěvek#8 » stř 7. pro 2016, 22:30

no, o to mi šlo. Ono totiž sehnat za rozumný peníze mosazný je nemožný. A právě tyhle velký balení jsou vždy ocelovy a berdan, takže na přebíjení naprd.



iloveguns
Příspěvky: 1406

Příspěvek#9 » čtv 8. pro 2016, 08:33

Jde o vojenské střelivo z čínské produkce. Vojenské zápalky jsou obvykle plněny sloučeninami rtuti a proto je nutné počítat s jejich korozivním působením na hlaveň. Rozhodně po každé střelbě čistit, nejdříve neutralizovat roztokem sody a pak teprve normální čištění.



janpolasek
Příspěvky: 120

Příspěvek#10 » čtv 8. pro 2016, 10:00

Ty náboje používám taky, ale o té neutralizaci slyším poprvé. Kdo z vás to dělá?



iloveguns
Příspěvky: 1406

Příspěvek#11 » čtv 8. pro 2016, 10:56

Dělám to ve zbraních, které nemají v hlavni tvrdochrom. Např. SKS Simonov, Mosin apod. Jinak ta hlaveň jde velice brzy do kopru, ta rtuťová slož je silně agresivní na železo.



janpolasek
Příspěvky: 120

Příspěvek#12 » čtv 8. pro 2016, 13:01

A jak konkrétně se to provádí? nějaké množství sody ve vodě nastříkat do hlavně?



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#13 » čtv 8. pro 2016, 14:03

Spis protáhnout namocenym kusem latky atp., ne?



iloveguns
Příspěvky: 1406

Příspěvek#14 » čtv 8. pro 2016, 15:01

Normálně lžičku např. jedné sody rozpustíš ve skleničce vody a do toho namočíš hadřík namotaný na vytěráku. Tím hlaveň protáhneš. Tak to již dávno dělali vojáci. Např. i dnes k mosince a k dalším starým vojenským puškám koupíš dobovou dvoudilnou olejničku, která má dva samostatné oddíly. Jeden na olej a druhý na roztok sody.



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#15 » pon 12. pro 2016, 22:32

Tak vyzkoušeno na střelnici. V samotné střelbě jsem nepozoroval žádný rozdíl oproti "novým" za 13 Kč. Žádný neselhal. Ovšem nabíjení bylo horší. Dvakrát se mi zasekl první náboj při ručním natažení a jednou při samonabíjení. To máme tři ze třiceti. Pochopil jsem, k čemu jsou takové ty grify, jako přesvědčit se o nabití a rukou zkusit dorazit závěr. Část problému může být zaviněna nešikovnýma rukama, ale na svou obranu musím říct, že s těmi náboji z novovýroby se mi to nestalo.

Takže na trénink OK, člověk se naučí i nějaké méně komfortní situace... ale kdyby mi mělo jít o život, tak si radši připlatím :-).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host