Dostupnost 5,45x39 do budoucna



SJirka
Příspěvky: 97

Příspěvek#1 » čtv 21. čer 2018, 07:32

Zdravím, uvažuji nyní nad puškou v ráži 5,45x39. Z čeho mám mírné obavy je v dostupnosti nábojů do budoucna, přeci jen jediná současná produkce je víceméně jen z ruska oproti 7,62 který se sem valí z více stran a na velkou zásobu prostě mít asi dlouho nebudu. Spíš mě zajímají vaše postoje k této ráži do budoucna. Díky



GreatLama
Příspěvky: 155

Příspěvek#2 » čtv 21. čer 2018, 14:47

Přemýšlel jsi o prebijeni? To by mohlo zlepšit minimalne závislost na jednom výrobci...

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 690

Příspěvek#3 » čtv 21. čer 2018, 16:49

Koukám na hunting bazar a za červen 5 prodejů BSR. Chtěl jsem prodat bednu nábojů, loni se prodávalo za 5.80,- teď koukám 5.30,-5.50,-. Připadá mi to jako výprodej...
A výběr pušek pro nový zájemce žádnej - BSR už prý nebudou, předělávky můžou odrazovat kvůli novele. Spíš se teda trh bude zmenšovat, takže dostupnost asi nějaká bude, ale za jakou cenu...



SJirka
Příspěvky: 97

Příspěvek#4 » čtv 21. čer 2018, 19:44

Dost uvažuji právě o koupi BSR, o přebíjení určitě neuvažuji a právě nevím, jestli je dobré tuto pušku kupovat, vzhledem k té ráži. Abych za pár let nezjistil, že nemám čím střílet.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4535

Příspěvek#5 » čtv 21. čer 2018, 19:49

Ono přebíjet ocelové nábojnice s Berdan zápalkou....... nic moc.



sapeur
Příspěvky: 33

Příspěvek#6 » čtv 21. čer 2018, 21:41

morho píše:Koukám na hunting bazar a za červen 5 prodejů BSR. Chtěl jsem prodat bednu nábojů, loni se prodávalo za 5.80,- teď koukám 5.30,-5.50,-. Připadá mi to jako výprodej...
A výběr pušek pro nový zájemce žádnej - BSR už prý nebudou, předělávky můžou odrazovat kvůli novele. Spíš se teda trh bude zmenšovat, takže dostupnost asi nějaká bude, ale za jakou cenu...


Mám BSR. Obavy ohledně dostupnosti jsem vyřešil slušným předzásobením. Cena asi časem spíš poroste, ale úplný nedostupnosti bych se nebál. Jak se přitahujou šrouby tak bych čekal podobnou situaci u všech vojenských ráží. Stát to bude takhle regulovat.
Jak říká Ringo, plánuju svým dětem nechat pušku i s určitou zásobou střeliva.

...taky je dost možné, že ráže 5.45x39 bude na našem území znovu běžná a bednu nábojů pořídíš třeba za krabičku cigaret. Radši ale ne.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#7 » čtv 21. čer 2018, 22:09

No zatímco 7,62x39 vyrábí i dnes více muniček včetně Sellier & Bellot a dá se sehnat na pultech, tak 5,45x39 vyrábí a do ČR dodává snad jen Barnaul (když pominu původně vojenské). Jasně, vyrábí je i Wolf, Tula, Hornady, a pár dalších - ovšem nedostupné v ČR. Trh se střelivem můžeme amíkům fakt jen závidět.



C1ZR
Příspěvky: 2

Příspěvek#8 » ned 4. úno 2024, 16:44

Ahoj, chci se zeptat jak je to s reálnou dostopnustí 5,45x39 v tomto čase. Má smysl ještě kupovat zbraně v této ráži? Díky.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4535

Příspěvek#9 » ned 4. úno 2024, 17:41

Nějaké náboje bych měl. Zbraň AKS 74U je dávno v trapu.



LordSalix
Příspěvky: 578

Příspěvek#10 » ned 4. úno 2024, 18:19

Já si myslím, že jsou pořád mezi lidma hromady střeliva a jak si postupně říkají, že to není perspektivní, tak hodně často na bazaru něco je. Do budoucna těžko říct, po válce může Ukrajina hromadně přejít na AR15 a staré sklady zaplaví trh ... nebo taky nemusí a na Rusko bude embargo a bude prd. Ale zase když bude prd, třeba si konečně někdo řekne, že teď je šance a začne to vyrábět, to prostě nikdo neví. Ale tyhle spekulace se kolem 5.45 vedou pořád dokola spoustu let a po celou tu dobu mi to vždycky vycházelo jako nejlevnější ráže na trhu :D



Jarda.Jezek
Příspěvky: 856

Příspěvek#11 » ned 4. úno 2024, 18:34

Vždyť v obchodech jsou.
7,62x39 je ještě levnější. A taky v obchodech je.



skagerak
Příspěvky: 973

Příspěvek#12 » ned 4. úno 2024, 19:31

No nebo si taky jeste rekneme jaka je asi tak zivotnost hlavne v teto razi, vi nekdo?
A pak i v tomto svetle uvazovat o perspektive...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti