Pistole/revolver pro začátečníka – co si koupit?

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#2176 » úte 28. zář 2021, 18:08

Moje rada je stále stejná a tady stokrát omýlaná - vyzkoušej, kup, nos, zkoušej dál, prodej, kup... Každý jsme jedinečný a každý má své preference a predispozice. Co sedne jednomu, druhému láme ruku. Zkušenost je nepřenosná.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#2177 » stř 29. zář 2021, 11:05

100% souhlasím s tím co píše Lynx. A ještě bych dodal, než zjistíš co ti opravdu sedí, nekupuj novou, když nesedne a budeš ji prodávat, ztratíš mnohem víc než na jeté. Na koupi jeté si vezmi sebou někoho kdo tomu rozumí, abys nekoupil šrot a nekupuj vyložený atyp. Ono dnešní zbraně renomovaných výrobců toho nastřílí opravdu hodně a pokud nekupuješ po soutěžním střelci nebo kutilovi, tak toho má zbraň ještě hodně před sebou. Moje začátečnická chyba byla, že jsem koupil funglovku Glocka, mohl jsem ušetřit třetinu ceny a místo toho koupit patrony.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#2178 » stř 29. zář 2021, 13:19

Lynx píše:Kdo chce, najde si ceníky a porovná. Fanatikům se vysvětlit nedá nic, ani když se jim naservírují objektivní a nezávislá čísla. Ale nemotej začátečníkům hlavu osobní ublížeností.

Linx: Co tě trápí? Zde jsme ve vlákně výběr zbraně pro začátečníka, tak proč stále odbočuješ?

Ren: Je to tak a souhlsím s tebou, každému pasuje něco jiného ale ne každému sedne koupě bazarového kusu. Je to vždy tak trochu risk a dost často bez záruky.
Naposledy upravil(a) Letec 12 dne stř 29. zář 2021, 13:28, celkem upraveno 2 x.



morepower
Příspěvky: 145

Příspěvek#2179 » stř 29. zář 2021, 13:25

ren→
Právě, že jako začátečník člověk stěží odhadne, jestli předchozí majitel byl kutil, nebo dal zbrani zabrat. Nemyslím nějaké evidentní zásahy.

Kolikrát začátečník ani nemá k sobě někoho zkušenějšího, navíc tak zkušeného, že dokáže poznat prohřešky posledního majitele a nebo dokonce delší historii zbraně. Ono kdyby toho zkušenějšího k ruce měl, může svůj první nákup probrat s ním a ne psát sem.

Takže koupě zbraně z druhé ruky od kohokoli neznámeho je prostě krok do neznáma. Takže ne, rozhodně koupit novou! Těch pár tisíc navíc jistě není likvidačních a jistota bude velká, že to, co se mi případně nelíbí nebo nefunguje není předchozím majitelem a jeho zásahy nebo chováním.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#2180 » stř 29. zář 2021, 13:37

Letec 12 píše:
Lynx píše:Kdo chce, najde si ceníky a porovná. Fanatikům se vysvětlit nedá nic, ani když se jim naservírují objektivní a nezávislá čísla. Ale nemotej začátečníkům hlavu osobní ublížeností.

Linx: Co tě trápí? Zde jsme ve vlákně výběr zbraně pro začátečníka, tak proč stále odbočuješ?

Ren: Je to tak a souhlsím s tebou, každému pasuje něco jiného ale ne každému sedne koupě bazarového kusu. Je to vždy tak trochu risk a dost často bez záruky.

Co mě trápí... Toho je dost. V tomto případě např. to, že dáváš protichůdná doporučení. Jak se v tom má začátečník vyznat? A omlouvám se, že odbočuju, kdybys dokázal být konzistentní, nemusel bych odbočovat.

Mimochodem, je to lynx. Lynx lynx, rys ostrovid.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2519

Příspěvek#2181 » stř 29. zář 2021, 13:42

A ad morepower: rozhodne koupit novou je taky blbina. Nejde to říct paušálně. Pro někoho může být pár tisic dost, může bejt šikovnejch mechanik, aby dokázal pochopit principy a ev. vady kupované zbraně, nebo mít prostě kamoša co mu dobře poradí.

Takže krom rady: čti, ptej se, používej rozum, dívej se, osahávej, zkoušej,.........a doufej v kliku, nemá žádná rada moc smyslu.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#2182 » stř 29. zář 2021, 13:45

@morepower, hele, nebudu se přít, každý má právo na svůj přístup. Někdo neví co s prachama a je mu to jedno, jiný má vysoko do žlabu a otočí v ruce každou korunu. Když ten začátečník nebude mít opravdu nikoho, kdo by mu poradil, tak může jít vyzkoušet s prodávajícím zbraň na střelnici a tam mu určitě žádný instruktor nebo správce střelnice neodmítne poradit, většinou to jsou srdcaři.



ondrush
Příspěvky: 291

Příspěvek#2183 » stř 29. zář 2021, 13:53

kupa jazdenky je kazdopadne krok do neznama. Ale pri fyzickom vyskusani na strelnici a vypaleni aspon jednoho zasobniku bez jedinej zavady (pricom prakticky staci, aby to hadzalo strely smerom dopredu a hilzny zboku ven) a pri kupe overenej kontrukcie (dovod, preco automaticka odpoved na takuto otazku je glock 19) je moznost ze to bude hrozny pruser minimalizovana. A ked clovek zisti, co mu vyhovuje, co nevyhovuje, niektore praktiky si overi na vlastnej kozi, tak tuto prvy bazarovu zbran preda bez straty alebo pri troche stastia este so ziskom a moze si kupit funglovku niecoho, co uz vie ze bude vyhovovat a co si necha trvale.



morepower
Příspěvky: 145

Příspěvek#2184 » stř 29. zář 2021, 14:24

no, vzhledem k tomu, jak píšete, že podmínkou pro koupi zbraně z druhý ruky je buď, že je někdo šikovnej mechanik, nebo má kamaráda, co poradí, nebo s prodávajícím na střelnici, nebo vystřílení zásobníku bez závady (i když to někteří drží tak blbě, že co zásobník, to zádržka) a nebo konečně nějakej srdcař v podobě správce nebo instruktora, tak právě proto si myslím, že koupě zbraně nové je zásadní. Tohle všechno totiž eliminuje. Rozdíl mezi novou a jetou je v řádu pár tisíc a konkrétně dotyčný tazatel má limit 20k. Tady je to podle mě jasná věc. Řešme konkrétní požadavek a ne hypotetickou debatu nad tím, že někdo má vysoko do žlabu. Tady jasně zaznělo 20 tisíc jako limit.



morepower
Příspěvky: 145

Příspěvek#2185 » stř 29. zář 2021, 14:30

Jde jen o to, po čem napoprvý šáhnout, když chybí osobní rada od někoho z blízkého okolí. Myslím, že G19, CZ P10, SFP9, Walter PPQ apod jsou dobrá volba a doporučil bych začátečníkovi ohmatání v krámě, případně návštěvu střelnice, kde si to může ohmatat a střelit si. Třeba tam bude i nějaká verze 1911, která se mu líbí a pak se spojí funkce a původní platonický oblíbenec.



morepower
Příspěvky: 145

Příspěvek#2186 » stř 29. zář 2021, 14:35

A taky, protože tazatel řiká, že má velkou dlaň a krátké prsty, tak se mi zrovna SFP9 jeví jako výborná volba. Ta možnost úpravy pažby je velmi nadstandardní a skvělá a přesně tohle by ocenil.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#2187 » stř 29. zář 2021, 14:59

:D Muzes byt sebevetsi odbornik,ale to, ze se nekdo hrabal ve vnitrnostech poznas az po rozebrani zbrane do sroubku a casto se tyto veci neprojevi ani po vystrileni 2 zasobniku. Takze za me muzu doporucit brat novotu, pokud to jde.
Libi se mi, jak spousta zbrani ma vymenne kde co na rucce, ale pritom je vzdalenost ke spousti nemenna v 90% pripadu a tak se meni vlastne jen uhel rucky a pripadne jeji objem. Glock meni(gen4 a vys) vzdalenost mezi spousti a zadni casti rucky, takze si jde najit ideal pro polohu prstu na spousti.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#2188 » stř 29. zář 2021, 15:24

Já jsem taky pro novou. Obejít kamarády střelce, předváděcí akce, nebo jen předváděcí kousky na střelnici. Až vím co mi sedne a jsem natěšený tak to koupit. Ono u jedné stejně nezůstane.



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#2189 » stř 29. zář 2021, 17:46

Letec: jo jo, to muzu jen potvrdit, dneska jsem si byl pro signalku a vratil se s ni a s 3 dalsimi... :lol: ne vazne, taky doporucuju radeji novou, po vyzkouseni :)



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#2190 » stř 29. zář 2021, 18:00

Opozice musí být - není nad dobrou starou (zbraň). Měl jsem cca 15 zbraní a z toho byly jenom dvě nové, mám je dodnes. Jak jsem psal, G19 z nováčkovské nerozvážnosti a Ruger Ar-556, protože byl za "must have" cenu a low endové Ar-15 jsou všechny na jedno kopyto. Ani na jedné jeté zbrani jsem neujel, některé jsem dal do lepšího stavu výměnou pružin nebo jiných ojetých dílů, ale vžy jsem je v pohodě bez ztráty prodal.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů