Kde nesmím nosit?

Co jinam nepatří...


Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#61 » pát 19. lis 2021, 16:14

Skagerak. Sice sem slovak ale ziju v cr leta takze bavime se o CR. Mam Ceskej zbrojak, prukaz zbrane a zbran.

To jestli to bol spravny postup policie v tom pripade hore s kupovanim pejska nevim. Resim jenom to ze kdyz ji u sebe mam a pridu na misto kde ji opravdu ale opravdu mit nesmim (soud, policie) tak na to upozornim, predlozim doklady a slusne jednam. Na soude sem treba nebol. Ale kdyz pudu jednou na sud budu mit u sebe zbran. Slusne reknu ze ji mam (nepudu s ni dal) a pak uz prislusnici sudne straze ucini patricne kroky, pozadaji mne abych ji odevzdal a podobne. K tom tam jsou. A s tim souhlasim.
Neporusim tym nijak zakon.
Kdyz budu ze soudu odchadzet tak mi ji vrati, nevidim problem. Ale mozna kdyz pudu k autu na ze soudu tak mi ta zbran zachrani zivot, nebo me zene. Vy nevite co se muze stat. Mame opravneni ji nosit tak ji nosime. Take nejake podujeti kde je vic nez predepsany pocet lidi. A kde je vatsi pravdepdbnost ze stretnem nejakeho kriminalnika? V bile na nakupe nebo prave na ulicnom podujati (nebo pochode, sprievode atd) kde spis si skupinka mladiku rekne "hele dem po nem, zasel za roh se vychcat"... atd atd.
Co sem si vsim jsou dve typi nositelu.
1. Nosim lebo mam k tomu opravneni
2. Nosim protoze je to muj sebeobranni prostredek kdyby neco...

Letec 12. Promin asi ostravu ano. Nechci to tady rozebirat.

Noseni mi neobmedzi ani zakon, to mi ju musi vzit. Proste je to moje soucast jako kdyz mam u sebe mobil. Zaroven ale respektuju ze na nekterych mistech je potreba vykonat oznamovaci cinnost "mam u sebe strelnou zbran". Sudy, policie (snad mne asi nic nenapada jine).

Ten ram na policii nebo soude je tam proto aby sem se nesnazil vniknout se strelnou zbrani cez tu hranici (ram) kde uz to muze byt povazovane za nejaky mozna vic nez jen prestupek , mozna trestni cin) ale kdyz je na to upozornim tak tydle mista jsou vybavene odkladacimi schrankami, trezormi na uskladnenie zbrane. ( pak mi ji vrati)

Okej krutime se dokola. Proste kazdy na na to svoj nazor. Kazdy at nosi jak chce. Ale kdyz nosim na sebeobranu tak potencialne jenom doma sem v obyvaku v bezpeci (vsude jinde je ta zbran vhodna a opodstatnena, ak ji nosim na sebeobranu)


Cuuus at sa dari.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#62 » pát 19. lis 2021, 16:27

Soudy, ministerstva, veznice ...

Tady podotknu, (I kdyz mnozi uz vedi), ze od ledna musi ver. Instituca (soudy atd...) ktere neumoznuji vstup se zbrani zbran ulozit. Do te doby to bylo jak kde jak kdy, ale rozhodne ne samozrejmost, takze pro "pravidelne nosice" rozhodne dobra zprava ....

s tim postupem, ze odevzdam zbran bez kontroly a pak ji bez kontroly prevezmu jsem se take setkal (chtel to tak prislusnik po mne ale navzdory jeho pozadavku jsem kontrolu provedl). Tento pozadovany postup by se dal v podstate povazovat za prestupek.... (kdyby se chtelo)



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#63 » pát 19. lis 2021, 18:25

Skagerak
Jaks to prosimte myslel s tym prestupkem? Ze prestupek je to kdyz odevzdam zbran v pouzdre bez jejiho vybiti? Nebo spis naopak ze ji vybiji na policejni stanici?

A dalsi vec kdyz chces vybit zbran tak ji musis vyndat z pouzdra a ucinit patricne kroky, ale vyndal si ji z pouzdra. To pre policiu (na policajne stanici) nebo soude je vic rizikove nez to ze vyndas zbran zaseknutou v pouzdre s celym pouzdrem bez toho aby si na ni jakkoliv sahal. Tj straznik se tak nema duvod citit v ohrozeni.
Naproti tomu kdyz ji chytis a vybijes tj. Kratkou dobu mas v rukach nabitou zbran a si pro straznika vic hrozbou.

Okrem toho samotne vybijeni. Rekneme si, ze ne kazdy dela vybijeni nekolik tisic krat za rok. Jak ten straznik vy ze zrovna dneska neni tvoj prvni den ze si se rozhod ze si ji vemes a ze teda s tym vybijenim nemas az takovou skusenst. Muze dojit k nehode a podobne ( hoc nechtiac).
Takze zeptam se jeste jednou.
Neni pro straznika bezpecnejsi kdyz vyndas cele puzdro se zbrani s tym ze on te cely cas sleduje a vubec se zbrane nechytas?. Pripadne si ji vybije prislusnik straze kdyz mu ji v tom pouzdre odevzdas za tve pritomnosti?

Rozumis co myslim? Jaky je v tom rozdil?



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#64 » pát 19. lis 2021, 18:46

Nejde mi prihl. na pc tak strucne,...

Nemyslim ze realne v tom nekdo bude prestupek spatrovat, ale kdyby se chtelo tak v tom ze nezkontrolujes radne zbran...

To ze prislusnici mivaji problem vim a je to podobna logika jako nedelat ranu jistoty aby to nevystrelilo, kdyz s tim nemanipuluji tak to preci nevystreli ....
(Jo a btw na soudy a pod chodim a pouzdro nemivam)

Dalsi vec -a to bude znit trochu arogantne asi, ale na zkouskach na zp potkavam prisl. oz. slozek, a stran manipulace a strelby vetsinou nepatri k top...,
a nevidim duvod se od takovych nechat moc poucovat stranan manipulace... (jasne muzem,rict jejich barak jejich pravidla ale...)



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#65 » pát 19. lis 2021, 21:26

Skagerak, Jasne. To vybiti zbrane a manipulace to ze ma nekdo zbrojak neznamena ze dela dobre nebo ze to vie. Je to jak kdyz nekdo dostane ridicak a mysli si ze je ridic.

Ja kdyz sem dostal zbrojak a sel sem s pistoli na strelnici. Rekl sem na rovinu spravxovim ze sem cerstvy drzitel a prvykrat sem na strelnici sam. Ze at mne vic hlida a kdyz uvidi ze delam neco spatne at mne hned upozorni. Nepotreboval sem frajerovat ze sem borec. Spis naopak. Pokorne som k tomu pristupoval a bol som pripravenej ( a stale jsem) ucit se.... kdyz se vratim k tomu pribehu... tak Spravce strelnice nerek ani muk a nijak mne neupozornil, takze sem to delal spravne zrejme.

Mam jeste dotaz jeden asi docela podstatny. Kdyz nosis v komore a vybijis zbran pri vstupe do statny instituce aby si moch odevzdat pistoli do uschovy, tak zaver stahnes razantne a nechas naboj z komory vyskocit na zem a pak ho zvednes? Protoze naklonit si vyhozne okenko do ruky ja treba nedelam. Slisel sem jedno varovani ktere mi pride celkem logicke a vzal sem si ho za sve a to ze muzes uderit na zapalku kdyz se ti naboj zasekne ve vyhoznim okenku. A zase druha alternativa stahnout prudce zaver a natahnout se po naboji je sice frajerina ale je to prudka manipulace se zbrani pri jeho chytani a teda se to nemusi prislusnikum moc libit.
Takze klasika naboj na zem a pak zvednes? Nebo jak to delas?

Stejne si myslim ze nejlip je odevzdani zbrane v pouzdre bez vybijeni ale abych mnel nejake info kdyby neco...



Xaw
Příspěvky: 112

Příspěvek#66 » sob 20. lis 2021, 02:01

Udeřit na zápalku? Čím když máš vystavený závěr v zadní poloze? Bude to asi tak nebezpečné, jako když ti to spadne na zem.



jjoozziinn
Příspěvky: 172

Příspěvek#67 » sob 20. lis 2021, 11:15

Já si vybiju v autě, abych tam pak takhle neblbnul.



lukowicz
Příspěvky: 50

Příspěvek#68 » pát 26. lis 2021, 22:14

K té služebně PČR. Byl jsem donést SD kartu se záznamem z kamery a vyšetřovatel při sepisování protokolu zjistil že mám zbroják. Jen se mě zeptal jestli mám u sebe , já že jo a víc to neřešil. Je pravda že kdyby se mne nezeptal tak bych si na ni nevzpomněl.



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#69 » pát 26. lis 2021, 22:43

K tomu vybijeni, v pardubicich u soudu me poslali pryc at si nejdriv vybiju nekde. V Lounech jsem si taky sel vybit do auta. V Brne na to maj mistnost se zamykatelnyma schrankama vcetne vybijeciho zarizeni.
Coz by asi tak bylo vhodny vsude. Preci jen pokud clovek nosi jen nekdy tak soud je zrovna misto kam si to zrovna brat bude.



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#70 » pát 26. lis 2021, 23:13

Eagg píše:Skagerak
Jaks to prosimte myslel s tym prestupkem? Ze prestupek je to kdyz odevzdam zbran v pouzdre bez jejiho vybiti? Nebo spis naopak ze ji vybiji na policejni stanici?


Když odevzdám policajtovi nevybitou zbraň do úschovy, tak by to lehce mohl být přestupek, protože:

§ 58
(2) Držené zbraně kategorie A, A-I, B nebo C uschované, uložené nebo uskladněné (dále jen "přechovávané zbraně")

(6) Přechovávaná zbraň musí být v nenabitém stavu, to znamená, že zbraň není nabita náboji v zásobníku, nábojové schránce, nábojové komoře hlavně nebo v nábojových komorách válce revolveru.


Policajt by teoreticky mohl zbraň vybít, ale kdyby nechtěl, tak proč by to měl sám dělat, manipulovat s cizí zbraní?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: FiBe, ls a 14 hostů