Patrony ... ?



Tolštejn
Příspěvky: 1

Příspěvek#1 » čtv 30. kvě 2019, 15:45

Ahoj lidi,
v pozůstalosti jsem nalezl několik ks, některé mají červený proužek. Jsem totální laik, pls poraďte, co s tím :-)
Thx

PS. připojit obrázek se nepovedlo, Příloha - Přidat soubory se nahraje ale současně vyskočí "Omlouváme se, bylo dosaženo max. velikosti příloh." Soubor má 82kB ...
/Google Chrome,v. 74.0.3729.169 (Oficiální sestavení) (64bitový)/



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#2 » čtv 30. kvě 2019, 16:03

dle zákona bys to měl oznámit na policii - zákon o zbraních je tu na webu, nebudu to sem kopírovat.



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#3 » čtv 30. kvě 2019, 16:03

teda předpokládám, že nemáš ZP

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#4 » čtv 30. kvě 2019, 16:50

Ak chceš určiť aké je to strelivo, odfoť to a nahraj niekde inde, napríklad na google drive a sem len pošli odkaz.

Ak nemáš ZP tak presne ako píše tatra, mal by si to bezodkladne oznámiť polícii a oni už povedia čo ďalej. Ak uvažuješ akú to má hodnotu, tak jeden priemerný patrón (brokový náboj, ak rozumiem) stojí tak okolo 10 Kč. Ak sú nejaké prémiové môže to byť samozrejme aj násobne viac... alebo ak sú veľmi staré môžu mať zberateľskú hodnotu. Opäť však odkazujem na políciu ak nie si držiteľom ZP.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#5 » čtv 30. kvě 2019, 17:06

Tazatel :
A) podle zákona vzít a jít odevzdat na policii.
b) držitel zbrojního průkazu to od tebe může vzít nebo koupit. Nemusíš nikam chodit. Napište město, kde by k převzetí mohlo dojít.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#6 » pát 31. kvě 2019, 13:19

Jo - a pokud nemáš ZP a nenahlásíš to policii, tak to má taky hodnotu - třeba 4 roky za nedovolené ozbrojování atd....



Sody
Příspěvky: 316

Příspěvek#7 » sob 1. čer 2019, 11:25

Já bych to zase tak nedramatizoval, byla řeč o několika kusech...

"Kdo bez povolení vyrobí, sobě nebo jinému opatří nebo přechovává střelnou zbraň nebo její hlavní části nebo díly nebo ve větším množství střelivo nebo zakázaný doplněk zbraně, bude potrestán..." 



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#8 » pon 19. srp 2019, 15:10

Zdravím Vás. Našel jsem po dědovi krabičku expanzí do (asi) vz58. Je jich 131 kusů. Jsou tutově 30let staré, protože si vzpomínám, že mi je ukazoval, když mi bylo 14let. Je na nich b x n a teď nevím jestli 68 nebo 89. Dá se toho nějak rozumně zbavit? Mě to k ničemu není, jako památku na něj mám jiné věci. Dík.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#9 » pon 19. srp 2019, 17:28

JJ slepejch má doma spousta lidi po "predcich". Buď to ofiko odevzdáš na policii, nebo se stav na nějaké strelnici. Možná si to někdo "pro zasvinění kveru" vezme. :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů