Informace o změnách na úseku správních činností v oblasti zbraní v rámci vyhlášeného nouzového stavu

Co jinam nepatří...


Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#91 » úte 8. pro 2020, 17:05

skagerak píše:Idahou, na koho vseho ses obracel, a mrtvy brouk neodpovedel nebo odpovedel ale nic uzitecneho?

Přes podatelnu na MVČR (protože lokálně nikdo nic neví), dneska jsem pak znovu psal přímo na zbraně na úrovni MV. Žádal jsem o sdělení jaké podmínky musí být splněny pro obnovení zkoušek, zda se to dá odvodit od úrovně PES a jestli je možné někde vyčíst aktuální informace (o tom zda zkoušky jsou nebo nejsou možné), abych se nemusel neustále dotazovat.
Z podatelny odpověď okamžitě, nejdříve došlo k menšímu zmatku, ale nakonec mě rozřadili správně na konkrétní mail, ale od té doby nic

Osobně tak nějak počítám až s dubnem, ale chtěl bych mít jistotu, nejen kvůli přípravě (ano, já vím, deset dní předem...), ale prostě obecně



MojeTikka
Příspěvky: 1578

Příspěvek#92 » úte 8. pro 2020, 18:17

Dneska jsem dostal mail od policisty na druhe strane republiky, ze davaji doporadku registr zbrani a jedna moje zbran, pres dvacet let registrovana, je registrovana... rekneme... ne zcela jednoznacne. Inu, poslal jsem mu popis a obrazek, ale je mi docela lito, ze dava dohromady neco, co zmastil nekdo uplne jinej nekde uplne jinde nekdy uplne jindy. Plus jsem zbran nekolikrat predkladal ke kontrole a nikdo nic...

Jsem zvedav, jake zmatky se nasekaji ted behem ten koronaprazdnin. :-(

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4570

Příspěvek#93 » stř 9. pro 2020, 08:15

Tak pro ty, které čekají zkoušky. StČ kraj by chtěl zahájit 4.1. Ovšem pokud nebude další průser.



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#94 » stř 9. pro 2020, 09:03

Dík za info, ten leden nevidím moc reálně, ale snad se pletu



skagerak
Příspěvky: 1003

Příspěvek#95 » stř 9. pro 2020, 16:04

@idahou, dík za odpověď



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#96 » stř 9. pro 2020, 21:20

Kdy se to obnovi nevim, ale kolega podaval prihlasku nekdy mesic zpatky a par dni zpatky mu volali s terminem - 10. 3. Kapslovna



risa2000
Příspěvky: 847

Příspěvek#97 » stř 9. pro 2020, 22:01

antonspelec: Když jsem podával na začátku září přihlášku (to ještě nouzový stav nebyl - a ani nevypadal, že nutně bude), tak první termín v Kapslovně (pokud myslíš tu v Praze) byl v prosinci (a mám pocit, spíš ve druhé půlce). Takže to, že jsou na tři měsíce naplnění nemusí nutně souviset s nouzovým stavem. Spíš doufám, že co nejdřív zavolají mně :).



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#98 » stř 9. pro 2020, 22:50

No, moje dotazy na ofiko místa stále bez odpovědi, dle jednoho komisaře mají stále stopku a nikdo neví co bude



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#99 » čtv 10. pro 2020, 09:27

Tak v pondělí se bude jednat o zpřísnění opatření na PES 4
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/nouzo ... ny/1968798
I kdyby to podrželi do Vánoc, tak stejně zkoušky nebudou



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#100 » pát 11. pro 2020, 15:13

Tak jsem dostal odpověď:
...bohužel je situace stále velmi nepřehledná a značně proměnlivá. Samotný systém PES slouží spíše pro základní orientaci. Podstatné je, jak jsou formulována aktuálně platná mimořádná opatření přijímaná vládou. Protože v tomto a minulém týdnu již bylo možné, aby se shromažďovalo 10 osob, začaly být zkoušky odborné způsobilosti postupně obnovovány v omezeném počtu účastníků na zkoušce. Příslušné útvary PČR tak začaly organizovat zkoušky a vyřizovat přihlášky žadatelů ke zkouškám v pořadí, v jakém došly.
Ke zkoušce odborné způsobilosti budete pozván s časovým předstihem, který stanoví zákon o zbraních, tj. minimálně 10 dní přede dnem konání zkoušky.
Pokud dojde k dalšímu zpřísnění opatření, může znovu dojít k přerušení zkoušek. Obávám se, že Vám v tuto chvíli nejsem schopna podat přesnější informaci.
S pozdravem
Milena Bačkovská
odbor bezpečností politiky
Ministerstvo vnitra


Dotazoval jsem se na konkrétní překážky v konání zkoušek a zda lze využít pro orientaci "zkoušky budou/nebudou" systém PES.



cipis
Příspěvky: 2099

Příspěvek#101 » pát 11. pro 2020, 15:33

Na tuhle odpověď ses nemusel ptát jich, tak nějak je to naprosto logické a pochopitelné. Ptáš se prostě na něco, na co nelze konkrétně odpovědět.



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#102 » pát 11. pro 2020, 15:39

Tak já jsem doufal v odpověď typu - "pro povolení zkoušek je potřeba aby bylo povoleno shromažďování více jak 10 osob, otevřeny vnitřní střelnice a omezení státní správy na úrovni max PES3", nemyslím si, že by bylo až tak nereálné dopracovat se k takové odpovědi.
Ono se to nezdá, ale to čekání na to, jestli budeš čekat je docela dost omezující. A taky i vyčerpávající



cipis
Příspěvky: 2099

Příspěvek#103 » pát 11. pro 2020, 15:52

Ale to já chápu, ale takovou odpověď nedostaneš nikdy. Na PES se dá nedá spoléhat, protože se neustále přiohýbá. Takže jediná relevantní odpověď je, až to dovolí nařízení. Co k tomu je potřeba? Aby se dalo potkat víc lidí (komisař, dozor pčr, uchazeči (nějaký rozumný počet) v povolených prostorách.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2233

Příspěvek#104 » pát 11. pro 2020, 17:56

A máte někdo přehled, jak je to teď se zbraněmi na ohlášení ??

Na webu je jen objednaní ale jestli je lhůta stále 10 dní tam nic nevidím :-(



Piggy
Příspěvky: 1868

Příspěvek#105 » pát 11. pro 2020, 18:47

MojeTikka píše:Dneska jsem dostal mail od policisty na druhe strane republiky, ze davaji doporadku registr zbrani a jedna moje zbran, pres dvacet let registrovana, je registrovana... rekneme... ne zcela jednoznacne.
Stalo se mi podobné - dvakrát. Před mnoha lety (dávno před CRZ) se u opakovačky dodatečně ukázalo, že závěr má jiné výrobní číslo - naštěstí se to sloučilo na jeden PZ. A nedávno mi v CRZ u pistole chybělo písmenko u modelu, to se tam jenom dopsalo.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů