Ideální zbraň na sebeobranu/vaše názory?

Co jinam nepatří...


Jarda.Jezek
Příspěvky: 863

Příspěvek#526 » pon 3. říj 2022, 18:05

... Tak to by byla takzvaná kotníková střelba, kterou na rozdíl od střelby kolenní jsem zatím v žádné odborné literatuře popsanou neviděl.

Uživatelský avatar
Jarda K
Příspěvky: 185

Příspěvek#527 » úte 4. říj 2022, 07:21

".... Svůj revolver nosím proklatě nízko, pravil Žlutý Robert, a sáhl do polobotky. ...."



king
Příspěvky: 93
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#528 » stř 5. říj 2022, 09:27

Revolver ma porad svoje prednosti. Na jednu se ale nekdy zapomina a to je funkcnost pri jakemkoliv strelivu - ano narazim na moji laboraci, o ktere jsem tu uz psal: strela .357 Wadcutter 148 Grain (v mem pripade Ares), laborovano na maximum, na delku valce. Ucinek jak JHP. Nema dutinku, takze se "nezalepi" treba oblecenim. Je to olovo, neklouze snadno z hlav prasatek jako JHP/FMJ (pry vyzkouseno ;) ). Strela levna - trenuji s tim co nosim.

V .357 Mag 6" energie asi 1000J a strela se hezky deformuje v gelu. V .38 Special 2" (+P) ca 450J, funguje v gelu dobre i pri nizkych rychlostech (ta plocha klade fakt odpor). Nicmene neni to pro kazdeho a zene bych to nedoporucoval. Ja to mam ted tak, ze do lesa revolver a do mesta nejakou mini pistoli v 9 luger.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#529 » stř 5. říj 2022, 18:28

Možnost nosit velmi výkonné náboje je skutečně velkou výhodou revolveru, ale i tam se v USA na medvědy vede stejná diskuse jako u zbraní do města. Je lepší 6x .44 magnum v revolveru se špatnou spouští, který strašně kope a člověk s ním obvykle ani nemá moc natrénováno? Nebo je lepší glock 10 mm který má velkou kapacitu, pohodlnou rychlou střelbu a člověk je na něj zvyklý z běžného 9mm? Taky velmi zajímavá nekonečná diskuse. Podle mě ten revolver asi většině lidí bude dělat větší radost, ale pistole je nudná efektivní volba rozumu.

Pro mě revolver naopak vede hlavně na opačné straně u .22LR, kde řeší všechny jejich problémy - kvůli okraji méně spolehlivé podávání ze zásobníku, potenciálně možnost neodpálení, problematičtější cyklování závěru a taky sežere úplně cokoli.

A když jsme u toho, tak díky koncepci revolveru mohou vznikat i krásné hračky jako jsou NAA revolvery nebo naopak Taurus Judge. To by s pistolí taky nešlo.

Ale pořád to jsou zbraně pro potěchu srdce, pro něco nového, případně řemeslně krásného a pokud bych nosil revolver, tak bych z něj měl radost jako třeba z pěkného nože.

Ale pokud jde o maximálně efektivní zbraň do maximálního počtu situací na denní nošení, tak je to prostě evolučně velmi nudná plastová striker 9mm pistole. Je to jako moderní smartphone, taky jsou všechno úplně stejné placky. Pro cokoli jiného musí člověk mít speciální požadavky a vědět co dělá a proč to dělá.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 987

Příspěvek#530 » stř 5. říj 2022, 19:57

Dominika píše:Nevím zda si zrovna s tímle udělal dobře ... Brzo se ho zbavíš.


Uvidíme, bavil jsem se s prodejcem, probírali jsme to dosti obsáhle, S&W 642 zvítězil nad S&W 638 jen kvůli tomu hrbu u S&W 638, který trochu ztěžuje tasení z kapsy a použití SA je sice milé, ale v praxi ne moc aktuální. Ale jako kapesní zbraň jsou obě doporučované a dobře hodnocené:

https://www.youtube.com/watch?v=Ov0i9-ab8sY
https://www.youtube.com/watch?v=nN2SNZ326W8

Uživatelský avatar
jirka87
Příspěvky: 262

Příspěvek#531 » ned 11. pro 2022, 22:43

Kluci a panove,

prosim o rychlou radu. Dlouho jsem tu nebyl, nebyl cas a vlastne ani duvod.

Vybiram novou pistoli, ac se soucasnou jsem velmi spokojen, chci zkusit neco noveho (mam Grand Power P1S-bude na prodej).

Vyhledl jsem si par kandidatu ZEJMENA na noseni. Sport nepada v uvahu,mozna velmi ojedinele LOSík, ale spis ne. Obcas samozrejme trenink na strelnici.

Chtel jsem pistoli subkompakt nebo kompakt. P1S jsem vybral pro idealni velikost kdy se mi to jeste dobre drzi a zaroven prijatelne nosi. Po shlednuti a osahani "prcků" jsem subkompakt kategorii zavrhl.

Chci 9L razi, polymer, kvalitni,proverenou a spolehlivou pistoli. Rozhodne novou. Nejlepe klasiku, ne striker fire. Na kvalite spouste dle sportovnich meritek az tolik nehraju.

Velice...VELICE se mi zalibil Heckler Koch P30. Padne to do ruky jak ulite. Drive jsem zvazoval tedy i G19 a pred nakupem GP P1S jsem chtel Walthera PPQ, nakonec me naprosto odradily problemy s vylupovanim hlavni.

Zneklidnuji me jen zminky o slozitem servisovani znacky HK. U Sig Saueru jsem nic kloudneho do cca 23-25tis nenasel. Grand Power ma famozni reset proti tomuto "sluzebnimu kopytu",coz bych asi prezil. Zminky o nevalne spousti HK P30 jsem cetl a asi to preziju. SFP9 a SFP9 SK si osaham taky, ale davam prednost p30.

Chtel bych vlastne jen uklidnit,ze jsem si nevybral zle. Chci mit naprosto spolehlivou pistoli. Na noseni asi zvolim tovarni strelivo, ale doma mam pro potreby treninku slusnou porci profesionalne prebijenych naboju (4Shooters) se kterymi nema nikdo z meho okoli problem, majitel obchodu,kde hodlam pistoli koupit mi toho mnoho nerekl, Glocka tituloval jako zbran vybiravou na strelivo (coz jsem slysel tedy opravdu poprve),takze jeho postoje neberu prilis vazne. Stejne se vyjadruje i o Heckleru a "kazde moderni pistoli".

Dekuji kazdemu,kdo si najde cas toto precist a neco kloudneho mi odpovedet.

Toho Glocka si jeste taky osaham (znovu), ale me.to nejak nesedi. Steyer taky ne.

Nic vetsiho,nez HK p30 uz ale nechci, to je beztak velikostni limit

Jeste jednou diky

Uživatelský avatar
jirka87
Příspěvky: 262

Příspěvek#532 » ned 11. pro 2022, 22:43

Zapomnel jsem...

ČZ naprosto odmitam. Neverim ji.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 863

Příspěvek#533 » ned 11. pro 2022, 22:54

Taky jsem na jaře hledal malou kohoutovku a nakonec koupil strikera. Doposud jsem neměl pocit, že by to byla chyba.

P30 se mi dobře držela, ale spoušť mi vadila. Jestli ti spoušť nevadí a na kohoutu trváš, kup si ji.

Uživatelský avatar
jirka87
Příspěvky: 262

Příspěvek#534 » ned 11. pro 2022, 23:10

Ja z tech strikeru mam porad takovy divny pocit. Coz neni objektivni, ale subjektivni vec.

Popravde jsem fakt nenasel (nehlede zda p30 ci sfp9) nic co by mi padlo do oka lepe. Pokukoval jsem jeste po nejakych .45ACP, ale i vlivem domacich zasob asi zustanu u 9L.

Napada nekoho jiny kompakt? Trochu problem je,ze jsem vylozene zdechly jet si pro to nekam do Liberce ci Prahy. Nemam na to ani cas,ani chut. Jsem z Prerovska a budu kupovat nekde lokalne +/- 50km,takze zde neni dostupne uplne vsechno



Gatling71
Příspěvky: 28

Příspěvek#535 » pon 12. pro 2022, 00:36

A což tohle? Není to striker a není to až tak moc daleko. Nositelné to snad je.
Akorát je to teda .45 .
https://www.war-zone.cz/produkt/pistole ... ck-45-acp/

Podle mne je to fešák a za přijatelnou cenu. Nemít to tak brutálně daleko já, už to vochmatávám.

Teda mají to i v 9x19 ale podle mne to pak ztrácí to "kouzlo". A taky je to dražší.
https://www.war-zone.cz/produkt/pistole ... lack-9x19/

Uživatelský avatar
jirka87
Příspěvky: 262

Příspěvek#536 » pon 12. pro 2022, 05:36

1911 se mi moc libi, neco takoveho, ale full size bych si klidne poridil pro zabavu.

Na noseni vidim jako velky problem ten ocas,protoze s timhle si sednout (nosim "apendix"), tak me to asi propichne :mrgreen:

Ale nejakeho Bulla kupoval kolega ze strelnice. Akorat pry za cenu 2x vyssi. U nas je to tam vubec samej chudak s pistolema 50+ :D

Uživatelský avatar
MakeaNui
Příspěvky: 127

Příspěvek#537 » pon 12. pro 2022, 06:44

Taky jsem před lety hledal a nakonec skončil právě u malé 1911 :)

Není třeba se ničeho bát, ocas je v pohodě, ale musíš mít samozřejmě funkční pouzdro. I já chvíli experimentoval, no a nakonec jsem ideál našel.

22.jpeg

11.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 863

Příspěvek#538 » pon 12. pro 2022, 07:24

Na nošení 1911 bych spíš viděl problém v tom, že mají sa bití, takže kohout vypušťěný na závěru se musí napřed natáhnout, aby bylo možné vystřelit. Ledaže by si někdo lajsnul nosit kohout natažený na pojistce. Pistole nošená na obranu by měla vystřelit, když zmáčknu spoušť bez nutnosti jakékoliv další manipulace protože jinak se také může stát, že se k výstřelu obránce vůbec nepromanipuluje.
Pokud jde o strikera, také jsem měl blbé pocity o nebezpečnosti při nošení, ale s výjimkou jednoho výrobce nikdo další nebezpečného strikera nevyrobil po půl roce můžu říct, že jsem si i jako zarytý kohoutář zvykl velice rychle, během pár dní. Doporučuji vzít do ruky malého canika tp9 elite sub a zkusit jeho spoušť a reset.

Uživatelský avatar
jirka87
Příspěvky: 262

Příspěvek#539 » pon 12. pro 2022, 08:15

Jardo diky za radu, ale Turka nechci,ikdyby to byla naprosto realne nejspolehlivejsi a nejlepsi pistole na svete. S tim SA (pokud to tak maji vsechny 1911 to je pravda no ..pistole pro nebojacne :mrgreen: )

Budu mit na prodejne k dispozici:

HK P30 V3
HK SFP9 (zde se mi vic libi metoda rozborky,je to jednodussi a blbuvzdornejsi)
HK SFP9 SK (tedy subkompakt)
Glock 19 gen 5

Jednu z nich vyberu. Glocka moc nechci, ale chapu,ze lepsiho delnika asi tezko pohledat. Trapi me ty zkazky o dostupnosti dilu na HK. Otazka je, jestli ty dily budu nekdy potrebovat...

Zvazoval jsem i Sig Sauer p320. No jesteze mame internet a fora...kdybych kupoval jen tak na pocit a veril znacce, asi bych si v aute prostrelil jen tak stehenni tepnu a to uz nema cenu resit. To uz se muzes jen zasmat nad svym horkym koncem pistoli,ktera te mela chranit a nakonec te zabila.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 863

Příspěvek#540 » pon 12. pro 2022, 08:54

Možná to někomu bude znít směšně, ale já nejradši nosím Kevina. Když se člověk oprostí od předsudků, zjistí, že i Kevin dokáže pro nosiče sehrát svou roli.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů