Nákup střeliva na ZP Sk A/E



Borgi
Příspěvky: 2

Příspěvek#1 » stř 1. srp 2018, 20:34

Zdravím,

Chtěl bych se zeptat jak je to s nákupem střeliva na ZP Sk. A/E.
Právě čekám na vyhotovení ZP a ještě než si pořídím vlastní zbraň, chtěl bych si jít zastřílet na střelnici z vypůjčené. Pochopitelně až ZP dostanu.
Na konkrétní střelnici je ale předražené střelivo např. 22LR = 3kč/kus, takže bych si chtěl střelivo koupit zvlášť jinde. Je to možné pouze na A/E bez průkazu zbraně?

A v případě že ano, jak prodejce ověří nákup "nejmenšího spotřebitelského balení"? V ten den kdy příjdu mi prodá pouze jednu krabičku?
A co když příjdu druhý den, že chci další? To že jsem krabičku z předešlého dne ne/vystřílel přece nemá jak ověřit?

Díky.

Uživatelský avatar
Shirako
Příspěvky: 212

Příspěvek#2 » stř 1. srp 2018, 20:46

Hlavně než začneš nakupovat, tak si ověřte, že na té oné střelnici dovolují střílet vlastními náboji při půjčení zbraně. Na spoustě střelnic ti to nedovolí.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#3 » stř 1. srp 2018, 21:10

Borgi píše:takže bych si chtěl střelivo koupit zvlášť jinde. Je to možné pouze na A/E bez průkazu zbraně?

A v případě že ano, jak prodejce ověří nákup "nejmenšího spotřebitelského balení"? V ten den kdy příjdu mi prodá pouze jednu krabičku?
A co když příjdu druhý den, že chci další? To že jsem krabičku z předešlého dne ne/vystřílel přece nemá jak ověřit?.

Prodejci je po tom kulovy, jesti si koupis krabicku nebo sto krabicek. Ukazes platnej zbrojak a hotovo.

Uživatelský avatar
Shirako
Příspěvky: 212

Příspěvek#4 » stř 1. srp 2018, 21:13

antonspelec píše:
Borgi píše:takže bych si chtěl střelivo koupit zvlášť jinde. Je to možné pouze na A/E bez průkazu zbraně?

A v případě že ano, jak prodejce ověří nákup "nejmenšího spotřebitelského balení"? V ten den kdy příjdu mi prodá pouze jednu krabičku?
A co když příjdu druhý den, že chci další? To že jsem krabičku z předešlého dne ne/vystřílel přece nemá jak ověřit?.

Prodejci je po tom kulovy, jesti si koupis krabicku nebo sto krabicek. Ukazes platnej zbrojak a hotovo.


No tím bych si právě nebyl tak jistý. Má Ačko. Na to si může koupit nejmenší možné množství. A Ečko, kde si můžeš nakupovat náboje pouze do zbraně ke které má PZ (nabývat do vlastnictví střelivo nebo jednotlivé díly nábojů pouze do zbraně, kterou je oprávněn držet, a to po předložení průkazu zbraně)



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#5 » stř 1. srp 2018, 21:38

Aha, tak to se omlouvam, ja cetl, ze ma A, B, E...sorryjako. To bude tim horkem :-(

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#6 » stř 1. srp 2018, 21:56

Borgi píše:Zdravím,

Chtěl bych se zeptat jak je to s nákupem střeliva na ZP Sk. A/E.
Právě čekám na vyhotovení ZP a ještě než si pořídím vlastní zbraň, chtěl bych si jít zastřílet na střelnici z vypůjčené. Pochopitelně až ZP dostanu.
Na konkrétní střelnici je ale předražené střelivo např. 22LR = 3kč/kus, takže bych si chtěl střelivo koupit zvlášť jinde. Je to možné pouze na A/E bez průkazu zbraně?

A v případě že ano, jak prodejce ověří nákup "nejmenšího spotřebitelského balení"? V ten den kdy příjdu mi prodá pouze jednu krabičku?
A co když příjdu druhý den, že chci další? To že jsem krabičku z předešlého dne ne/vystřílel přece nemá jak ověřit?

Díky.

díky oprávnění ZP sk. A můžete držet množství nejmenšího dostupného balení požadovaného náboje dle zákona .

Si myslím, že pokud má nějaký výrobce střeliva nejmenší balení svého modelu XY 500 ks a koupí, je to pořád OK dle zákona.
Dále asi se stane, že pokud 3x koupíte 500 ks, nic se nestane a nikomu to nebude vadit, ale z čistě pohledu zákona to je špatně. Pokud ale během toho vás třeba vykradou nebo se vám stane jiná málopravděpodobná věc a policie zjistí, že jste měl 3 krabičky a ne jen jednu, bude to porušení zákona (trest si nepamatuju). Myslím, že jsem to podal prakticky.

zákon to popisuje věcněa prakticky a nemáte tolik svázané ruce:

Kód: Vybrat vše

b) nabývat do vlastnictví a držet, popřípadě nosit střelivo do zbraně kategorie A, B nebo C, nejvíce však 3 kusy téhož druhu, ráže, značky a výrobního provedení, anebo 1 nejmenší spotřebitelské balení.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#7 » čtv 2. srp 2018, 04:59

Panove. Muzete necitovat dlouhy texty? Je jasny na co reagujete a citovat primo predchozi je proti pravidlum! Shirako pozor na to.

Jinak je to presne jak napsal Audis. Na druhou stranu to nekteri prodejci moc neresi a mozna vam vic baleni prodaji. Navic u sypanych byva 500ks a to by mohlo stacit ne? :)

Btw: tady vidite prakticky dopad nespravneho rozhodnuti udelat si jen A/E.



machoh
Příspěvky: 114

Příspěvek#8 » čtv 2. srp 2018, 16:14

Borgi píše:...
Na konkrétní střelnici je ale předražené střelivo např. 22LR = 3kč/kus, takže bych si chtěl střelivo koupit zvlášť jinde...


Pozor na to, že na väčšine strelníc je dovolené z požičaných zbraní strieľať iba strelivom nakúpeným na mieste! Osobne to neplánujem skúšať, ale predpokladám, že správca dotknutej strelnice nebude s týmto nápadom nadšene súhlasiť...

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#9 » čtv 2. srp 2018, 17:57

To už přeci psal Shirako v 2 příspěvku. :(



machoh
Příspěvky: 114

Příspěvek#10 » čtv 2. srp 2018, 20:23

Pravda, nerozumiem prečo mi to ušlo. Ospravedlňujem sa za duplicitu.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#11 » pát 3. srp 2018, 06:31

Asi vedro. :) Taky mate takový peklo jako my? Asi se mi nechce vylejzat z baraku a to prave potrebuju zajet pro střelivo do Teplic.



machoh
Příspěvky: 114

Příspěvek#12 » ned 5. srp 2018, 21:02

Aktuálne stiedam južné čechy a južné slovensko - peklo je všade :( . Ale to už sme OT.

Uživatelský avatar
Shirako
Příspěvky: 212

Příspěvek#13 » pon 6. srp 2018, 08:24

Tak já, abych nezakládal nové téma, tak se také ještě zeptám. Jsem Ečkař, pouze.
Kupuji zbraň, přijdu s nákupním povolením do obchodu, zbraň koupím a chci si rovnou i koupit náboje do té zbraně. Můžu je zakoupit, nebo musím počkat až na PZ?

EDIT: Omlouvám se, už jsem si odpověděl sám.... Kdyžtak prosím adminy o smazání mého příspěvku jako celého... Pardon

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#14 » pon 6. srp 2018, 10:34

Shirako: spravne by ti naboje meli prodat az po predlozeni prukazu zbrane.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#15 » pon 6. srp 2018, 11:25

Jsem pouze E. Zatím nikdy a nikde nechtěli při nákupu střeliva PZ, i když ho mám vždy s sebou, abych nemusel případně chodit nakupovat 2X. Jednou se mi stalo, že mi nechtěli prodat S&B 22 LR s dutinkou a tvrdili, že jsou jenom pro myslivce. Když jsem po vydání ZP kupoval první zbraň (G19), hned při koupi se mě zeptali, jestli k pistoli nechci i náboje, že mají dobrou cenu v akci.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů