Čištění zbraní

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#1756 » stř 18. led 2023, 17:47

Hmm, ten google je divný, protože prostý překlad je potírání alkoholem, takže to není žádný extra lektvar na zbraně a ale prostě líh a co s ním dělat. A přirozeně denaturovaný, ale slivovicí by to šlo taky :-D

A ten isopropyl to to vrací, protože to má alkohol v názvu ....



Renegade
Příspěvky: 66

Příspěvek#1757 » čtv 26. led 2023, 16:46

Renegade píše:Boretech Eliminator se mi na tědlectech internetech jeví jako v místě a čase nesehnatelný. Nevíte někdo, kde ho koupit?


Tak nakonec jsem pochodil na Slovensku u firmy Zbraně Prešov / Blackmarket. 473 ml za 39 EUR plus 6 EUR poštovné, rychlé a seriozní jednání.



tomiak007
Příspěvky: 6

Příspěvek#1758 » úte 14. úno 2023, 05:37

tomas fuk píše:Ja kombinuji nekolik vyrobcu. Boretech Eliminator na cisteni vyvrtu. Od Balistolu Robla Silo Mil na odmedeni vyvrtu. Brunox na konzervaci. Ale pokazde, kdyz prechazim na jineho vyrobce, tak vyvrt radne odmastim cisticem brzd. Mozna je to zbytecne, ale ja to tak radeji delam.


Ten boretech, myslim tim ten klasicky, ten by mel ale taky cistit vyvrt od mosaznych oteru ne? Jako vim ze je pak na to primo boretech jiny druh, ale ten klasicky by to mel davat taky ne? Jinak ja na to mam penu milfoam forrest a ta ty otery vycisti.



tomiak007
Příspěvky: 6

Příspěvek#1759 » úte 14. úno 2023, 17:54

Kamzi píše:Zdravím, potřebuju poradit, asi tady budu za amatéra ale mám problém s čištěním hlavně (hk sfp9).
Už asi tři týdny průběžně čistím a pořád vychází černé patche. Nvm co dělám špatně.


Sam mosazny kartacek spini hlavev. Ty vycistis mosaz.kartackem oak to vytres do cista. A jestli to pak zase prejedes mosazi, tak to bude zase cernit...a tak porad dokola.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#1760 » úte 14. úno 2023, 17:58

Ano, Mel by i odmedovat. Ja ale na odmedeni pouzivam onu Roblu.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 589

Příspěvek#1761 » stř 15. úno 2023, 13:07

Pokud se používá chemie na rozpouštění mosazi/mědi, tak by se nikdy neměl používat mosazný kartáček, jinak dojde k tomu, co postovali předřečníci. Maximálně ho použít pouze poprvé, na prvotní projetí hlavně třeba s klasickým WD/Konkorem/ap. ale po nasazení chemie pak už používat kartáčky pouze nylonové!



Hurvajs
Příspěvky: 21

Příspěvek#1762 » pon 12. čer 2023, 12:04

Ahoj, chtěl bych vyzkoušet nějakou zajímavou chemii na čištění/mazání zbraní. Stačí mi kombinace Boretech Eliminator (čištění) + Boretech Eliminator CLP (mazání)? Díky.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#1763 » pon 12. čer 2023, 13:47

Pokud čistíš drahou pušku na přesnost, tak je na místě řada speciálních Boretechů zaměřených na jeden prvek spíše než obecný Eliminator. Jestliže je to na nějakou starou flintu kde chceš trefit siluetu, tak je Konkor více než dost.
Obecně co jsi uvedl je dostačující.

Uživatelský avatar
STALKER
Příspěvky: 78

Příspěvek#1764 » pon 12. čer 2023, 18:49

Ideální je koupit boretech carbon remover nebo Breakthrough® Carbon PRO Heavy Carbon Remover s mosazným kartáčkem nebo pevnějším nylonovým kartáčkem a boretech eliminátor nebo Breakthrough® Copper Remover s nylonovým kartáčkem . A podívat se do hlavně kamerou aby jsi zjistil jak si odstranil carbon .



Hurvajs
Příspěvky: 21

Příspěvek#1765 » úte 13. čer 2023, 14:12

Ahoj, díky za rady. Koupil jsem Boretech Eliminator a Boretech Eliminator CLP + Gunshield CLP (koupil jsem jen z důvodu, že píšou, že nezanechává mokrý film). Nyní jsem projel hlaveň Eliminatorem, nylon kartáčkém a Bortech kulatýma patchema. Koupil jsem nějaké inertní trny od Boretechu, že neindikují měď a mosaz, leze jen černota. Jde to super, stačilo cca. 20 patchů a z hlavně lezou čisté…ale věřím, že staré bíle bavlněné tričko poslouží namísto patchů také dobře. Patche jsou super, ale je to hold další náklad. Ostatní části zbraně beru Boretech Eliminator CLP + zubní kartáček + nakonec otřu hadrem a jako finále promažu CLP Gunshield + otřu hadrem. Je to za Vás ok, nebo jsem mohl něco vynechat, udělat lépe či provést zbytečně?

Rád bych se zeptal, čím čistíte plastové části zbraně, mám očouzenou plastovou část pod vyústění hlavně. Stačí vlhký hadr s mýdlem?

Také by mě zajímalo, jestli hadry/trika od oleje perete v pračce nebo vyhazujete? Mám tu fajnový bílé trička, do kterých se nevejdu a bylo by mi škoda je po čistění vyhazovat nebo si zaje*** pračku :D

Díky.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#1766 » úte 13. čer 2023, 15:12

Hadry, vyhazuju. Čistím po více náročnějších střelbách či jednou za rok.
I plasty Konkor či Ballistol. Hlaveň Eliminator. AKM korozivní zápalky zase srajda Robla Solo.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#1767 » úte 13. čer 2023, 20:47

Hurvajs: Nejdřív jsem zkoušel staré hadry, ale co mám, tak jsou buď bavlněné věci, které strašně pouští chlupy, nebo, pokud je v těch hadrech umělá hmota, tak to zase moc nesaje. Takže nakonec jsem vyměkl a koupil na alíku sadu mikrovláknových utěrek (asi 9 v balení). Překvapilo mě, jak dobře se s nimi pracuje. Nenechávají chlupy ani "prach", dobře sají, dobře otírají, atd. Peru je tak, že je napřed nechám odmočit v nějakém přípravku na mikrovlákno, pak to v ruce předeperu a pak to hodím do pračky. Ale zatím jsem to, za dva roky dělal asi jenom dvakrát.

Uživatelský avatar
hardhouse.trip
Příspěvky: 30

Příspěvek#1768 » pát 4. srp 2023, 16:33

Zdravím,

jsem střelec začátečník, a můj způsob čištění hlavně je:

- Boretech eliminator, který nakapu na patche a několikrát projedu
- potom to projíždím technickým lihem (přes 90%)
- nakonec dám na patche malou vrstvu oleje, aby byl vývrt nakonzervován

Před střílením samozřejmě celou pistoli včetně hlavně vyčistím do sucha.

Můj dotaz je:

Vzhledem k tomu, že mi došel ten technický líh, který v okolních drogeriích není k dostání, tak jsem našel tento - viz. obrázek, tak bych se chtěl zeptat zda jej můžu použít na odmaštění hlavně...

Původně je z Dr. Maxe na nějaký tinktury a desinfekci. Na netu jsem se nedočetl, zda tento přípravek použít na čištění hlavně. Co myslíte? Nevadí to, nebo bych tím mohl hlaveň poškodit?

Screenshot_20230804_173326_Photos.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#1769 » pát 4. srp 2023, 17:04

Ano můžeš použít. Hlaveň není polystyren.
Ps : na odmastovaci fázi bych se zcela vyprd. Ale pokud si myslíš, že to je užitečné, tak to dělej, (neuškodí a nepomůže)



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#1770 » pát 4. srp 2023, 18:13

Tipuji, že za cenu mikrolahvičky 60tiprocentního lihu je nejmíň půl litru čističe brzd ve spreji. Rozpustí mastnotu, vyplaví bordel a odpaří se. Schválně, co je zbylých 40 procent v tom lihu z lékárny? Žeby čištěná voda? Co asi ta voda v hlavni udělá, když se tam nechá?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: chorche_s a 7 hostů