Skladování zbraně mimo místo bydliště

Co jinam nepatří...


juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#46 » sob 8. srp 2020, 21:35

kk: o tohle mi nejde, samozrejme ze je to cyparna, jde mi o legislativu. V roce 2017 jsem jako nosic resil co delat s mazlikem, kdyz jsem s byvalou jel za jejimi rodici, a oni tyhle veci nechteli ani videt a dokonce o nich ani slyset.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#47 » ned 9. srp 2020, 18:45

Z pohledu legislativy: držitel zbrojního průkazu skupiny A až E je povinen mít u sebe zbrojní průkaz a průkaz zbraně, má-li u sebe zbraň kategorie A, B anebo C. Sice se mluví o zbrani, přesto si myslím, že se to vztahuje i na hlavní části zbraně.



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#48 » ned 9. srp 2020, 19:31

juraj1: ano, a o tom jsem tak nejak mluvil, ze nez se pohadat kvuli zbrani coz by mohlo skoncit i vyhazovem z domu...
Tady se vesmes resi, ze na drzeni musi byt souhlas a na noseni ne. Jenze se zapomina na to, ze majitel nemovitosti muze daneho cloveka vykazat ze sve nemovitosti (v tomto pripade rodice syna muzou vyhodit pokud nechce respk. jejich pravidla).
Musime si uvedomit, ze tim ze nosime treba do obchodaku apod. kde maji v radu napsany zakaz vstupu se zbrani tak kdyz by na to doslo, tak jsme porusili pravidla a muzem byt vykazani (ted nechavam stranou, ze to mnoho z nas neresi a mysli si ze to je kravina ty zakazy).



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#49 » ned 9. srp 2020, 19:32

Lynx: ano, i na hlavni casti zbrane pokud k nim byl vystaven prukaz zbrane, vesmes se to tyka treba hlavni ktere se mnohdy prodavaji treba ke kulometum, nebo u brokovnic kdyz je jedna baskule a 2 ruzne svazky hlavni

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#50 » ned 9. srp 2020, 19:42

Ano, o tom vím. Chtěl jsem tím říct, že při případné kontrole (člověk nikdy neví, co se může stát, proč policie vejde do obydlí a uvidí tam např. hlaveň) těžko lze úspěšně argumentovat slovy "zákon mluví o zbrani a tohle je jen část zbraně".

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů