Časopisy o zbraních obecně:

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 521

Příspěvek#1 » úte 15. lis 2022, 09:55

Delší dobu odebírám Zbraně a náboje a Střelectvi. Poslední dobou mi přijde, ze neexistují špatné modely. Recenzenci jsou štastný, že jim prodejci zbraně půjčují, jinak nemají o čem psát, tak chválí a chválí. Korth dostane 2 stránky a "super" indický či brazilský plastový paskvil vyrobený v pralese stránky 4. Zde snad jen pochválím Štřelectví, že jednou našli dovahu napsat o TSku z CZUB jako o naprostém zmetku. Jak to máte vy, co vás tam baví a co naopak schází ? Pokud jsem na toto téma přehlédnul běžící vlákno, potom prosím adminy a přesunutí.



stip
Příspěvky: 279

Příspěvek#2 » úte 15. lis 2022, 11:19

Mě vadí nedostatek rozhledu, když často u zahraničních zbraní redaktoři často kritizují účel té které zbraně. Oni na jednu stranu píší o zbrani, která je nějak kuriozní, nebo jen nezvyklá, protože to je pro ně zajímavé a na druhou stranu ji pak kritizují stylem: "k čemu to je dobré?". Často to dělají jen proto, že neznají např. místní reálie lovu, podmínky při obraně obydlí atp... Přitom je to hledisko, které nemusejí vůbec hodnotit a ať si každý koupí co chce. A nedostatek kritiky, hlavně domácí produkce je klasika, řekl bych, že to způsobují osobní vztahy mezi redaktory střeleckým magazínů s výrobci a prodejci. Ono je těžké to kamarádovi nějak ztrhat, tak k tomu přistupují nekriticky i nevědomě.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#3 » úte 15. lis 2022, 11:25

Čtu vlažně, spíš prolistuji, Střeleckou revui nebo Zbraně a náboje, když leží u nás na střelnici, články o historických zbraních v SR celkem fajn, ale ty nové, to je dlouhodobě reklama za reklamou. Vše super, pak pár drobností, jakože nedostatky a tak pořád dokola. Hodně dlouho jsem nepotkal článek, kde by napsali, že recenzovaný kus je zmetek nad zmetek, což je zvláštní, protože jsem takových krámů v praxi už dost potkal.



getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#4 » úte 15. lis 2022, 11:35

DesertEagle píše:Delší dobu odebírám Zbraně a náboje a Střelectvi. Poslední dobou mi přijde, ze neexistují špatné modely. Recenzenci jsou štastný, že jim prodejci zbraně půjčují, jinak nemají o čem psát, tak chválí a chválí.

Platí všude, kde "recenzenti" dostávají produkty ke zkoušení, jsou zvaní na předváděčky a výrobci u nich kupují reklamní prostor. Napíšeš upřímnou, ale negativní recenzi a rázem jsi na black listu. Už deset let třeba nevyšla žádná špatná PC hra, tedy podle recenzí. Tyhle tématické časopisy už dávno nemají cenu papíru na kterém vychází...



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#5 » úte 15. lis 2022, 20:29

Obcas u kamarada projdu Streleckou revue…je to k smichu. A soucasne dalsi dukaz, ze ma smysl se ucit cizi jazyky, protoze kdo umi anglicky a ma pristup k internetu, timhle vubec nemusi ztracet cas



izerS18
Příspěvky: 1253

Příspěvek#6 » úte 15. lis 2022, 20:49

Koho chleba jíš, toho... Já to mám jako odpočinkové čtení. U toho pak mobil a když se mi něco líbí, jdu hledat recenze na fóra. Občas je fajn počtení o historických zbraních, kdy se dozvím více, jak to vznikalo.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 521

Příspěvek#7 » sob 25. bře 2023, 09:13

Střelectví: rubrika osobnost: Tomáš Řepka, to už je asi opravdu moc. Strílel si někdy aktivně NE, máš nějaké zbraně NE, máš ZP NE, zboják mi sebrali, protože jsem cvok. Příště tam bude Belohorcová, když má na tričku napsáno guns :-(

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 765

Příspěvek#8 » sob 25. bře 2023, 11:56

Taky nechápu jak tomuto makakovi dávají tolik prostoru. Pravomocně odsouzený za úmyslný trestný čin nepodmíněným trestem, zpronevěra a obtěžování. V minulosti podmínka za řízení když byl vylitej jak pumpa a soudně se řešilo neplacení výživného.
Sorry, ale kdo mu dá do ruky zbraň a ještě s ním udělá takový článek, tak je podle mne stejný idiot jako on... Takže ze střelecké revue se nám stává blesk či chvilka pro tebe... Tohle jsem fakt nepochopil, ale on ten úpadek časopisu je dlouhodobý, tohle je jen třešnička na dortu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 8 hostů