Obranna munice .223/5.56

Uživatelský avatar
Rick Grimes
Příspěvky: 217

Příspěvek#106 » ned 5. kvě 2019, 12:11

Piggy píše:...karabina CZ BREN zařazena jako "dlouhá/krátká samonabíjecí palná zbraň" očividně podle provedení (délky hlavně)...

No a některý EVO je napsaný jako krátká a jiný úplně stejný jako dlouhá
Piggy píše:...OT 2: Jak by dopadla NO karabinou u soudu, toť otázka...
V tom nevidím problém, naopak na HD karabina/PDW s tlumičem a pořádnou baterkou je ideální. Ale může se objevit soudce kterej se tě zeptá: a musel jste toho lupiče tou pánví praštit tak silně? vždyť jste ho mohl zabít?

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 690

Příspěvek#107 » ned 5. kvě 2019, 12:48

OskaRus píše:Osobne sem dosel k zaveru ze pro obranne uziti je u nas vhodnym kompromisem speer gold dot 64gr v 223. Sam sem nedelal gel testy ale tech jde najit sposta na youtube. Mate tipy na jine podobne naboje napr. od hornady apod.?


V čem je to lepší než klasický SP? Z toho co jsem našel speer gold dot asi spíš projde pevnou překážkou, což asi člověk u obranný munice nechce.



OskaRus
Příspěvky: 123

Příspěvek#108 » ned 5. kvě 2019, 15:28

Parametr chovani strely po pruchodu stredni prekazkou je udavany jako zasadni. Tedy aby strela dobre expandovala i po pruchodu prekazkou jako je automobilove sklo, drevene dvere nebo pricka apod. . Mimo jine to taky mluvi o tom ze strela bude dobre fungovat v ruznych rychlostech a tedy i z ruznych delek hlavni.
Porovnani s klasickymi SP s&b nemam. Je to dost komplexni testovaci metodika. Je mozne ze by i ty nejobycejnejsi SP prosly taky na vybornou ale musel by je nekdo otestovat.
Nemyslim si ze z vyjimkou vybusne strely lze zajistit aby strela nepokracovala za zadnych okolnosti dal a zaroven mela dostatecny ucinek.

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 690

Příspěvek#109 » ned 5. kvě 2019, 16:40

Zásadní možná pro law enforcement. Ale v rámci domácí obrany úmyslná střelba přes dveře nebo příčku? Hmm.

Našel jsem test kde se Fiocchi 40gr VMAX se zastaví o pátej sádrokarton, a SP taky dopadly docela dobře: http://how-i-did-it.org/drywall/results.html



Béďa
Příspěvky: 809

Příspěvek#110 » pát 10. kvě 2019, 09:52

V max je taky můj favorit, hlavně 55grn neprostreli srnku... Ohledně nedostatečné prubojnosti předpokládám že když to trefí 100kg fetaka tak účinek bude pořád o několik řadů vyšší než 9mmL FMJ.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#111 » pát 10. kvě 2019, 13:03

morho - teď ještě jak toho lupiče přesvědčit, aby před sebou nesl ty 4 sádrokartony ... :-)

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#112 » pát 10. kvě 2019, 13:44

Jak? Zcela jednoduše. Namíříš na něj a dáš mu šanci, že si může vybrat:
"Buď se schovej tady za tu desku (předem nachystaný štít slepený ze čtyř sádrokartonových desek) anebo si ho můžeš rozhoupat!"



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#113 » pát 10. kvě 2019, 14:18

Už mne tady jednou za ten dotaz ukamenovali: smysl hledání "obranného střeliva" v této ráži? Pokud budu střílet na delší vzdálenost než 8-10 m, tak chci vidět soudce, který mi uzná NO (pokud zrovna nepůjde o záchranu třetí osoby, dost vzdálené ode mne). Protože jaké asi pak bezprostřední ohrožení, zkracování vzdálenosti atd... A pokud budu střílet opravdu zblízka, tak je asi jedno čím, protože při těch úsťových rychlostech, co .223 mívá, to prostřelí kdeco bez ohledu na materiály a tloušťku lupiče. Collateral damage velmi pravděpodobná i u vysoce fragmentující střely.
To už můžu třeba hledat obranné střelivo do tanku... taky...

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3752

Příspěvek#114 » pát 10. kvě 2019, 14:35

Je vidět že jsi vůbec nepochopil jak tohle střelivo funguje. Čím rychleji letí, tím spolehlivěji se rozkládá. A i když prostřelí tak jsou fragmenty tak malý (lehký) že nejsou schopny napáchat další škody.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host