Střelivo do plynovky Walther 9mm PA PV 120mg

Uživatelský avatar
Sifilis
Příspěvky: 6

Příspěvek#1 » pát 23. bře 2012, 06:51

Dobrý den,

chci se zeptat jak je to se střelivem do plynovky a zda se dopouštím trestného činu tím že bych dovezl střelivo např. ze Slovenska.
Jde mi o to že bych chtěl pepřové nábojé s větším obsahem účinné látky Walther 9mm PA PV 120mg např. tyto

Kód: Vybrat vše

http://www.armpek.sk/naboj-plynovy-walther-9mm-pa-pv-120mg
protože vím že u nás je vyhláškou omezéné toto množství látky na max. 50mg technického pepře a sehnat jde maximálně 45mg,kdežto na Slovensku mají 120mg technického pepře.
Děkuji za odpověď.



E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#2 » pát 23. bře 2012, 10:02

Podle http://zbranekvalitne.cz/legislativa/370-2002 §2 odst. 5 nejde o dovolene vyrobni provedeni streliva. Coz znamena, ze podle http://zbranekvalitne.cz/legislativa/119-2002#p4 §4 odst b) 3. jde o strelivo kategorie A (zakazane).

Aby to byl tresny cin, muselo by to byt ve vetsim mnozstvi (ovsem neni receno, co to znamena)
zákon č. 140/1961 Sb.:
§ 279 - Nedovolené ozbrojování
(1) Kdo bez povolení vyrobí, sobě nebo jinému opatří nebo přechovává ... nebo ve větším množství střelivo ... bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty.

Jinak je to prestupek se sazbou do 50kKc

Uživatelský avatar
Sifilis
Příspěvky: 6

Příspěvek#3 » pát 23. bře 2012, 16:58

Děkuji za bezvadnou odpověď. Myslel jsem si že to bude mít co do činění s dovoleným výrobním provedením,ale myslet znamená "h**no" vědět. Děkuji ještě jednou. ;)

Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 420

Příspěvek#4 » pon 26. bře 2012, 13:20

Asi takto: Když to máš napáskované v zásobníku a vypráskáš zásobník do útočícícho... jak Ti kdokoli dokáže, kolik miligramů měla Tvoje nábojka? Jelikož zbraň musíš nosit skrytě tak žádná náhodná prohlídka nehrozí.



E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#5 » pon 26. bře 2012, 13:31

Neni to treba nejak poznat? Barva na nabojnici nebo tak neco? Dokud se nic nestane, tak "muzes" vzasade nosit i vybusne strelivo...

Ale tak me napadlo, touhle peprovou strelou je treba trefit oblicej nebo kamkoliv a ono se to nejak rozsiri vzduchem?

Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 420

Příspěvek#6 » pon 26. bře 2012, 13:42

No, u ostrého střeliva to poznáš podle účinku na cíli+ najde se střela/zbytky střely, u plynovky ne.
U každé plynovky je třeba trefit obličej aby to mělo kýžený účinek, je jasné, že část se rozptýlí ale to jen znepříjemní život, rozhodně nedonutí přerušit útok.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#7 » úte 27. bře 2012, 10:39

"U každé plynovky je třeba trefit obličej aby to mělo kýžený účinek, je jasné, že část se rozptýlí ale to jen znepříjemní život, rozhodně nedonutí přerušit útok."

Osobně jsem viděl video na YouTube, kde simulovali útok nože proti plynovce. Nebylo to náhodně natočené video, ale o pokus s umělým nožem. Obránce se bránil plynovkou zn. Zoraki (ty videa na YouTube byly věnovány této konkrétní plynovce, resp. značce). Útočník se rozběhl se proti muži s plynovkou ze vzdálenosti cca 3 metry, který po něm několikrát vystřelil na hlavu. Po cca 1,5-2 metrech útočník nas..ně zahodil nůž a se slovy "ku..a!" (jednalo se patrně o polské video) se chytil za hlavu a jediné co ho zajímalo bylo jak dostat ten slzák z očí, nosu a pusy :lol:
Hodil bych zde odkaz (měl jsem ho v "oblíbených" záložkách), ale bohužel majitel ho již odstranil (pro tyto případy jsem si poté pořídil program na stahování YouTube videí do PC :lol: ).
Jinak byl jasně vidět ten oblak slzáku. Celé video trvalo cca 30-45 vteřin, ale bylo docela zajímavé. Viděl jsem už spoustu videí, ale tohle jsem rozhodně za "fejk" nepovažoval.

Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 420

Příspěvek#8 » úte 27. bře 2012, 11:12

Jj, tohle video jsem viděl, točili to snad i češi. Však v tom videu schytal nějaké 2-3 rány přímo zblízka do obličeje bez brýlí, to už může být i nebezpečné, nablízko se už zařezávají pod kůži nevypařené krystalky účinné látky a to je pak labůžo.

Uživatelský avatar
Sifilis
Příspěvky: 6

Příspěvek#9 » stř 28. bře 2012, 16:18

Artifex píše:Asi takto: Když to máš napáskované v zásobníku a vypráskáš zásobník do útočícícho... jak Ti kdokoli dokáže, kolik miligramů měla Tvoje nábojka? Jelikož zbraň musíš nosit skrytě tak žádná náhodná prohlídka nehrozí.



Jasně chápu že když to mám napáskované a vytřískám to do vzduchu tak se asi bude těžko dokazovat kolik tam toho bylo. A chlubit se rozhodně nehodlám co tam mám či nemám napáskované.
Má otázka spíš směřovala jinam.
Potřebuji něco rozumného pro ženskou do kabelky a právě uvažuju o Zoraki. ;)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů