Ujme se mě někdo? Náprava chyb začátečníka...

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2233

Příspěvek#31 » čtv 5. led 2023, 10:13

Tam je problém, že když střídáš školitele, tak většina kurzů začíná: "Zapomeňte to co už umíte a jedeme úplně něco jiného a jinak ..."

A to ne každému vyhovuje.



Vítězslav
Příspěvky: 8

Příspěvek#32 » stř 6. bře 2024, 16:07

Zdravím, jsem tu novej a taky mám problém, kterej tady nejspíš ještě nikdo ještě neřešil takže to dávám sem. Za dva roky mi končí platnost ZP a já už to nechci protahovat. Hledám někoho, kdo legislativně a legálně znehodnotí repliky perkusních revolverů. Colt a Remington. Byly se mnou od krásnejch devadesátek, kdy se daly ještě pořídit na občanku, Colta jsem tenkrát koupil ve vestibulu Metra Na Můstku a že jsem neměl občanku, prodali mi ho na hasičskej služební průkaz Pak jsme spolu zažli spoustu krásnejch let. Westernový střílení, americkou občanskou válku, kdy jsme bojovali za Jižany atd... Nechci se jich zbavit, citová hodnota je velká. Chtěl bych si je pověsit na stěnu . Jen se musí znehodnotit. Hledal jsem na Googlu a nic.Tož tak...

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#33 » stř 6. bře 2024, 16:11

Ahoj, je to tu OT ale tak predpokladam ze to admini presunu.
Dolu zoznam puskarov (neviem nakolko je aktualne, ale na odpichnutie sa by mal stacit):

https://www.cuzzs.cz/cs/znehodnocovani-zbrani-nebo-streliva/



Vítězslav
Příspěvky: 8

Příspěvek#34 » stř 6. bře 2024, 16:19

Díky moc...

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4571

Příspěvek#35 » stř 6. bře 2024, 16:38

Vítězslav : Počítáš s tím, že cena za znehodnocení ti několikanásobně převýší cenu těch zbraní?



Vítězslav
Příspěvky: 8

Příspěvek#36 » čtv 7. bře 2024, 15:47

Ano, počítám. Kdyby šly do komise, bylo by to za půl darma a jak jsem napsal, je tam citovej vztah. Tohle si ještě můžu dovolit .

Uživatelský avatar
KajaKliment
Příspěvky: 238

Příspěvek#37 » čtv 7. bře 2024, 20:07

Vítězslav: a když si je chceš nechat, co si nechat i zbroják? Pokud tedy nejsou nějaký zdravotní problémy. Technicky vzato to skoro nic nestojí a miláčci zůstanou nevykuchaný.



Vítězslav
Příspěvky: 8

Příspěvek#38 » pát 8. bře 2024, 10:10

Ne, už končím. Nebaví mě lítat po doktorech, úplně stačí že tam musím kvůli řidičáku. Snaží se mě nacpat do preventivních prohlídek, udělat ze mě pacienta, čemuž zatím úspěšně unikám. Střílet už stejně nechodím a moje drahá žena, která mě přežije, by s tím měla zbytečný starosti. Ještě mám synka, kterej po mě pokračuje a má trezor plnej všelijakejch věcí, ale i on má svejch starostí dost... Tož tak... A objevil jsem tu vlákno OT, takže tohle všechno nejspíš patří tam.



skagerak
Příspěvky: 1003

Příspěvek#39 » pát 8. bře 2024, 10:28

Jen teda podotknu, ze perkusaky patri do kategorie C takze varianta prevest na syna (povolemi netreba) a on je muze bez povoleni pujcit osobe co ma ZP
(Vyresilo by to nektere starosti)
Ale každého osobni vec...

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 685

Příspěvek#40 » pát 8. bře 2024, 12:09

Zkusím sem dát pár tipů.
1. začít střílet třeba na 5-8 merů, abys dobře viděl každý zásah. To je z mého pohledu to nejdůležitější.
2. soustřed se jen ma mušku, tedy ostři mušku a udržuj jí v ideální poloze na terči, je jedno kam míříš, ale pokaždé stejně.
3. Někdo zbraň drží hodně pevně, jako když svírá sekeru, někdo jako když drží pytlík s chipsama. Musíš najít svůj způsob, ale doporučuji držet zbraň zlehka. Když jí budeš držet křečovitě, určitě se mnohem víc projeví strhávání.
4. Stiskavej spoušť, alepoň ze začátku co nejpomaleji a plynule, výstřel by tě měl (alespoň ze začátku) překvapit.
5. Vyzkoušej měnit polohu prstu na spoušti, ale vždy vystřílej x ran než to budeš měnit.

Z mého pohledu je bod jedna klíčový, po každém výstřelu musíš jasně vidět, co jsi udělal za chybu, abys to hned dopravil.



Piggy
Příspěvky: 1876

Příspěvek#41 » pát 8. bře 2024, 12:10

Vítězslav píše:Nebaví mě lítat po doktorech, úplně stačí že tam musím kvůli řidičáku.
Toto mi hlava nebere. Vždyť na řidičák se chodí častěji než na zbroják.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2519

Příspěvek#42 » pát 8. bře 2024, 13:12

JJ to není logické.



frantisekkozisek
Příspěvky: 320

Příspěvek#43 » pát 8. bře 2024, 14:35

Piggy: mně teda přijde více důležitá zdravotní prohlídka k držení ŘP než ZP. V autě sedí spousta řidičů denně a je mnohem větší riziko, že ze zdravotních důvodů způsobím nehodu a někoho zabiju, než když budu vlastnit případně nosit zbraň a budu mít nějakou indispozici, například blbě vidět. No a kvůli ZP na prohlídky chodíš a kvůli ŘP ne.



Piggy
Příspěvky: 1876

Příspěvek#44 » pát 8. bře 2024, 15:31

Uvažuješ správně, ostatně já až zchátrám přes míru, odevzdám spíš řidičák než zbroják.
Právě proto nechápu, že někdo chce vrátit ZP a ŘP si ponechat,
Asi si neuvědomuješ, že přestárlí jedinci chodí qůli řidičáku co dva roky.
A vybrané skupiny (řidiči sk. C/D, profi řidiči apod.) chodí ob rok a po padesátce každoročně.
Pravda, nevím kam patří Víťa, ale něco z toho být musí.



Vítězslav
Příspěvky: 8

Příspěvek#45 » sob 9. bře 2024, 08:36

ŘP ještě potřebuju, ZP už ne. Nevím proč to tu řešíte, je to moje věc. Chtěl jsem tu jen tip ohledně znehodnocení a ten jsem dostal. Na prohlídce jsem byl v pětašedesáti, pak půjdu v osmašedesáti a pak každý dva roky. Nejsem důchodcovskej sváteční řidič. Volant těžkejch aut mě živil celej život. A nesnáším doktory, prej se tomu říká syndrom bílýho pláště...
A ještě něco. Před pár rokama jsme byli napadeni v lese volně pobíhajícím velkým psem. V rámci zákona jsem se chystal k nutný obraně. Vytáh jsem svojí Alfu, ale nevystřelil. Jeho páníček, kterej dorazil posléze, z toho měl šok, zavolal policii. Ti s tím neměli problém, nicméně to šlo do správního řízení a tady jsem poznal v jakým právním státu žijeme. Zákony jdou stranou, jen protekce a kamarádčoft. Udělali ze mě lháře a zločince. Prostě, smrdutá žumpa. Od tý doby už nenosím zbraň a tudíž nepotřebuju ZP. Tož tak...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů

cron