Kde nesmím nosit?

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 1002

Příspěvek#46 » pon 2. kvě 2016, 10:41

No blbě jsem to napsal, mně spíše šlo o to, jak se bere uzavřená společnost v pronajatém salonku, jde vlastně o setkání s kamarádkami a kamarády ....



Stewie
Příspěvky: 326

Příspěvek#47 » pon 2. kvě 2016, 10:52

Pokud je v tom alkohol z tvojí strany, tak je jedno jaká je to společnost. Pokud budeš čistý, tak není problém. Do hospody můžeš, pokud nepiješ.



Tyrfing
Příspěvky: 197

Příspěvek#48 » pon 2. kvě 2016, 12:46

Carloss píše:gun = pistole, palná zbraň, puška...

free = svobodný, volný, ale také zdarma...

zone = oblast, zóna...

Tedy Gun free zone by se snadno dalo chápat jako zbraňově svobodná (volná) zóna (oblast)... ;-)

Jestli by nebylo přesnější Gun restricted (prohibited) zone (area)... :-D


Neni potreba, gun-free v tomto pripade jednoznacne znamena totez jako sugar-free nebo tax-free. :mrgreen:



Piggy
Příspěvky: 1920

Příspěvek#49 » pon 2. kvě 2016, 13:52

Viděl jsem už samolepky s textem "Free Gun Zone" - to je to, co měl asi Carloss na mysli.



cmd_
Příspěvky: 182

Příspěvek#50 » pon 2. kvě 2016, 19:49

Asi je to trochu off topic, ale snad mi jedna reakce projde...co se připravuji na ZOZP občas se přistihnu, že koukám na svět kolem jinýma očima. Tak jsem si před týdnem (i když tam chodím už několik let) u vchodu do zaměstnání všiml nálepky s přeškrtnutou pistolí. Pátral jsem, a našel v interním předpisu, že se nesmí vnášet zbraně, bez jakékoliv bližší specifikace, co je zbraň, odkazu na zákon apod. Možná se to tady řešilo někde jinde, je jasné, že provozní prostory jsou pravděpodobně i kanceláře, takže bohužel není co řešit (no, kdyby kolega vedle mě v openspacu nosil nataženou SA 58, asi bych byl trochu nervozní-samozřejmě extrémní příměr, ten by skrytě asi nedal :roll: ), ale na druhou stranu co je mi platné, že si udělám Ečko, k ochraně zdraví atd, když fakticky 90 procent času stejně kvůli omezení zaměstnavatele nemůžu zbraň nosit. Přijde mi to trochu na hlavu.



Apep
Příspěvky: 93

Příspěvek#51 » úte 3. kvě 2016, 05:56

To se tu řešilo v jiním Topicu. V zásadě zákon o zbraních neporušujete ale hrozí, že budete vyhozen pro porušení předpisů pokud se vám na to přijde. Takže můžete buď nosit tak aby se na to nepřišlo, nebo se domluvit se svým zaměstnavatelem a nějak to vyřešit (vyjímkou, změnou předpisu, zavedení bezpečnostní schránky na zbraně), a nebo nenosit do práce.



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#52 » úte 3. kvě 2016, 06:58

a nebo nenosit do práce.


Tohle neni reseni...



cmd_
Příspěvky: 182

Příspěvek#53 » úte 3. kvě 2016, 09:45

Porušil/neporušil - nejsem si jistý, je kancelář "provozovna"? Ale pokud jsem zákon neporušil, tak o to mi právě šlo, co je víc-zákon neporušuji, za porušení interního předpisu dostanu hrubé porušení pracovní kázně a vyhazov. Když to skončí u soudu (pokud odmyslím stav soudnictví, kdy dva soudy rozhodnou v téže věci na základě stejných důkazů úplně odlišně), co má "větší" sílu- neporušil jsem zákon, splnil jsem legislativní požadavky na nošení za daným účelem, ale přesto nosit pro ochranu v práci nemůžu, protože zaměstnavatel to zakázal.
Mimochodem, i když to je pro právníky, když vnáším do práce airsoftku, je to zbraň, nebo není, když je v tom předpise napsáno "vnášet zbraň" bez ničeho dalšího :) ?

Nemůžu to najít, pokud si někdo vzpomene, můžu poprosit o odkaz nebo alespoň přibližný název, kde se to tady řešilo?

Uživatelský avatar
Kalič
Příspěvky: 304

Příspěvek#54 » úte 3. kvě 2016, 09:51

V práci je to taky o tom, která ze stran více stojí o vzájemný pracovní poměr. Třeba si tě firma cení tak, že tě nechce tě ztratit. Potom by ti třeba mohla vyjít vstříc. Nebo si ty můžeš najít zaměstnání jinde.



Piggy
Příspěvky: 1920

Příspěvek#55 » úte 3. kvě 2016, 10:59

cmd_ píše:když vnáším do práce airsoftku, je to zbraň, nebo není?
Ač nejsem právník: ze zákona to zbraň je, ale obávám se, že běžný zaměstnavatel by to za zbraň nepovažoval a ani by to nezkoušel řešit jako porušení pracovní kázně. :cry:



Apep
Příspěvky: 93

Příspěvek#56 » úte 3. kvě 2016, 12:49

Diskuze je tady: viewtopic.php?f=57&t=5263&start=465#wrap asi tak od půlky stránky dál.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#57 » pát 19. lis 2021, 13:06

Kdyz se rozhodnu nosit tak nosim vsude. Jinak to nema zmysel to slovo "kazdodenne skryte noseni". V nemocnici nebo v jakekoliv spolecnosti ci oslave. Vzdy mam u sebe zbran. Ted sme boli na magneticke rezonanci s synatorem. Ptal se mne osetrujici jestli si chlapecka odvedu tam nebo pude s doktorem. Rikam ze si ho odvedu. Pak mi rikal vsechno kovove ale pric, klice, mobil elektronicke zarizeni.... a ejhle zacal sem si vyndavat z kapes klice mobil a zrazu sem se pozastavil. "Sakra, mam u sebe zbran" .. tak sem se podival na moji zenu at tam jde ona protoze nebudu odhalovat skrytou zbran pred doktorem. Proste kdys nosim tak nosim.
Minule se mi stalo boli sme kupovat pejska asi 100 km od domu. Jenomze cele to skoncilo tak ze sme boli podvedeny (naleteli jsme) a resilo se to cez policii v ten sami den (pejsek proste bol tazko chory) takze mnel sem u sebe zbran. Nenapadlo mne v ten den ze budem muset jit na policejni stanici. Tak sem pri prichode na policii rekl. Ze mam u sebe strelnou zbran. Pozadali mne aby sem odkryl skryte noseni at na ni vidi a za dohledu policajta sem mnel vyndat pouzdro se zbrani a odevzdat. (Nebolo potreba vybijet) zbran se z pouzdra nevyberala.)

Posledni skusenost. Kdys sem prebiral zbrojak nasledne prukaz zbrane bol tam ten samej policajt a uz na zacatku sem se ho ptal co ty mista kde je "zakazane nosit zbran"... on rekl narovinu.... kdyz to nosite skryte nikdo vam na to nikdy nepride. Podujeti, nemocnice, cokoliv. Rikal. Cituju... radsi ji u sebe mat v pripade konfliktu kde jde o zivot a resit pak prestupek. Nez ji u sebe nemit. Logika.
Tak to beru.
Vid olomouc... kdyby tam bol clovek se zbrani... mozna, mozna by to v te nemocnici dopadlo jinak.

Takze kdyz nosim tak vsude. Tot moj nazor a zivotne presvedceni ako drzitele zbrane.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#58 » pát 19. lis 2021, 13:24

P.s. cez hranice strelnou zbran nenosim ale zbran u sebe mam vzdy. Skrytou. Treba dezdnik ktery vypada jako obyc dezdnik ve skutecnosti je to teleskopicka tyc. (Bravurna vec) baterku na sviceni ktera slouzi jako kubota, nebo obyc propisku na to urcenou (take kubotan) ... chranime seba a nase blizke. Kdys vas napadne fetak s nozem a pude po vas jako sijici stroj mate tak asi 10 sekund zivota. To neni kravmaga, ruzne paky, chmaty a kraviny podobneho typu, s realitou to nema nic spolecne.... pri uceni realne sebeobrane da se ubranit aj rukama ale i ten najlepsi borec muze ( a vatsinou konci porezany kdys ne bodnuty) takze jedine strelni nebo teleskop, (nebo aspon cokoliv nez hole ruce)

Radsi to mit a nepotrebovat nez nemit a potrebovat. Pas v aute si take zapiname furt kdyz don sedneme. 1 milion krat se nic nemusi stat, ale 1 milion a 1x nam muze zachranit zivot (takhle treba nahlizet na noseni)



skagerak
Příspěvky: 1021

Příspěvek#59 » pát 19. lis 2021, 13:34

Cz/Sk???

Podotknu, ze jsou mista kam se zbrani opravdu nesmis, a mista kde se jen tvari ze tam se zbrani nesmis...

Pak taky predavani zbrane na pcr a prebirani bez kontroly neni ok, ale da se s tim nekde setkat (vyzaduji imho jedinci co se boji zbrani typicky nekteri prislusnici ozbrojenych slozek, nebo blbe vedeni)

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2423

Příspěvek#60 » pát 19. lis 2021, 13:40

Eagg: Myslel jsi asi Ostravu. Jinak dobrý popis. Omezit nošení může reálně jen zákon, ne nálepka.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů