Hellcat H11 vs CZ P-10S

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
Paztom
Příspěvky: 61

Příspěvek#1 » sob 15. kvě 2021, 21:04

Ahoj, přicházím sem k vám pro radu od zkušenějších a doufám, že třeba tato diskuze pomůže jiným, kteří se rozhodují podobně a řeší podobné dilema. Rozhoduji se pro zbraň na každodenní nošení, s tím že s ní chci pravidleně trénovat NO a KN!!! Po delším uvažování a projíždění videí na youtube, různých článků a konverzací na forech jsem dospěl k těmto dvou zbraním. Možná se ptáte proč zrovna tyto dvě? Však je každá z jiné skupiny. Subcompact vs microcompact. Ano je to tak, chtěl jsem si na vlastní kůži vyzkoušet výhody a nevýhody obou tříd, zároveň zvolení zbraní jakožto zástupců tříd nebylo náhodné. Z každé vystřeleno cca 70-80 nábojů. Což není mnoho bohužel, ale i tak mi to dalo alespoň částečný obrázek toho co se o obou zbraních, tak skupinách píše.

Hellcat: Užasně malá zbraň, která ale poměrně dost kope, díky tomu pomalejší následný výstřel. Další můj poznatek byly mířidla. Popravdě mi moc neseděly a i spoušť nebyla úplně nějpříjemnější. To mělo v kombinaci s kopáním celkem špatný střelecký zážitek a popravdě ani moc na střed mi to nelétalo. Soustřel byl jakž takž ok, s občasnými kyksi, ale všechno mi to lítalo na 7 a 8 hodinu. Ano vím že to bylo v očích a rukách.

P10S: Stejně jako Céčko dobrý zážitek. Spoušť super, vzhledem k menšímu kopání i rychlost střelby dobrá. Mířidla na které jsem zvyklý. Všechno krásně tam kam jsem chtěl i při rychlejší střelbě.

I přes ten horší zážitek s Hellcatem ho ale nechci zatracovat. Přece jen si řikám, že je to poprvé co mám v ruce microcompact a že je potřeba si na něj zvyknout. A to je to moje dilema. Jít do Hellcata jakožto microcompact s tím, že je sice super na nošení, ale možná si na to jeho chování nezvyknu a po čase ho sice budu stále nosit, ale na trénink na střelnici ho nebudu chtít vytáhnout. Tím pádem podle mě nošení takové zbraně postrádá smysl, ale taky se může stát že si na něj můžu zvyknout a zamiluju si ho. A nebo jít do P10S jakožto subcompactu, která po střelecké stránce je pro mě super a budu s ní rád trénovat co se týče NO a KN, ale nejsem si jistý, jak to bude se skrytým nošením a může to dopadnout tak, že ho v létě nebudu chtít nosit protože ho neskryju do kraťasů a volnějšího trička.

To že nebude subcompact tak komfortní jak mikrocompact je jasný, ale zas je otázka pro mě jakožto člověka co nikdy nenosil, jak moc velký rozdíl to je?

Děkuji za případné odpovědi zkušenějších.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#2 » sob 15. kvě 2021, 21:07

H11 by se spíš mělo srovnávat s P10M, P10S je pořád proti tomu velký krám.

Uživatelský avatar
Paztom
Příspěvky: 61

Příspěvek#3 » sob 15. kvě 2021, 21:25

Střelec píše:H11 by se spíš mělo srovnávat s P10M, P10S je pořád proti tomu velký krám.


Ono kdyby sis to přečetl celé pořádně, vlastně by stačil první odstavec, tak víš proč to tak srovnávám a že vím, že každý patří do jiné kategorie...



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#4 » sob 15. kvě 2021, 21:36

A co jako po nas chces? Sam sis to vyzkousel.
S Hellcatem nikdy nebudes konkurentem pro lidi s vetsima kverama, fyzika. Sam to znam s p365, kdy citim, ze me zbran brzdi, blbe se vyhazujou zasobniky, kratka zamerna... Stejne tak s p10s nebudes konkurovat shadow2.
Hellcat dela pro nosice to podstatne-dobre se nosi a ma dost naboju. P10s je takovy vseumel. Nedela nic poradne a pritom ani nic vylozene blbe. Kdybych mel vsecko prodat a mit jen 1 kver, bylo by to p10s. Kdyby se tu prodaval Hellcat ve 4", mel bych slozitejsi vyber

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#5 » sob 15. kvě 2021, 23:15

Paztom:
H11 je o stupen menší pistol. nelze porovnávat.

ne nebudu uvodní příspěvek číst, protože H11 je o stupen menší pistol. nelze porovnávat.
rada: nosíme to největší, co jsme schopni unosit.
Tzn. kupujeme to největší, o čem si myslíme, že zvládneme dlouhodbě nosit.
Moje rada: pokud máme dilema mezi menší a větší, volíme tu menší variantu. Neboť časem se na těle vyvrbí požadavky na vyšší komfort, což ta větší ten kompromis plní hůře. "po týdnu nějak mě to tlačí a třeba to je vidět. je to opravdu tak? Dám tomu ještě měsíc? " . "Po roce: střílet nebylo potřeba. nemohlo by mě tlačit něco menšího? "



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#6 » sob 15. kvě 2021, 23:24

Taky jsem po letech nošení G43 a zkoušení všeho možného došel k rozhodování mezi H11 a P-10s. Nebo spíše obecně mikrocompact vs P-10 a ten Hellcat je jenom aktuálně asi nejrozumnější zástupce.

P-10s má kromě lepší ergonomie a střeleckých výkonů i další výhody - levné a dostupné náhradní díly, dostupné vysokokapacitní zásobníky (třeba 19+2 a pro Hellcat je max 13 nebo 14 a větší se prý neplánují, ptal jsem se), možnost dát na to pořádné světlo a pořádný kolimátor...

Jak jsem se rozhodoval já:
G43 se nosí úplně v pohodě a H11 je ještě o chlup menší, takže to dobře znám. P-10s má mnoho výhod a pokud bych ho unosil, tak mám vyhráno. Lidi běžně nosí mnohem větší zbraně, tak to risknu a uvidím. Přinejhorším P-10s se snadno prodá a vezmu Hellcat i když je to velký kompromis, ale pokud nic většího nezvládnu denně nosit, tak co se dá dělat.

Tak teď nosím na zkoušku P-10s a rozdíl to fakt je. On ten boční obrys na papíře není až tak velký rozdíl, ale celkový objem toho balíku, co si člověk cpe pod opasek, tak je významně větší a těžší. Připadal jsem si zase jako začátečník ... pořád si kontroloval tričko a říkal si, že to přece musí být strašně vidět (samozřejmě blbost, lidi by si nevšimli ani kdybych měl pod bundou krinkov)... ale už si pomalu zvykám a pro mě osobně to stálo za to. Možná se někdy vrátím zase k microcompactu, ale jedině pokud by se mi držel skoro stejně dobře (P365xl třeba, jenže za ty prachy...) a pokud na trhu už budou stejně silné svítilny za normální peníze. No a taky čekám na kolimátor s ACSS Vulcan (to mě fakt přesvědčilo) a to zatím pro microcompacty ani neexistuje. Už nechci nosit pistolku s ústupky. Vždyť to je ta nejdůležitější zbraň, kterou člověk vlastní a v drtivě většině jediná, kterou bude možná muset někdy použít.

Doporučuju stejnou cestu, jinak se nikdy nedozvíš, že bys třeba dokázal v pohodě žít s "pořádnou" pistolí.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#7 » ned 16. kvě 2021, 00:39

Paztom: 5 let jsem měl jen něco jako G43. A nosím. A soutěžím s tím los. Dokonce jsem byl na dvou mířenkách a nevedl jsem si úplně nejhůř ve srovnání s vlkými pistolemi. Taky to šlo. ne mířenku s tím nevyhraju, to víme od začátku. Pak chtíč a čas a peníze dovolily a koupil jsem si něco jako shadow2. Jo trefuje 2x lépe, ale nedá se to nosit, to vím eod začátku. Ano dvě pistole doporučuji (jak dovolí čas peníze apod), kdo hce nosit a soupeřit s kolegy o desítky. -- mnohkrát probírané téma.. .



akvak
Příspěvky: 140

Příspěvek#8 » ned 16. kvě 2021, 06:04

Řešil jsem podobný problém. Něco na střelnici a zároveň, abych to mohl nosit. Začal jsem u P10C. Nosit se to dalo, ale bylo to těžký a v létě blbě schovatelný. K Cčku jsem koupil Sko. Sko bylo lepší, ale rozdíl v nošení proti Cčku minimální. Takže jsem scháněl ještě něco menšího, ale aby se s tím ještě dalo celkem rozumně střílet i na střelnici a tolik to nekopalo. Vyhrál Walther PPS M2, protože je malý, tenký není tak lehký jako H11 nebo P365 a proto je zpetný ráz stále v pohodě. U Walthra jsem našel to co jsem hledal. I ty budeš hledat. Tak přeju šťastnou ruku ve výběru.

Uživatelský avatar
Paztom
Příspěvky: 61

Příspěvek#9 » ned 16. kvě 2021, 10:04

LordSalix:

Díky přesně takhle dobře konstruktivní odpověď jsem chtěl. Taky jsem trochu tak nad tím uvažoval že zkusím větší a když to nepůjde tak prodám. Prostě chci zbrani a sobě důvěřovat, že když ji budu muset tasit tak to poletí tam kam chci třeba 2x rychle za sebou, to se bohužel u Hellcata bojím a právě nevím zda bych si na jeho chování zvyknul časem.

Akvak:

Dík za názor, já hledám opravdu zbraň spíš na nošení než něco s čím se dá střílet dobře i na střelnici. Já mám na střelnici popřípadě časem na soutěže TSko + ještě starou 75, ale prostě chci nosit něco s čím si budu jistej že když ji budu muset tasit, tak to poletí přesně tam kam chci, což se u Hellcata trochu bojím. Samozřejmě že trénink udělá své, ale i tak je to pro mě nepříjemné.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#10 » ned 16. kvě 2021, 10:56

Je snad základ trénovat s tím, co nosím, pak je nějaký strach z toho, "kam to poletí", irelevantní.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#11 » ned 16. kvě 2021, 13:46

Přesně tak.

Uživatelský avatar
Paztom
Příspěvky: 61

Příspěvek#12 » ned 16. kvě 2021, 17:15

Střelec a audis. Ano já s ní chci trénovat, spíš mi jde o to, jak moc si zvyknu na chování microcompacta a zda pro mě bude jeho chování vykoupitelné za to že se bude lépe nosit. Ale asi to dokud nezkusím sám tak neuvidím.

Asi to dopadne tak že zkusím P10S a když to nebude možné nosit tak prostě půjde z domu a půjdu do microcompcta ať už Hellcata či jiného.

Uživatelský avatar
Alfréd z hor
Příspěvky: 83

Příspěvek#13 » ned 16. kvě 2021, 17:33

Každému subjektivně vyhovuje něco jiného, jestli nespěcháš, dej tomu čas a zkoušej ... já třeba vybíral asi rok :D ... ježdění po střelnicích, nebo ochodech, kde by šlo osahat, či vyzkoušet, když jsem hledal něco kompaktního pro denní skryté nošení zabralo rok času a finančně možná náročnější, než nová hračka ... ale ten čas stál za to a nelituji. Subjektivně k oběma ... Hellcat H11, tu jsem zavrhl hned ... sice hezké, kompaktní ale při střelbě fakt pekelná kočka :evil: , o P-10S jsem uvažoval o něco déle, dobře sedí v ruce, solidně se z ní střílí ... ale na můj vkus moc těžká a neforemná a ve srovnání s ČZ 75 semicompact, za kterou jsem tehdy hledal náhradu, by mě to nepřineslo žádná pozitiva, mimo toho, že by v domě byla další zbytečná ČZ. Takže za mě ani jedna :mrgreen: . Ale co člověk to názor, jiná ruka, jiné návyky, jiné představy, co je dost kompaktní, lehké, těžké ..., takže zkoušej, testuj, sleduj recenze na YT, nikdo jiný za tebe nevybere ;).



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#14 » ned 16. kvě 2021, 18:11

Jsou veci, ktere jsou subjektivni, ale kdyz nekdo rekne, ze mu nic na noseni neprinese p10s oproti semikompaktu 75=dlouha rukojet a kratsi hlaven vuci plnotucne 75, ocel, tak tim zabije cely prispevek, pac je to uplne mimo fyziku.
Vaha p10s je uplne v norme v kategorii malochu s 12r s sirokym zasobnikem. Rozmery jsou uplne neporovnatelne se semikompaktem, vcetne sirky.
Jestli se stejne nosi p10s jako p10c, pak se stejne nosi g19 a g17. Coz opet neni pravda, ve skutecnosti je to citelny rozdil.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#15 » ned 16. kvě 2021, 18:15

Já vám nevím, mě přijde H11 co se chování při střelbě týče OK, jak píšete, je to subjektivní. Naposledy jsem z něj dal 100 ks minulý týden a zápěstí mi to nezlomilo a dalo se to bez problémů. V lugeru jsem měl vícero zbraní a aktuálně mimo H11 nemám nic, na nošení je super. Takže pokud bych kupoval na nošení (bylo primárním důvodem pořízení zbraně), tak opět buď H11 nebo P365 (v době, kdy jsem kupoval H11, tak P365 nebyla skladem).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů