Co nosíte?

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#61 » úte 26. kvě 2020, 11:16

Jo, viditelné nošení je sice pohodlnější, ale váha je stejná. A tu jsem myslel. Já mám tašku od 5.11 a ta je docela dobrá, až na cenu. Sice nemám možnost rychlého tasení, ale můžu nosit kdykoliv a cokoliv. A všechno mám u sebe. Akorát nůž nosím zvlášť, ten mám v kapse. Do tašky se mi vejde jak Canik, tak Smith Wesson desítka, tudíž neřeším ani to, prostě beru, na co mám zrovna náladu.

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 684

Příspěvek#62 » úte 26. kvě 2020, 12:24

Bedou píše:Taky říkám za mě že tahat fullsize nebo compact je hrozný na sobě. Jsou vidět obrysy zbraně a vadí to třeba i v sedačce v autě, když si sednu. :lol:


Já se snažím nosti P10C ve venkovním kidex pouzdru, největší problém mám právě s anotomickými sedačkami v autě.
Buď to nějaký krátký čas skousnu, nebo si jí musím vyndat.
To je fakt nevýhoda .. :(



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#63 » úte 26. kvě 2020, 12:28

Ale co skousneš ty, nemusí skousnout ta anatomická sedačka a v ní se může po nějaké době vyklubat díra v potahu.



mamlas
Příspěvky: 24

Příspěvek#64 » stř 27. kvě 2020, 09:16

Walther PPS M2.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#65 » stř 27. kvě 2020, 15:50

Springfield XD MOD 2 .45 ACP 3,3" Subcompact. Dvouradak 9+1



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#66 » stř 27. kvě 2020, 17:16

P07. Občas se zařízne do sádla, ale jde to vydržet.

Uživatelský avatar
electrickota
Příspěvky: 99
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#67 » čtv 28. kvě 2020, 07:11

LCP, jednoduše v kapse(samozřejmě v pouzdře od blackhawk), díky tomu jej mám fakt vždycky u sebe a o to u EDC jde především.



akvak
Příspěvky: 140

Příspěvek#68 » čtv 28. kvě 2020, 16:07

P-10C v hybridu od Foxxe na 4 hodine. V aute v tomto pouzdre nemam problem.



wert
Příspěvky: 161

Příspěvek#69 » pát 29. kvě 2020, 19:28

Dřív Glock 19 nebo 43 dle situace a oblečení. Potom přechod na 43X jako (pro mě osobně) to nejlepší z obou těchto světů. Nošeno v kydexu na appendixu, nabito. Přes léto do plavek LCP2 v kapesním pouzdře.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#70 » pát 29. kvě 2020, 20:15

Vzhledem k tomu, že mám (zatím) jen P30, tak ve vnitřním kydexu tu a náhradní zásobník ve vnějším.

Uživatelský avatar
DanielX
Příspěvky: 331

Příspěvek#71 » sob 30. kvě 2020, 16:29

Já nosím klasiku, odlehčenou 1911, Dan Wesson Guardian ..9L /9+1 a náhradní zásobník. Kožené pouzdro s pojistkou.



kiv61
Příspěvky: 578

Příspěvek#72 » sob 30. kvě 2020, 22:27

V "civilizaci" jenom Kevina .308 v pouzdře na opasku,
na chalupě "in the middle of nowhere where postman never comes" pak ještě visí v zádveří na věšáku brokna (náboje nosím v kapse, pro hnidopichy :twisted: ) , jak ostatně bývalo odjakživa tamním zvykem v každém baráku ... :)



Míšánek
Příspěvky: 18

Příspěvek#73 » pon 1. čer 2020, 19:35

Já nosím cca půl roku Bertu M9A3 s Viridianem, takže plnotučný fullsize :) a to z toho důvodu, že je to má vytoužená (a taky prvni) zbraň, střílí se mi z ní hrozně pohodlně a hlavně má pojistku přesně tam, jak mi to vyhovuje a jak mi to sedí - je velmi intuitivně ovladatelná. A zajišťuji si ji kvůli svému vlastnímu pocitu bezpečí, protože nosím v komoře a cítím se tak se zajištěnou lépe.
Možná mě to časem omrzí (což doufám že ne) a buďto pořídím něco skladnějšího nebo možná od pravidelného nošení upustím úplně, ale doufám že se nestane ani jedno.
Zbraň pochopitelně jde cítit pořád, někdy se i při shrbení nepříjemně zapíchne pod žebra a mám potřebu si její polohu mírně poopravit, ale v drtivé většině případů ji i tak neodkládám ani při výkonu své práce, což někdy bývá opravdu trochu obtíž když uvazuju bagry a jinou techniku na podvalníku, kde člověk různě po těch mašinách musí skákat.
Ale mnohem častěji spíš řeším problém nevhodnosti mého šatníku ke skrytému nošení jako takovému, protože když se všelijak vrtím a natahuju ruce, tak se mi triko zvedne a rukojeť zbraně trochu vyleze ven z pod trika. Takže si triko nebo bundu kolikrát musím potahovat dolů a pořád si to hlídat. Nevím jestli tahle rutina ke skrytému nošení prostě patří nebo ne a neco teda dělám špatně - v tomhle ohledu jsem začátečník :)
Jinak to že jde asi mírně vidět obrys zbraně pod trikem neřeším z toho důvodu, že už jsem se potkal s několika mojima známýma a zatím si nikdo sám od sebe nevšiml, že mám pod trikem krochnu. I když mne samotného to samozřejmě trochu štve že to furt sám na sobě vidím jak mi něco trčí z břicha :lol:
Jinak zatím nosím v aiwb Dastě a myslel jsem že u toho i zůstanu. Nicméně po té několikaměsíční zkušenosti a i po shlédnutí videa od HardTasku ohledně pouzder jsem sám uznal, že to není zcela vhodný způsob nošení protože zbraň v pouzdru nedrží pevně a v klidu z něj i vypadne třeba když si lehnu. Tak jsem zvědav jak pohodlné bude nošení v kydexu až bude pouzdro hotové.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#74 » pon 1. čer 2020, 19:55

Nechal jsem si udělat vnitřní kydex a stejně nosím buďto vnější, nebo dastu - prostě to humusně tlačilo.



Míšánek
Příspěvky: 18

Příspěvek#75 » úte 2. čer 2020, 12:17

CzechJoker píše:Nechal jsem si udělat vnitřní kydex a stejně nosím buďto vnější, nebo dastu - prostě to humusně tlačilo.

No, tak to není úplně dobrá zpráva pro mě :)
U mě asi vzhledem k velikosti zbraně nehrozí nošení v jakémkoliv typu vnějšího pouzdra, protože se obávám že pak by se již nedalo mluvit o skrytém nošení :lol:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů