Střelba na sucho - "sušení"

Co jinam nepatří...


qew
Příspěvky: 11

Příspěvek#1 » ned 31. říj 2010, 15:04

Zdravim všechny,
chtěl bych se zeptat zkušenějších:

Chci na sucho trénovat spouštění. Jelikož začínám a strhávám, tak bych to rád trenoval. Jen mi neni jasný jestli při spouštění bez střeliva ve válci neničím zbraň (úderník)? Četl jsem že se tím úderník ničí, ale na netu je spousta videí, kde někdo trénuje spouštění na sucho bez čehokoliv ve válci revolveru.
Popřípadě jestli mohu do válce namíchat ostré náboje s vystřelenýma nabojnicema. Nebo jestli je lepší používat cvičné náboje (popřípadě jejich mix s ostrýma-samozřejmě při střelbě na střelnici ;) )?

Děkuji za odpověď.

Uživatelský avatar
cortes
Příspěvky: 35

Příspěvek#2 » ned 31. říj 2010, 15:55

Kup si sucháč--)) nebo si ho udělej..vystřelená nábojnice s kulkou a naspodek nábojnice kousek gum. pásku ..

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » ned 31. říj 2010, 19:16

cortes píše:Kup si sucháč--)) nebo si ho udělej..vystřelená nábojnice s kulkou a naspodek nábojnice kousek gum. pásku ..

Pokud si ho budeš dělat sám, tak hlavně velmi jasně označit. Aby sis při příštím "sušení" "nezamokřil" :lol:

Uživatelský avatar
Zoufalec
Příspěvky: 223
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » pon 1. lis 2010, 16:48

Míchat sušilky s ostrýma, to je velice rychlá cesta k průseru. U pistole s kohoutem stačí O-kroužek pod kohoutem. Kohout nenarazí na úderník a O-kroužek stojí korunu. U revolveru jsem dával pod kohout kostečku gumy vyříznutou nožem z gumy na gumování.

Uživatelský avatar
JiGSSaW
Příspěvky: 179

Příspěvek#5 » úte 9. lis 2010, 18:55

Co jsem já četl na zahraničních fórech tak by to naprosté většině moderních zbraní určených pro střelby nábojem se středovým zápalem nemělo vadit.

Uživatelský avatar
rabbit3278
Příspěvky: 258
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » stř 10. lis 2010, 08:21

je to tak, starých zbraní hrozilo poškození úderníku, ale moderní zbraně jsou proti tomu už imunní. Ale proč dráždit hada bosou nohou.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#7 » stř 10. lis 2010, 09:46

qew: záleží kolik toho chceš naušit, pár desítek cvaknutí zbrani neublíží. Jestli chceš trénovat intenzivnějc tak sušilkou nic nezkazíš a "O"kroužek pod kohout je úplně nejlepší. Hlavně nikdy nemíchej sušilky s ostrejma, to je nejjistější způsob jak si prásknout.
Jinak jediná zbran o který 100% vím že jí cvakání naprázdno škodí je vz.52, tam je úderník fakt nešťastně řešený a praská už po pár klapnutích.

Uživatelský avatar
rabbit3278
Příspěvky: 258
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » stř 10. lis 2010, 10:16

tak to je dobrá informace sided, posunu jí dál kámošovi, co si ji zrovna pořídil



qew
Příspěvky: 11

Příspěvek#9 » stř 10. lis 2010, 18:58

Děkuju všem za odpovědi. Když jsem byl na školeni pro žadatele o ZP tak jsem strhával a tak mi instruktor do pistole (CZ 75) dal buď ostrej nebo cvičnej naboj (ja nevěděl co mi tam dal). Když jsem pak střílel, tak jsem nevěděl co tam je a klidu spouštěl. Výstřel mě krásně překvapil a ja se krásně trefoval :) Proto jsem si myslel, že by mi to pomohlo zbavit se té nervozity.

Ale nechám si od vás poradit. Ještě jednou díky



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#10 » stř 10. lis 2010, 19:11

Tomu se pak už ale neříká sušení ale trénink proti strhávání a dělá se na střelnici a střílí se. Kdežto: "sušíš" doma a střelba u tohoto způsobu nácviku je nežádoucí. ;)



pesi
Příspěvky: 305

Příspěvek#11 » stř 10. lis 2010, 19:13

Něco podobného mi poradil kámoš. Na střelnici si mezi náboje co láduješ náhodně zamíchej sušilku. Když ti to pak nečekaně jen cvakne, tak je vidět, jestli ti moucha ulítla nebo zůstala klidná.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#12 » stř 10. lis 2010, 19:20

Ideální je se natočit na video, tam je to vidět nejlépe.



qew
Příspěvky: 11

Příspěvek#13 » stř 10. lis 2010, 19:31

Patrik: aha tak jsem to blbe pochopil :) diky za vysvetleni



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#14 » sob 12. úno 2011, 22:25

Něco k přečtení: Suchý trénink s pistolí



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#15 » pon 2. kvě 2011, 22:49

Tento týden jsem se odhodlán postoupit o level výše a absolvovat tréning pod dohledem Gastlyho ze střelnice Guncenter. O jeho školící metodě se vypráví legendy, tak můžu pak poreferovat o úspěšnosti u beznadějného případu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů