Ideální zbraň na sebeobranu/vaše názory?

Co jinam nepatří...


Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#511 » pát 30. zář 2022, 10:32

Proč vůbec vlastně nosit zbraň, že jo? :)



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#512 » pát 30. zář 2022, 15:06

Tak tady jsme už kousek dál. Řešíme, jakou nosit...



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#513 » pon 3. říj 2022, 08:31

Jelikoz mi pise SZ dost lidi, jak je mozne se zranit pri strelbe revolverem, tak at nepisu kazdemu zvlast.
Staci drzet revolver jako pistoli s palci za sebou. Palec slabe ruky se tak dostane pod valcem za jeho okraj, kde zeshora foukaji plyny z mezery mezi valcem a hlavni.
Tady je prikladne ukazane, ze od 357 nahoru uz to neni sranda(ac na videu nacpali veci primo k mezere):
https://youtu.be/h96YwwLoaCk

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#514 » pon 3. říj 2022, 08:58

Dík za odkaz. Lepší jedno dobré video, než stránka hádek a vysvětlování. :)

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#515 » pon 3. říj 2022, 09:26

paza píše:...., ale někdy mi chyběla možnost třeba v létě si vyjít jen tak hodně nalehko a moci mít zbraň jen v kapse kalhot a to připravenou ke střelbě, to s revolverkem jde, s malou pistolí jen tak v kapse, nataženou a s nábojem v komoře, ani náhodou. To je, řekl bych právě jedna ze zásadních výhod revolveru, pomineme-li spoustu dalších výhod, jako třeba lehké řešení problému s vadným nábojem...
Já malé pistole nezavrhuji, ale zdá se mi dobré mít i něco jiného...


Ale náhody přece jen existují. (nejen) já takovou vlastním. Malinká, bez hran, placatá, do kapsy se hodící a na nošení s nábojem v komoře ideální, nehrozí u ní výstřel jen při namáčknutí spouště. Jen ten náboj není výkonný, ale ..... (zde už by to bylo na jinou diskuzi, do které se nechci pouštět).
Pro samotné nošení s nábojem v komoře je ideální, ale jakmile by mělo dojít k výstřelu z kapsy, popíšu situace, kdy je to naprosto nevhodné a kdy by to možné bylo:

Tvoje reakce (paza) mě donutila (samotného mě to delší dobu zajímalo) vyzkoušet z praktické stránky, jaké by to bylo mít takovou zbraň v kapse a zkusit si vystřelit. Zničit starší kalhoty na střelnici by nebyl problém, ale již domácí "zkouška na sucho" dopadla tak, že pro nošení a výstřel v přední kapse u kalhot se ani taková pistolka (a podle mě ani "revolverek") nehodí. Když jsem pro pistolku sáhl do kapsy a sevřel v ruce, tak abych s ní prvním výstřelem byl schopen zasáhnout útočníka, zjistil jsem, že s bídou bych ho byl schopen zasáhnout maximálně do oblasti kolen, ale spíše do holeně. Největší pravděpodobnost zásahu při okamžitém výstřelu by však byly moje nohy. Ony přední kapsy u kalhot nejsou velikostně a střihově uzpůsobeny pro ruku a v ní drženou zbraň namířenou dopředu. Vyzkoušeno jak na džínách (i přesto, že mám vzhledem ke své postavě, radši volnější oblečení), tak i na plátěných kalhotách.
Takže závěr pro praktické nošení a výstřel zbraně v přední kapse u kalhot - nevhodné, hrozí zde velké riziko sebepoškození. Z důvodu omezeného prostoru navíc u pistole samozřejmě nedojde ke správné funkci závěru a podání druhého náboje. Malý revolver na tom bude úplně stejně (co se týče držení a hrubého namíření dopředu). V tomto případě totiž nerozhoduje ani tak šířka zbraně, ale spíš délka. Kapsa u kalhot (jakákoliv kapsa) se hodí jen pro nouzové nošení a nic jiného.

Co se týče předních venkovních kapes v bundě, zde už je situace pro "hrubé míření" daleko příznivější. Už při vložení ruky do kapsy při úchytu zbraně ruka směřuje dopředu. Ale vzhledem k nulovému počtu bund, se kterými bych mohl učinit pokusy jsem praktickou část neprovedl..... Zatím.

P.S. praktická část ("na sucho") provedena s pistolí CZ 92 (6,35 Br.)
Další nevyřešenou otázkou je možné popálení od výstřelových splodin. Ale do toho se pouštět nebudu, zde je to jen a jen o teorii a spekulacích, protože předpokládám, že tu není nikdo, kdo si ze zbraně v kapse vystřelil.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 987

Příspěvek#516 » pon 3. říj 2022, 10:46

Tak nákupko podáno, revolver objednán a rezervován u prodejce, takže pohoda...

Nechtěl jsem už ani reagovat, už se to tady z věcné roviny dostalo do oblasti invektiv, to nošení v kapse kalhot/bundy není nic vyjímečného, je to ve spoustě videí, jedno je třeba zde https://www.youtube.com/watch?v=nCq7LJgbvCA, hned začátek a pak třeba v 10:48, v jiném vytahuje revolver z kapsy bundy a vše bez problému.

Snad ještě poslední maličkost, Sarkafarka.Loupeznik mi napsal:

Sarkafarka.Loupeznik píše:Tak nevěřit sám sobě a svým schopnostem a nenosit nadrcnutou pistoli v kydexu, se ještě pochopit dá, ale vyměnit to za revolver jen tak hozenej do kapsy, to už je fakt úlet a spíš bych místo nákupu zvážil prodej všeho a odevzdání ZP. Prospěješ tím nejen sobě, ale i okolí.


Sarkafarka.Loupeznik píše:To Paza: Budu doufat že až se tvé dotčené ego párkrát nadechne, dojde mu jakou vymyslelo pitomost a idea nošení zbraně na volno po kapsách zůstane jen pouhou pomíjivou záležitostí. Už kvůli nám ostatním, když ti nejde o vlastní zdraví.


To Sarkafarka.Loupeznik: já mám své ego docela v pohodě, ale spíše bys měl řešit své zbytnělé ego ty, posuzovat, kdo by měl své zbraně prodat a vrátit ZP, tak to je docela nehorázné, lidé, takto nad ostatní povýšení a namyšlení, jsou dosti nebezpeční a v krizových situacích nevyzpytatelní, ale ony by to psychotesty měly snad odhalit... :?

Tak ještě jednou díky za věcné rady a podněty !!! :P

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#517 » pon 3. říj 2022, 11:06

A který revolver to tedy nakonec vyhrál :)



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#518 » pon 3. říj 2022, 12:30

To paza: Takže ego se evidentně nevydýchalo a přidalo tedy další invektivy do debaty. Tak abych to ukončil, není to můj nápad nosit zbraně co nejbezpečněji, ale i mnoha dalších lidí, kteří toho mají nastříleno víc než celé toto forum dohromady, včetně tebou zmiňovaného Hickoka, který má i ve svých videích kapesní holstery jak na pistoli, tak revolver. Zkrátka upozornit na nebezpečné a životohrožující chování není otázka namyšlenosti, ale spíš zodpovědnosti. Takže pokud své špatné myšlenky neumíš korigovat sám, nebo ti to neřeknou doma, dozvíš se to ode mne. Nejde totiž jen o tebe a tvůj život, ačkoli i kvůli tobě jsem ti to psal. Jsem už takový filantrop. Ale už se s tebou nebudu dál dohadovat v rovině osobní, fakta jsem ti sdělil.
Btw. Šlo to i po SZ, pokud by to pohodové ego nechtělo domnělou veřejnou hygienu, že?

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#519 » pon 3. říj 2022, 13:40

Je na vysvětlenou - nereaguji na nějaké spory, pouze na podnět o možném praktickém použití zbraně při nošení v kapse ;)

paza píše:... to nošení v kapse kalhot/bundy není nic vyjímečného, je to ve spoustě videí, jedno je třeba zde https://www.youtube.com/watch?v=nCq7LJgbvCA, hned začátek a pak třeba v 10:48, v jiném vytahuje revolver z kapsy bundy a vše bez problému.
...

Chtěl jsem jen popsat praktickou stránku skrytého nošení a střelby (u pistolí v podstatě jen první výstřel), kterou jsem testoval sám na sobě, avšak výsledky by se daly vztáhnout na kohokoliv jiného. Nošení zbraně v kapse samozřejmě není nic vyjímečného a také nic novodobého. Jen mne zajímalo, zda-li by bylo možno se bránit se zbraní v kapse. Podle mých testů jen a pouze pokud je zbraň v bundě. Zde by však mohl být problematický druhý a případně následující výstřel. S kalhotami to podle mě nejde (bavím se o klasických, nikoliv taktických či jinak upravených kalhotech). Co se týče jen samotného nošení, v kapsách jak u kalhot tak i bundy lze jinak nosit skoro cokoliv.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 987

Příspěvek#520 » pon 3. říj 2022, 13:46

Sarkafarka.Loupeznik píše:To paza: Takže ego se evidentně nevydýchalo a přidalo tedy další invektivy do debaty. Tak abych to ukončil, není to můj nápad nosit zbraně co nejbezpečněji, ale i mnoha dalších lidí, kteří toho mají nastříleno víc než celé toto forum dohromady, včetně tebou zmiňovaného Hickoka, který má i ve svých videích kapesní holstery jak na pistoli, tak revolver. Zkrátka upozornit na nebezpečné a životohrožující chování není otázka namyšlenosti, ale spíš zodpovědnosti. Takže pokud své špatné myšlenky neumíš korigovat sám, nebo ti to neřeknou doma, dozvíš se to ode mne. Nejde totiž jen o tebe a tvůj život, ačkoli i kvůli tobě jsem ti to psal. Jsem už takový filantrop. Ale už se s tebou nebudu dál dohadovat v rovině osobní, fakta jsem ti sdělil.
Btw. Šlo to i po SZ, pokud by to pohodové ego nechtělo domnělou veřejnou hygienu, že?


Ty jsi legrační človíček :lol:

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 987

Příspěvek#521 » pon 3. říj 2022, 13:53

Jo skončil jsem u S&W 642...

Uživatelský avatar
Dominika
Příspěvky: 67

Příspěvek#522 » pon 3. říj 2022, 14:41

Nevím zda si zrovna s tímle udělal dobře ... Brzo se ho zbavíš.



Jirkaa
Příspěvky: 8

Příspěvek#523 » pon 3. říj 2022, 14:44

Pánové, co některé momenty téhle veselé diskuse upřesnit tím, že se taky zmíní kapesní pouzdro, ve kterém zbraň pohodlně spočívá, nesviní se od smetí a spoušť je chráněná. V tlusté bundě, kde by zbraň na opasku byla jaksi pohřbená pod mnoha vrstvami oblečení nevidím moc jinou možnost. Taky se nemusí střílet z kapsy, ale zbraň vytáhnout ...



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#524 » pon 3. říj 2022, 15:27

Jirko, to tu už zmíněno je... Jen to poněkud... zapadlo... A ne jen kapesní pouzdra.



Jirkaa
Příspěvky: 8

Příspěvek#525 » pon 3. říj 2022, 16:46

Jasně, máš pravdu. Já si jen pod vlivem diskuse představoval, jak nějakej amík střílí ze snub-nose revolveru v kotníkovém pouzdře bez toho, že by ho vytáhl...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů