Obranna munice .223/5.56



OskaRus
Příspěvky: 123

Příspěvek#1 » pon 8. led 2018, 16:23

Zdravim vespolek!

Planuju nakup samonabijeci pusky v razi .223 rem/5.56x45 NATO. Zajimalo by me jake naboje v tehle razi byste doporucili pro obranne pouziti. Kdyz zagooglim vypadne mi vzdycky spousta naboju co se daji sehnat jen v US.

Uživatelský avatar
Miata
Příspěvky: 201

Příspěvek#2 » pon 8. led 2018, 19:20

Co můžeš použit za střelivo souvisí mj. i se stoupáním vývrtu hlavně tvé zbraně ... kterou ještě nemáš

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2955

Příspěvek#3 » pon 8. led 2018, 19:59

Vidavam někde v prodeji náboje se střelou typu Sp - poloplast.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3752

Příspěvek#4 » pon 8. led 2018, 20:16

Střeliva s různými střelami je v ráži .223 nepřeberné množství. Musíš aspoň trošku nadefinovat co od toho chceš.



OskaRus
Příspěvky: 123

Příspěvek#5 » pon 8. led 2018, 22:14

Miata: pravděpodobně 1/7 takže asi můžu všechno
sided: Vpodstatě by střela předala všechnu energii při zásahu cíle na krátkou vzdálenost. Něco jako Barrier blind (http://preparedgunowners.com/2016/01/12 ... duty-ammo/).

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3752

Příspěvek#6 » úte 9. led 2018, 08:28

Prakticky všechny druhy střel které se zmiňují v to článku jsou u nás běžně dostupné.



OskaRus
Příspěvky: 123

Příspěvek#7 » úte 9. led 2018, 10:09

Sided: super! Dik moc. Doporucil bys nektere ze zminenych naboju z hlediska dostupnosti v ČR?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3752

Příspěvek#8 » úte 9. led 2018, 12:08

Jak říkám, dostupného jsou toho mraky. Projdi si katalogy výrobců jak se jednotlivý střely chovají, podle toho si vyber co si představuješ a skoč někam do krámu. Hornady, Norma, Federal, Nosler, Winchester a já nevim co ještě.



izerS18
Příspěvky: 1251

Příspěvek#9 » ned 14. led 2018, 19:28

Vzhledem k tomu, že to plánuješ na obranou střelbu, očekávám tedy něco do 50m - max 100m, tak nemá cenu připlácet za různé verze Match, Target atd. Do 100m je rozdíl minimální, co se týče rozptylu.
Pokud ale myslíš obranu hradu proti nájezdníkům, tak je to něco jiného :lol: To bych bral střelivo aspoň 69gr a těžší.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#10 » pát 16. bře 2018, 22:51

Poznámka jen tak na okraj. Jak přesvědčíte policií a soud, že jste na někoho stříleli v rámci NO na 50 metrů ? To neukecáte na bezprostřední ohroženi před kterým se nedalo utéct. Po podání vysvětlení byste si mohli taky hnedle vyslechnout obvinĕní.
Ledaže by na vás útočil Čingischán a jeho horda...



OskaRus
Příspěvky: 123

Příspěvek#11 » sob 17. bře 2018, 06:56

Alespon se prosim drzte tematu naboju kdyz uz mi nikdo nechcete zadne konkretni naboje doporucit. No a kn se tu zabyva dost jinych vlaken.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#12 » sob 17. bře 2018, 17:30

Docela vážně teď. Podle toho co říká zákon, tak asi jediné FMJ typy. Vše co má poloplast nebo jhp bude problém u soudu když se tady potom bude řešit kn.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3752

Příspěvek#13 » sob 17. bře 2018, 19:35

A kde přesně sis to přečet?



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#14 » sob 17. bře 2018, 20:00

Problém s obrannou munici .223 bude asi cena pro případný trénink.
Lovecké specialy, vhodné pro obranu, mi nepřijdou zrovna jako laciná záležitost.

Bez toho aby sis byl jistý, že ta munice bude fungovat jak má za všech okolností, bych na ni nespolehal.

V rámci NO z dlouhé by legislativně neměl být problém. Pokud ano - rád si přečtu proč.

Osobně si myslím, že při délce hlavně nad 14,5" může být puška. 223 vhodnější na obranu třeba RD, než pistole. (Vyložení prcci nemusí mít tu správnou balistiku)

Ať mne někdo zkušený vyvede z omylu, ale .223 by z principu neměl trpět nějakou velkou odrazivosti a možná by byl vhodnější než 9mm Luger pro spoustu případů.

Osobně bych zůstal u co nejlehcich střel, klidne 55Gr sypacek od S&B.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#15 » sob 17. bře 2018, 20:40

To sided: Aha, tak tady se asi někdo zbláznil a já to nejsem. Proč si myslíte, že u krátkých zbrani se nesmí použít pro NO střeliva se zvýšenou ranivosti (komolý kužel, hollowpoint, apod.) a u dlouhých by to potom tváří v tvář policejnimu vyšetřování prošlo - v pohodé použití loveckého vysoce ranivého střeliva? A na delší vzdálenost?
Snažím se jen dívat na možné události reálnýma očima a ne jen skrz švejkovský pohled na zákony, jak je v tomto státě často zvykem a potom se někdo diví, když po podání vysvětlení je mu hned přečteno obvinĕní...).
Howgh.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host